КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Більше виборів, хороших і різних!
4.03.2007

Восени цього року нас можуть чекати вибори. Принаймні, це входить в плани Василя Кисельова, заступника голови фракції Партії регіонів. 28 лютого він заявив, що в п'ятницю, 2 березня, має намір зареєструвати у ВР проект документа про одночасне проведення президентських і парламентських виборів. Проектом документа передбачається, що одночасні вибори будуть проведені 30 вересня 2007 року.   Президент України Віктор Ющенко розцінює заяви про дострокові президентські і парламентські вибори як шантаж, провокацію і психологічний тиск. Про це він заявив на прес-конференції в Тбілісі.КоментаріКатерина Самойлик | Олександр Голуб | Віктор Небоженко | Андрій Шкіль | Ольга Герасим’юк | Андрій Єрмолаєв | Олексій Плотніков


Катерина Самойлик Катерина Самойлик, народний депутат України, фракція КПУ

Юлія Володимирівна і «Наша Україна» зазнають все більше і більше труднощів, щоб утримати членів фракції у своїй політичній партії, щоб вони не входили в антикризову коаліцію. А прагматичне крило чудово розуміє, що треба працювати на відродження економіки України. Тому вони намагаються шантажувати всіх тим, що будуть дострокові вибори, мовляв, вас ніхто не візьме ні в які партійні списки.

Коли вже про це зайшла серйозна розмова і для цього потрібно їхати за кордон, до Америки, для того, щоб порадитися щодо проведення виборів і Майданів усіляких, у такому разі я вважаю, що Василь Кисельов абсолютно правильно сказав. Дострокові вибори – дострокові. Хочемо дострокових виборів – будь ласка. Хай вони будуть. Дострокові вибори і Верховної Ради України, і Президента України. І це буде абсолютно правильно.

Я відношуся до цього абсолютно правильно, абсолютно виважено, і нічого боятися нікому цього. Коли вже хоче так Юлія Володимирівна і Ющенко, значить, це потрібно робити. Хоча правової підстави для дострокового розпуску Верховної Ради України немає, але людям хочеться. Вони ж постійно говорять про це. Ну що ж, у такому разі давайте проводити разом дострокові вибори.

Олександр ГолубОлександр Голуб, народний депутат України, фракція КПУ

Я думаю, що заява Кисельова – це відповідь на ініціативу об'єднаної «помаранчевої» опозиції щодо можливості дострокових виборів до парламенту. Логіка тут абсолютно проста. В країні є протистояння, воно відчутне, якщо пройдуть перевибори тільки парламенту, це протистояння знято не буде. Якщо ми дійсно хочемо зняти протистояння, повинні пройти позачергові вибори і Президента, і парламенту. Власне кажучи, такий досвід у нас вже був в 1994 році, коли Кравчук і Плющ говорили про це.

З другого боку, я чудово розумію, що Ющенко боїться цих виборів, тому що у нього немає жодних шансів бути обраним Президентом. Другий момент – і «Наша Україна», і Партія регіонів не дуже зацікавлені безпосередньо в парламентських виборах зараз. Тому це, швидше за все, політичний хід, можливість показати, що коаліція не боїться перевибори, показати, що ми не підемо на цей шантаж, який іде з боку «помаранчевих» сил.

Віктор Небоженко Віктор Небоженко, президент соціологічної служби «Український барометр»

Мені взагалі не зрозуміла піар-практика і піар-політика Партії регіонів. Я ще розумію, коли заяву робить генеральний секретар партії, прем'єр-міністр Янукович. Звичайно, до цього треба дуже серйозно ставитися. А коли раптом заяву неймовірної важливості робить звичайний політик-початківець, що не має навіть статусу загальнонаціонального масштабу, це все має обговорюватися дуже серйозно всією політичною елітою. Я думаю, що це не зовсім правильне ставлення до української політики з боку Партії регіонів.

Кисельов все-таки не Кушнарьов. Доручаючи йому такі важливі заяви, Партія регіонів показує, що вона грає в старовинну донецьку гру, яка називається «блеф на привокзальній площі». Не можна цього робити.

Тепер з приводу одночасності виборів. Вони можуть бути одночасними. В 1994 році я був безпосереднім учасником подій, коли одночасно і Президенту України Кравчуку, і екс-прем'єр-міністру Кучмі, і главі Верховної Ради Плющу здавалося, що одночасні вибори Верховної Ради і Президента розв'яжуть всі гострі політичні проблеми. Сама ідея дострокових виборів абсолютно не страшна, зрозуміла, і нічого поганого в цьому немає. Якщо політичні конфлікти всередині еліти досягають високого ступеня, то вона має право звернутися або до міжнародної допомоги, що з великим задоволенням роблять наші політики, їздивши то до Вашингтона, то до Москви, або апелювати до населення. Тобто, проведення виборів або всякого роду референдумів. У цьому значенні все правильно. Щодо одночасних виборів, це дуже небезпечно зараз для України. Зараз не 1994 рік, зараз 2007 рік. І той факт, що протягом трьох-чотирьох місяців країна буде зайнята виборами самих найвищих органів влади – це дуже ризиковано, це може вийти з-під контролю. Це швидше схоже на політичну рулетку.

Якби хтось інший зробив цю пропозицію, але не Кисельов, тоді до цього можна було б ставитися серйозніше. А так – давайте почекаємо, цілком можливо, що замість Кисельова буде ще хтось.

Дуже важливо, щоб Партія регіонів нарешті знайшла свого спічрайтера. Кисельов явно на цю роль не годиться. Не дивлячись на те, що він, на відміну від інших депутатів, уміє говорити правильні слова, цього недостатньо для того, щоб до тебе дослухалися. Хоча це не знімає поваги до нього, як до народного депутата і людини, яка вже давно втомилася від адміністративної і публічної роботи.

Андрій ШкільАндрій Шкіль, народний депутат України, фракція БЮТ

Заяву робить Кисельов? Нормально, нехай заявляє. Якщо Кисельов заявив, то він хай їх і проводить. Я думаю, він може знайти і президента в своєму оточенні, і Верховну Раду свою створити, розпускати, а потім обирати своїми постановами або указами.

Згідно з Конституцією України, графік виборів Президента може бути змінений тільки після змін, внесених у Конституцію. Так само і перевибори Верховної Ради. Верховна Рада може і має право, згідно з Конституцією, оголосити про саморозпуск. А вже Президент оголошує дострокові вибори Верховної Ради у зв'язку з саморозпуском. Якщо у Кисельова є плани і можливості розпустити Верховну Раду, прапор йому в руки. Ми його підтримаємо.

Ольга Герасим’юк Ольга Герасим’юк, народний депутат України, фракція «Наша Україна»

Заява Кисельова схожа на спробу дезорієнтувати людей. В принципі, якщо почитати Конституцію, там чітко сказано, що його пропозиція - це абсурд, якщо розібратися. Не може парламент сам розпуститися і оголосити про те, що він буде себе знову обирати. Це по-перше. По-друге, там чітко визначено, яка роль саме Президента в цій ситуації.

Балога коментував вже цю заяву і сказав, що потрібно читати Конституцію, перш ніж робити подібні заяви.

Кисельов – це дуже дивний «спікер» у Партії регіонів. Мені здається, що фракції потрібно подумати над тим, хто взагалі має представляти їх думку. Це такі політичні хитрощі. Людей намагаються ввести в оману, тих, хто неуважно читав Конституцію, або не знає цих моментів.

Андрій Єрмолаєв Андрій Єрмолаєв, президент Центру соціальних досліджень «Софія»

Я розглядаю ці заяви як політтехнологічний хід. Він пов'язаний, по-перше, з реакцією Партії регіонів на програмні заяви об'єднаної опозиції про дострокові парламентські вибори, а по-друге, це демонстрація якоїсь сили і впевненості партії. Її часто звинувачували в боязні дострокових виборів. Цією заявою один з лідерів партії демонструє, що немає такої проблеми. До речі, це підтвердив пан Азаров і інші представники Партії регіонів.

Не можна виключати, що це елемент символічної боротьби між Партією регіонів, антикризовою коаліцією в цілому і президентською командою за симпатії, за настрої виборців, тому що такого роду позиції, як правило, концентрують увагу, мобілізують виборців.

Якщо говорити про практичний бік, до життя ця заява ніякого відношення не має. Як, втім, і декларація опозиції про дострокові парламентські вибори. Якщо щось і можливо дострокове, то тільки як результат не розпуску, а розгону парламенту. А це вже зовсім інша ситуація. Є, звичайно, «гарячі голови», які штовхають Президента на такі дії. Але я сподіваюся, що у Президента досить розуму не грати в ці ігри.

У правовому плані, які б не формулювалися положення закону або постанови, ці рішення не будуть законними. І Президент, і, при необхідності, Конституційний суд припинять дія таких рішень. Тому я думаю, що на практиці ця ініціатива максимум може просто обговорюватися в парламенті. Але я думаю, що ніяких рішень не буде.

Дуже багато ініціатив, ідей і пропозицій у політичній сфері пов'язано не з управлінськими і нормативними рішеннями, а з суто символічними аспектами. Для політики це теж дуже важливо. В політиці дуже часто сама по собі ініціатива є реальністю. Наприклад, дуже багато політиків розповідають про блага, які можна зробити, зовсім не збираючись цього робити. Виборець не одержує нічого від них, але він вірить, що це можливо.

Це символічний політичний акт, він не менше важливий для партії, ніж якась конкретна постанова про роздачу десяти гривень на душу. 

Олексій Плотніков Олексій Плотніков, народний депутат України, фракція «Регіони України»

Я не бачу якихось теоретичних перешкод для того, щоб провести одночасно вибори і Президента, і Верховної Ради. Питання в тому, чи потрібні країні зараз ці потрясіння, чи необхідні зараз додаткові вибори, втягування країни у виборчу кампанію.

За матеріалами «ForUm»Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня