КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Відкритий лист до Прем'єр-Міністра України, голови Партії Реґіонів
9.03.2007

Вельмишановний пане Прем'єр-Міністр!   Ми з великою стурбованістю прочитали на сайті вашої партії вислови двох членів вашої партії – Миколи Лєвченка та народного депутата Вадима Колєсніченка. Звертаємось до Вас, як до глави українського уряду і голови ПР. Висловлення М.Лєвченка щодо української мови, яку він „прирік” до фольклору, нахабне й ароґантне вимагання вибрати державну мову російську – це не тільки плювок в обличча всім, хто після століть дочекався визнання української мови у своїй же державі, але й образа всякого громадянина, який має паспорт держави Україна.Це перший зухвалий шовіністичний виступ від часів Валуєвського циркуляру 1863 р., Емського акту  Олександра ІІ 1876 р. та знищення українського правопису 1935 р.. Лєвченко у непрямій мові повторює старі імперські пісні проти української нації і то ще на українській території, в українській самостійній державі, в якій Ви є головою уряду.

Ви можете служити прикладом того, що українську мову можна вивчити і, гадаємо, що багато тзв. російськомовних вже взяло з Вас приклад, як поводитись на державній посаді. М.Лєвченко пройшов школу Жириновського, але, очевидно, переплутав країну і партію, бо ж програма Партії Реґіонів відрізняється від програми партії Жириновського. Вас на Заході характеризують як праґматичного політика і ми сподіваємось, що Ви праґматично вирішите питання шовістичного підходу до державної мови Лєвченка, який своїми висловами розпалює національну ворожнечу, а тим самим порушує громадський спокій.

Україна стала на шлях демократії, якщо комусь не подобається її мова і демократія, то існує можливість  виїхати  з країни – зараз не радянські часи. Як голова партії, зверніть увагу на іншого українофоба Вадима Колєсніченка, який на сайті Вашої партії у своєму захваті російською мовою, цілковито переплутав горох з яєшнею!

По-перше в Україні кожен може любити мову, яку бажає, бо любов  до іншої мови взагалі не повинна перешкоджати народному депутатові опанувати державну мову, а зі слів Колєсніченка бачимо, що він через „любов душею й серцем” цілковито втратив і розум. Прикладом ставлення до державної мови може послужити Російська Федерація, яка є федерацією різних автономних республік, в яких вивчають і поважають державну російську мову. Невже ж молоді „народні обранці” у ВР не здатні  вивчити мову своїх предків, чи мову своїх братів або сусідів, які їм платять поважні гроші за депутатство?!
По-друге, якщо ти народний депутат (як В.Колєсніченко), то повинен би виявити хоч елементарні знання з географії та етнографії Европи, а саме про Швейцарію,  Бельгію, Ірляндію та Фінляндію.  Не личить депутатові захоплюватися двомовністю, коли він не знає, що вона постала історично на основі взаємоповажання етнічних народів, а в Ірляндії -  внаслідок довгорічної окупації мова корінного населення майже заникла і щойно з постанням Ірляндської Республіки поновилася і ірляндська мова. Отже, ніхто з них не може бути прикладом для України, оскільки ніхто з них (крім ірляндців) не пережив такого страшного пригноблення і нищення, як пережила українська мова!

Вельмишановний пане Прем'єр-Міністре! Ми покладаємось на Ваш прагматизм політика і Ваш розум керівника одної з найбільших політичних партій України, що Ви, служачи інтересам України, позбудетеся в рядах партії людей шовіністичного спрямування, які своїми виступами розпалюють національну ворожнечу, плекають ненависть серед різномовних громадян України. Коли б німці 1933 р. вчасно відкинули Гітлера, а большевики 1924 р. Сталіна, то світ міг обійтися без війни, яка спричинила горе й нещастя десяткам мільйонів людей. Тому  вжийте свій авторитет, щоб в Україні не було місця розпалюванню національної або расової , чи релігійної ворожнечі. Україна має Конституцію, яка забезпечує громадянам рівність, незалежно від їхнього національного, релігійного,  чи расового походження,  дозволяє любити, що і кого хочеш, але обов”язком залишається вивчити державну мову. До ізраїльського Кнесету належать і араби, яким не заборонено вживати арабську, але в  Кнесеті вони таки зобов'язані  вживати державну і знають її, незважаючи на те, що вона не споріднена з арабською!

У більшості країн світу, коли хочеш стати громадянином, змушений скласти іспит мови, а в Україні після 15 років  у ВР та деяких міністерських прес-конференціях звучить мова сусідньої держави. Майже у всій Европі нема держави, яка б складалася лише з одної нації, але з-поміж усіх країн світу лише в Україні чомусь перешкоджає деяким політикам саме українська мова як державна!

Ми певні, що з Вашим багаторічним досвідом голови уряду вдасться  припинити безглузду дискусію про другу мову, оскільки ані від дискусії, ані від другої мови шахтарям, лікарям, вчителям, пенсіонерам та ін. зарплати і пенсії не підвищаться, але вона здатна викликати багато клопоту, з якого важко буде вибратися.

Ми переконані, що Вам вдасться вжити кроків, щоб в Україні не було місця розпалюванню  національної ворожнечі і дотримувалася законність, згідно з Конституцією України.

Бажаємо Вам успіху у Вашій праці на благо України!


З повагою,  етнічні українці Польщі та Словаччини:
Ярослав Вайда
Григорій Кобеляк
Павло Лопата
Максим Маслей
Йосиф Сірка

Торонто,  25.2.2007 р.Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня