КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Володимир Рибак: Я слухаю Шуфрича і думаю: ти хто такий, щоб записувати Партію регіонів в опозицію?!
27.01.2005

By: Сергій Лещенко, УП , 27.01.2005, 14:29

Як це не парадоксально звучить, Партія регіонів не збирається в опозицію до президента Ющенка. Правда, поки про це мовчить сам Янукович, але один із лідерів "донецьких" і засновник Партії регіонів Володимир Рибак сказав, що ні про яку опозиційність не може бути мови. А той, хто хоче - нехай створює свою власну партію.   Звичайно, Рибак - це не вся партія. Він належить до числа "старих донецьких", вплив яких в останні роки підточували більш молоді Клюєв, Прутник чи Колесников. Однак Рибак - глава політвиконкому Партії регіонів. І, більше того, за його словами, до опозиції... не готовий взагалі ніхто з перших осіб партії.- У середу СДПУ(о) оголосила про перехід в опозицію. Скажіть, коли ми почуємо таку ж офіційну заяву від Партія регіонів?

- Це питання буде вирішувати з'їзд. Але я знаю думки більшості партійних обласних організацій, і я буду все робити, щоб партія в опозиції не була.

- Та ви що! Чому?

- Тому що не бачу в цьому необхідності. Ті, хто ведуть ці розмови про опозиційність, знаходяться біля партії. Або з такими ініціативами виступають ті, хто вчора-сьогодні прийшли в партію.

- Хто це? Чорновіл, хіба?

- Чорновіл не є членом партії. Сьогодні говорити від імені партії, не будучи членом партії, - це неправильно. Той, хто хоче в опозицію, нехай створює опозиційну партію і йде туди. Ще немає нового уряду, керівництва країни, а вже кричати, що ми в опозиції - це абсурд!

- Чому немає уряду. От уже Тимошенко внесли як кандидата в прем'єри...

- Ну й нормально...

- Ви будете за неї голосувати?

- Це питання буде розглядати фракція. Я не можу зараз однозначно говорити, що ми її не приймаємо. Я її знаю як віце-прем'єра: вона фахівець, і вона знає цей напрямок дуже серйозно. У мене про неї ніколи не було негативної інформації.

- Ви знаєте, якщо подивитися її інтерв'ю за 2001 рік, то вона говорить, що її посадили у в'язницю й зняли з поста віце-прем'єра за те, що вона почала реформу вугільної галузі й зачепила інтереси донецького клану.

- Якщо це вона так говорила, то в неї й треба запитувати. Я не належу ні до якого клану. Я проробив 25 років у системі керування містом. І моє ім'я по сьогоднішній день у Донбасі й Україні залишилося чистим і незаплямованим.

- Кажуть, вас навіть на іконі разом з Януковичем у Донецьку зобразили...

- Я не знаю, хто це зробив. Хто й для чого? Чути про це я чув. Це таке...

Я людина дуже постійна і в мене є особиста думка. Я ніколи ні за ким не бігав... Коли виникло запитання про опозицію Партії регіонів, я сказав: почекайте, ще влади немає! До кого ви в опозиції?

- А Янукович що, не готовий до опозиції?

- Звичайно, ні! Форми й методи опозиції і центристських партій - різні. Давайте зараз у Партії регіонів кожного візьмемо - вони не готові до опозиції! Внутрішньо у них такий стан. Тому в третій декаді лютого ми проводимо з'їзд, у нас буде дискусія з цього приводу. Я думаю, що думка центристських сил у партії буде переважати.

У програмі Партії регіонального відродження, а потім і Партії регіонів чітко записано: ми працюємо в рамках законів, Конституції і з усіма гілками влади. Партія у нас центристська, і вона буде працювати з існуючим президентом і з усіма гілками влади.

У 1997 році партія нікому не була потрібна, крім мене. До 2000 я був керівником партії. І я, і ті, хто були зі мною - ми проповідували центристські погляди. І ми від них не відійдемо.

- А колишній віце-прем'єр Андрій Клюєв до опозиції схиляється?

- Ні! Він не знає, що таке опозиція!

- А, наприклад, Віталій Гайдук?

- Він входить у політбюро партії, але якось останнім часом більше приділяв увагу іншим питанням - бізнесу.

- А лідер фракції Раїса Богатирьова?

- Вона тільки прийшла в партію - із приходом Віктора Федоровича. Я думаю, що Богатирьова теж не готова до опозиції. Ті міркування, які ми вели на політвиконкомі - а я голова політвиконкому - вона дотримується центристських поглядів і у крайнощі не впадає.


ПАРТІЇ РЕГІОНІВ ПРОПОНУВАЛИ БОЙКОТУВАТИ ІНАВГУРАЦІЮ ЮЩЕНКА

- Поясніть інше. Очевидно, що Ющенко в уряд вас не покличе...

- Так мені й не треба! До речі, якби виграв Янукович, я б теж не пішов.

- Мається на увазі, що не буде в уряді Партії регіонів...

- Думаю, що не так. Будуть від Партії регіонів люди в уряді. От подивитеся! Є ряд професіоналів. Якщо зараз не прийдуть - то через три-чотири місяців прийдуть. Я навіть у цьому не сумніваюся.

- Але якщо ви не при владі, то ви повинні бути в опозиції. Якщо ви не при владі і не в опозиції, то тоді ви ніде! Це ж болото виходить?

- Я б не так сказав. У нас є праві, ліві й центристи. Є готові і справа, і зліва підтягти людей, щоб забезпечити стабільність у суспільстві, щоб критикуючи - пропонувати уряду... А вибори є вибори. Прийдуть наступні вибори - народ буде оцінювати і тих, і інших. Не може бути крайнощів: або ти з нами, або ти ворог.

- Ця схема працювала в останні роки, коли була чітка опозиція й чітка влада.

- Була опозиція, цілком правильно. Ліві і праві постійно перебувають в опозиції в усьому світі. І є центристи, які налаштовані більш конструктивно.

- Але якщо взяти останні тижні - у Донецьку ж щодня були антиющенківські мітинги.

- Я поїхав спеціально подивитися в Донецьк, і виступав перед народом позаминулої суботи. Зібралося тисяч десять. Там настрої такі: людей хвилює російська мова, питання федеративного устрою - до речі, більш нав'язане. Це політикам зрозуміло. А простій людині, що таке федеративне, що таке унітарне - він ні того, ні іншого не знає.

- Але ж самі ви й нав'язували!

- Якщо ви звернули увагу, я ні в Сіверодонецьк, ні в Харків не поїхав. А я не остання людина в Донбасі!

- Але були ваші люди! От Богатирьова виступала в Сіверодонецьку й говорила: якщо будуть перевибори другого туру, то ми на них не підемо, а будемо проводити референдум про створення окремої держави!

- Вона не від партії виступала, а від себе.

- А Вітренко, яка підтримує Януковича!

- Вона більше піклується про вибори 2006 року й про свою партію. Перед приїздом у Донецьк, я довго там не був, і мені треба було оцінити ситуацію. Там почали збиратися наметові містечка. Я свою думку сказав: цього робити не потрібно. Хтось хоче використати Партію регіонів, щоб розвивати інші партії.

- Хто, Вітренко, Шуфрич?

- Я не знаю. Я знаю, що представники інших партій, у тому числі й Шуфрич, говорять про Партію регіонів, що вона буде в опозиції. Я так слухаю і думаю: "Ти хто такий, щоб взагалі про Партію регіонів говорити?! Який ти маєш стосунок до неї?"

У партії є різні думки. От ми обговорювали на фракції рішення взяти участь в інаугурації. Один встає й говорить: давайте зберемо біля Верховної Ради мітинг у 10-15 тисяч осіб! Інший говорить: ми повинні бойкотувати інавгурацію в залі! Але ми дуже жорстко провели, визначили: закінчилися вибори, згорнули намети, згорнули все, і продовжуємо жити й працювати.

Я не виключаю, що якщо будуть утиски, до лідерів будуть застосовуватися санкції - що партію можуть зрештою підігнати туди, в опозиції... Але я не думаю, що так буде.

- Дивіться, а що буде з Януковичем: якщо він не в парламенті, він не лідер опозиції, то він ніде! Якщо він не критикує владу - він не заробляє бали на 2006 рік!

- Він не буде в опозиції. Програму, яка була у Януковича, ми будемо пропонувати новому урядові, новій владі. Ми будемо аналізувати: може, вони сьогодні краще запропонують, ніж є програма в нас? Так що, нам потрібно критикувати і йти проти людей? Якщо буде гірше, те будемо критикувати й пропонувати.

- Але не перебуваючи в опозиції?

- Так.

- Як же так?

- А от так!


ЯНУКОВИЧ ВІДПОЧИНЕ 10 ДНІВ

- Чому, на вашу думку, Янукович програв вибори?

- З одного боку, органи влади - обласні адміністрації, та й адміністрація президента - занадто хотіли догодити. З іншого боку, агітаційно-масова робота з людьми велася слабко.

- Це робота штабу Тігіпка?

- Так.

- А чим же Клюєв тоді займався?

- У Клюєва була інша функція. Він вів технологічний штаб. Для простої людини він не настільки помітний. Він управляв штабами на місцях.

- А те, що говорять про транзитний сервер, яким він маніпулював?

- Я цього не знаю. Нехай слідчі органи говорять. Я далекий від усього цього, тому що в мене була своя робота на цих виборах. Я займався проведенням з'їзду, контактами з іншими партіями.

- Чим Янукович буде займатися цей рік до виборів?

- Він буде лідером Партії регіонів.

- Дообиратися в нинішній парламент він уже не встигне згідно із законом.

- А ми навіть і не збиралися його висувати, а він не наполягав. Те, що говорять, що депутат Зубанов хотів скласти повноваження, щоб звільнити округ для Януковича... Зубанов ніякого стосунку до Януковичу не має. Якщо про щось домовленість у нього була, то не для Януковича, а для когось іншого

- Ви знаєте, де зараз Янукович?

- Де саме - не знаю. У відпустці. Я в останній день із ним бачився, він сказав: "Я поїду у відпустку, днів 10 відпочину". За цей час ми всі організаційні питання підготуємо для підготовки з'їзду.

Я відвідав із прем'єром всі регіони України, бачив, як приймають. Є дуже багато нюансів. Все це буде предметом аналізу на з'їзді партії.

- Там не буде підніматися питання про зняття Януковича з поста лідера партії?

- Я не бачу такої небезпеки або необхідності.

- Яке у вас найяскравіше враження від виборів?

- У мене немає яскравих вражень.Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня