КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Corrіere della Sera: "Моя Україна – географічний центр Європи". Інтерв’ю Ющенка
27.01.2005

"Народилася нова нація, наш головний курс – Європа. Було б дивно, якби саме в Європі цього не визнали", - сказав Президент України Віктор Ющенко в розмові з кореспондентом італійської газети "Corrіere della Sera" Луїджи Іпполіто під час свого візиту в Страсбург, Франція.Європа на один день стала помаранчевою. Прапори мирної української "помаранчевої революції" з’явилися вчора (у вівторок, 25 січня, - ред. Кореспондент.net) у Страсбурзі, де український президент виступав на Парламентській асамблеї Ради Європи.
   Рішення київського лідера можна назвати стратегічним: вступивши на посаду в неділю, у понеділок він відповідно до обов’язку відвідав Москву, а вчора за власним бажанням прибув до Європи, щоб виступити на захист справи своєї нації перед організацією, яка після катастрофи Берлінської стіни перетворилася на декомпресійну камеру перед вступом до ЄС. Після виступу на сесії ПАРЄ Ющенко відповів на запитання "Corrіere della Sera".
   - Пане президент, ваше обличчя, понівечене діоксином, стало символом складної ситуації в Україні. Як ви почуваєте себе на людях з таким синявим обличчям?

  
- Мені не вдається звикнути до такого обличчя, мабуть, я ніколи не звикну. Але ми чоловіки, і ми не звертаємо уваги на шрами. У будь-якому разі у медичному висновку, виданому мені лікарями, які мене лікували, зазначено, що при відповідному нагляді я зможу виконувати свої обов’язки. І цього достатньо.
   - Колишній віце-президент Конвенту Джуліано Амато, який займався редагуванням європейської конституції, заявив, що в той час як у Туреччини "є європейські риси", Україна перебуває на межі між Азією і Європою. Як ви оцінюєте цю заяву?

  
- Вона є некоректною ні з історичної, ні з моральної точок зору. Україна – європейська країна. Не будемо забувати, що географічний центр Європи знаходиться в Україні. Але сьогодні варто пам’ятати і про нашу "помаранчеву революцію": народилася нова нація, наш головний курс – Європа. Було б дивно, якби саме в Європі цього не визнали.
   - Може, є щось особливе у визначенні європейських сподівань України?
   - У нас є план дій, розрахований на три роки. Ми повинні формалізувати наші відносини, отримати статус ринкової економіки, увійти до Світової організації торгівлі, створити зону вільної торгівлі, спростити систему віз. Таким чином, до кінця 2007 року ми плануємо розпочати переговори про асоційоване членство з перспективою вступу до ЄС. Ми не хочемо повторювати шлях Туреччини: ми не будемо витрачати десятиліття.
   - А що ви думаєте про відносини з НАТО?
   - У нас є плани співробітництва з НАТО, починаючи від спільних навчань у межах партнерства заради миру. Але необхідно пам’ятати, що в Україні лише 2% населення поінформовані про характер і завдання НАТО. Необхідно спочатку провести роз’яснювальну роботу. Ми повинні дотримуватися прагматичних позицій, хоча в кінцевому рахунку повинні взяти гору наші національні інтереси.
   - Як ви себе почували під час переговорів з російським президентом Володимиром Путіним, який зробив усе, щоб перешкодити вашій перемозі? Крім того, ви привезли йому "отруєний" подарунок – звістку про призначення прем’єром Юлію Тимошенко, оголошену в розшук російською прокуратурою.

  
- З Росією в першу чергу необхідно вирішити проблеми взаємної довіри. Метою мого візиту до Москви було саме встановлення довірчих відносин. Потім ми хочемо побачити народження конкретних перспектив: ми підготували пакет економічних і гуманітарних договорів, які варто реалізувати до кінця поточного року. Що стосується Тимошенко, я одержав від Путіна прийнятну відповідь.
   - Завтра ви поїдете в Освенцим. Що означає для вас цей візит?
   - Слово "Освенцим" я вивчив першим в Україні, тому що туди вивезли мого батька. Андрій Ющенко, сільський вчитель і радянський солдат, був поранений і потрапив в Освенцим: у нього на грудях було витатуйовано номер 11367. Він був одним з 95 радянських громадян, які вижили там. Моя родина пам’ятає розповіді мого батька. Я вже возив туди своїх дітей і сподіваюся звозити туди моїх онуків. Я привіз у Київ жменю землі з Освенцима і залишив в Освенцимі жменю землі звідти, де я народився. Освенцим – символ страждання для всіх націй.
   Оригінал статті "La mіa Ucraіna e іl centro geografіco dell"Europa" доступний на сайті "Corrіere della Sera".Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня