КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Прем"єр-міністр серед переможців і переможених
3.02.2005

By: Вікторія Сюмар, ІМІ

За останні про Юлію Тимошенко написано чимало. Про її життя і справді можна писати трактати. Тимошенко унікальна хоча б тим, що не лише стане першим прем”єром на пострадянському просторі, але й буде наймолодшим очільником уряду в Україні і досить ймовірно в тому ж СНД. Втім, не менш вражаючим за минуле Леді Ю може бути її майбутнє. Отож, які перспективи отримує Юлія Тимошенко у зв”язку із затвредженням її на посаді прем”єр-міністра України? По-суті, вона стає центральною фігурою в українській політиці. В її руках будуть всі механізми впливу на економіку та виконавчу владу, і те, що вона зуміє цим скористатися, не сумнівається ніхто.По-друге, Юлія Тимошенко, яка відома своєю працездатністю та вмінням досягати поставлену мету має всі шанси стати дуже ефективним прем”єром, і саме вона здатна здійснити структурні реформи в країні.
   Всі ефективні дії – це зайві двісотки рейтингу Тимошенка-політика, бо вона ніколи не перетвориться лише на управлінця. Рейтинг Юлії Тимошенко, який зараз складає понад 7 відсотків, досить скоро може наблизитися до 20%, зважаючи хоча б на оцінки соціологів так званого прем”єрського рейтингу, який оцінюється у 10% взагалі з пустого місця. Ми всі це вже бачили на прикладі Кінаха, та й того ж Януковича.
   Вона може легко “побити” їх результати, оскільки вміє не лише діяти, але й дуже ефективно подавати свої дії. Тепер у арсеналі керівниці уряду будуть ще й медіа, на яких раніше вона не з”являлася роками, і все ж примудрялася залишатися активним гравцем у політиці.
   Зважаючи на всі ці фактори, Юлія Тимошенко стає дуже привабливим центром тяжіння для різних економічних груп. А враховуючи її здатність знаходити спільну мову з досить неоднозначними людьми, це дозволить їй значно зміцнити свої позиції.
   Ще один момент – це контроль над парламентом. Нині Юлія Володимирівна досить близька до того, аби сформувати там досить чітку ідеологічну більшість. Багатьох вразило, як швидко Тимошенко знайшла спільну мову з людьми, які, здавалося, були її непримиренними супротивниками. На її боці і симпатії СДПУо, лідерам якої вона явно “обрізала” прибутки, а людям, яким вона ще недавно радила “повіситися на біло-голубих шарфиках” нині вона пропонує посаду радників.
   Відтак, зовсім не виключено, що вона зможе сформувати більшість “під себе”, чим суттєво зменшить вплив спікера Литвина, і тоді багато депутатів-перебіжчиків писатимуть заяви не тільки у фракцію аграрної партії. Це також зменшує вагу Литвина як одного з центрів впливу української політики, адже за наявності більшості Тимошенко зможе вирішувати свої питання в Раді і в обхід спікера, а відповідно і без врахування його інтересів.
   Головна проблема для прем”єра може виявитися фракція Президента Наша Україна. Там досить багато людей, які вважають, що саме вони виграли вибори і вони щиро не розуміють чому плодами цієї перемоги має скористатися саме Тимошенко.
   Очевидно, що саме вона очолить провладний виборчий блок у 2006-му, хоча б тому, що вже зараз окрім Ющенка там не має лідерів з таким рейтингом навіть без перспективи його зростання у зв”язку з прем”єрством. У разі, якщо її уряд буде успішним, цілком реальним завданням є перспектива на парламентьских виборах повторити результат Ющенка на президентських виборах, особливо, якщо їй вдасться також переорієнтувати ще й бізнес еліти.
   Все це здавалося б досить гарним варіантом, якби не одне “але” – конституційна реформа. Тоді лідер блоку, який виграє вибори автоматично стає прем”єром, але вже з зовсім іншими, фактично президентськими повноваженнями, залишаючи Президенту переважно представницькі функції. І така перспектива подобаєтсья далеко не всім у Нашій Україні, особливо тим людям, які ці роки потрепали і щодо приросту бізнесу, паралельно витрачаючи на кампанію Ющенка. Парадокс ситуації, що значними прихильниками реформи були саме ці бізнесмени, які нині опинилися у ситуації, коли вони власноруч забезпечують блискучі політичні перспективи своєї потенційної кункурентки.
   Втім, навряд чи і сам Ющенко готовий сьогодні передати такі важелі впливу Тимошенко. За декілька місяців він має вибудувати складну, але дієву систему політичних противаг та контролю.
   Для цього в нього є достатньо авторитету та впливу, але час гратиме не на Президента. Він у даній ситуації на боці нового прем”єра Юлії Тимошенко.Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня