КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Чи готовий Янукович йти на розкол коаліції заради домовленостей з Президентом? (ЕКСПЕРТ-ОПИТУВАННЯ)
23.05.2007

23 травня член СПУ Ярослав Мендусь заявив, що якщо прем’єр-міністр і Президент дійдуть згоди щодо дати дострокових виборів без попередньої відміни указів голови держави і рішення КС, то СПУ не визнає такого указу. У зв’язку з цим «Центр досліджень політичних цінностей» звернувся до політичних експертів з питанням: "Чи готовий Янукович йти на розкол коаліції заради домовленостей з Президентом"Кость БОНДАРЕНКО (директор Київського інституту проблем управління ім. Горшеніна):

„Якщо відбудуться домовленості з Президентом, зокрема, щодо наступних виборів, то питання коаліції взагалі буде неактуальним. Тому, я вважаю, що в даній ситуації цілком нормальним буде, якщо Президент і прем’єр вирішуватимуть питання, не зважаючи на те, що говорять соціалісти або комуністи”.


Володимир МАЛИНКОВИЧ (директор Українського відділення Міжнародного інституту гуманітарно-політичних досліджень):

„Партия Регионов не пойдет на раскол с социалистами, и Янукович это уже сказал. Я думаю, что Партия Регионов тоже будет настаивать на решении Конституционного Суда и на возвращении в правовое поле, то есть на том же, о чем говорил Мендусь. Решение подобного рода возможно, если Президент согласится приостановить свой указ после самороспуска депутатов и перенести на один месяц, а потом назначить выборы на 23 сентября. Об этом говорил Янукович уже после выступления Мендуся. Так что я не думаю, что коалиция развалиться, хотя какое-то напряжение внутри коалиции, конечно, существует. Есть более умеренные, настроенные на компромисс, далеко идущие, и есть основная масса депутатов коалиции, которая хочет, чтобы выборы прошли в правовом поле. Не стоит забывать, что решение Конституционного Суда - это обязательное требование Совета Европы”.

Володимир ФЕСЕНКО (голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента»):

„Така заява однієї з ключових фігур Соцпартії за формою є політичним ультиматумом головній силі в коаліції. Така ультимативна позиція є проявом наявності суттєвих розбіжностей щодо бачення розв’язання кризи як такої. А з іншого боку, якщо називати речі своїми іменами, така заява – прояв політичної істерики: вони не хочуть розв’язання кризи через вибори, не хочуть пошуку компромісу між Президентом і прем`єром. Соцпартія вже не може впливати на хід політичного процесу і на розв’язання нинішньої політичної кризи. Вони добре розуміють, що дострокові парламентські вибори можуть стати початком кінця їх політичної сили в нинішньому вигляді”.

Микола МИХАЛЬЧЕНКО (президент Української Академії політичних наук):

„По-перше, Соціалістична партія повинна зважено робити заяви. Вона вже не є такою впливовою силою, яка може зупинити суспільні процеси в Україні. Тут треба враховувати об’єктивну ситуацію.

Якщо прем’єр-міністр і Президент домовляться, то вже не буде мати значення, чи підтримають КПУ і СПУ це рішення, чи ні. Тому що переважна більшість політичних сил погодиться з цим рішенням. Щодо СПУ, варто все ж таки порадити, щоб вони спокійно сприймали вибори і готувалися до них.

Якщо прем’єр-міністр домовиться з Президентом, і БЮТ буде зберігатись хоча б нейтралітет, то він може піти не на розкол коаліції, а просто на розпуск коаліції, тому що після прийняття законів по достроковим виборам коаліція все одно перестає існувати. Сьогодні також прозвучала заява прем’єр-міністра про те, що після прийняття законів парламент може саморозпуститись”.


Віктор НЕБОЖЕНКО (експерт Центру розширення можливостей):

„Уже сегодня можно делать первые выводы, связанные с закономерностями этого политического кризиса. Суть закономерности в том, что по мере продвижения количество участников этого политического кризиса, которые преследуют свои цели, иногда прямо противоположные, постоянно увеличивается. Классический пример – позиция Мороза. С одной стороны, его заявления о трехстах голосах – один из поводов для указа Ющенко. С другой стороны, цели выживания Мороза никак не совпадают с целями Януковича. И Мороз - это один из примеров. Есть большое количество игроков второго эшелона, которые пытаются достичь своих целей за счет разжигания конфликта, либо наоборот - за счет его умиротворения. Хорошим примером является заявление Мендуся, который, конечно же, по статусу никак не равен ни Президенту, ни премьер-министру, но который является выразителем воли Мороза.

Сегодняшний кризис будет продолжаться, потому что в его завершении в той или иной степени не заинтересовано очень большое количество политиков второго эшелона. Отсюда такая нахально-политическая тактика политиков второго эшелона, когда они выставляют себя наравне с первыми фигурами – Януковичем, Ющенко и Тимошенко. Они будут продолжать делать те или иные заявления, те или иные шаги, которые будут удерживать конфликт в постоянном напряжении”.


Андрій ЄРМОЛАЄВ (президент Центру соціальних досліджень «Софія»):

„Ситуація не така однозначна, як про це сказав пан Мендусь. Доцільно виходити з того, що у прем’єра на сьогодні є мандат від коаліції на ведення консультаційних переговорів. В цьому сенсі, переговори про дату, про логіку підготовки до цих виборів буде мати характер пропозиції від Президента і прем`єра, а не якийсь директивний варіант, мовляв, ми вирішили і все. Відповідно і соціалісти не повинні так радикально ставити питання. Швидше за все, після того, як буде узгоджено, як пропозиція, дата виборів, будуть вестись консультації на рівні лідерів фракцій коаліції. Попередження Мендуся – політичний крок, пов'язаний зі спробою зміцнити загальну позицію соціалістів. Хочу акцентувати, що і позиція Олександра Мороза в деяких питаннях, зокрема, в питанні змін до Конституції, виглядає, як позиція радикального парламентаря, який напрацьовує ініціативи не скільки для поточних політичних проблем, скільки для того, щоб встигнути сформувати оновлену позицію в умовах можливих парламентських виборів. Йде боротьба за символічний капітал в таких питаннях, як Конституція, політична реформа, правові складові, що, швидше за все, буде одним з ключових елементів позиціонування соціалістів на виборах в цілому. В цьому сенсі заява Мендуся – заява політика-соціаліста, а не члена коаліції. Оскільки, як учасник коаліції, Мендусь має розуміти, що це не та ситуація, коли можна за спиною всіх учасників політичного процесу узгодити дату, і на цьому поставити крапку. Такої крапки не буде, а буде пропозиція, після якої треба буде вести ще консультації.

Не можна розглядати переговори, як переговори лише двох. Їх слід розглядати, як переговори політиків, кожен з яких окрім повноважень державних, мають мандат довіри від політичних соратників. Зрозуміло, що вони не зможуть вирішити долю виборів без наступного погодження цього компромісу зі своїми політичними соратниками”.Назад до списку

15:53 (15.11.2019)
Бахматюк винен державі майже 30 мільярдів — Нацбанк

12:25 (12.11.2019)
Трамп обіцяє цього тижня опублікувати текст найпершої розмови з Зеленським

12:07 (12.11.2019)
У Нафтогазі розповіли що станеться, якщо контракту з РФ не буде

10:25 (11.11.2019)
Арахамія лякає, що ініціатива "Голосу" про вихід з Мінських угод загрожує скасуванню санкцій проти РФ

10:22 (11.11.2019)
Зеленський звільнив Геруса з посади свого представника в Кабміні і призначив натомість Перевезенцева

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

11:02 (31.10.2019)
Вже чотири села погодилися увійти до складу майбутньої Львівської ОТГ

10:58 (31.10.2019)
Віртуальні медичні картки є майже у всіх львів'ян

14:25 (30.10.2019)
"Золота лихоманка": на чиєму боці Аваков?

14:34 ( 1.11.2019)
Розглядаємо декілька концепцій подвійного громадянства – Пристайко

14:32 ( 1.11.2019)
Три фракції просять викинути Яременка з крісла глави комітету Верховної Ради

11:46 (31.10.2019)
Верховна Рада зняла недоторканність і дозволила арешт Дубневича

15:18 (30.10.2019)
Віцепрем'єр пояснив генсеку НАТО, чому не подаватиме заявку на ПДЧ

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden

21:26 (31.10.2019)
Рада повернула кримінальну відповідальність за незаконне збагачення

10:21 (31.10.2019)
Богдан зізнався, що Хорошковський курує митницю

03:01 (15.11.2019)
"Слугиня" з Львівщини Верещук склала повноваження представника Кабміну у Раді і розкритикувала виключення Cкороход з фракції

22:57 (14.11.2019)
Путін сказав, що не так із розведенням сил на Донбасі

08:08 (13.11.2019)
Замість Луценко в Раду заходить В'ятрович

17:22 (11.11.2019)
Вартість проїзду у львівських автобусах планують підняти до 8 грн

20:02 ( 9.11.2019)
МЗС РФ прокоментувало рішення Суду ООН на користь України

Блок статей, Каталог статтей

20:17 (31.10.2019)
Рада ухвалила закон про відокремлення ГТС від "Нафтогазу"

08:36 (20.10.2019)
"Наша стройка" предлагает чердачные лестницы и другую продукцию для дома и квартиры

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня