КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Чи готовий Янукович йти на розкол коаліції заради домовленостей з Президентом? (ЕКСПЕРТ-ОПИТУВАННЯ)
23.05.2007

23 травня член СПУ Ярослав Мендусь заявив, що якщо прем’єр-міністр і Президент дійдуть згоди щодо дати дострокових виборів без попередньої відміни указів голови держави і рішення КС, то СПУ не визнає такого указу. У зв’язку з цим «Центр досліджень політичних цінностей» звернувся до політичних експертів з питанням: "Чи готовий Янукович йти на розкол коаліції заради домовленостей з Президентом"Кость БОНДАРЕНКО (директор Київського інституту проблем управління ім. Горшеніна):

„Якщо відбудуться домовленості з Президентом, зокрема, щодо наступних виборів, то питання коаліції взагалі буде неактуальним. Тому, я вважаю, що в даній ситуації цілком нормальним буде, якщо Президент і прем’єр вирішуватимуть питання, не зважаючи на те, що говорять соціалісти або комуністи”.


Володимир МАЛИНКОВИЧ (директор Українського відділення Міжнародного інституту гуманітарно-політичних досліджень):

„Партия Регионов не пойдет на раскол с социалистами, и Янукович это уже сказал. Я думаю, что Партия Регионов тоже будет настаивать на решении Конституционного Суда и на возвращении в правовое поле, то есть на том же, о чем говорил Мендусь. Решение подобного рода возможно, если Президент согласится приостановить свой указ после самороспуска депутатов и перенести на один месяц, а потом назначить выборы на 23 сентября. Об этом говорил Янукович уже после выступления Мендуся. Так что я не думаю, что коалиция развалиться, хотя какое-то напряжение внутри коалиции, конечно, существует. Есть более умеренные, настроенные на компромисс, далеко идущие, и есть основная масса депутатов коалиции, которая хочет, чтобы выборы прошли в правовом поле. Не стоит забывать, что решение Конституционного Суда - это обязательное требование Совета Европы”.

Володимир ФЕСЕНКО (голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента»):

„Така заява однієї з ключових фігур Соцпартії за формою є політичним ультиматумом головній силі в коаліції. Така ультимативна позиція є проявом наявності суттєвих розбіжностей щодо бачення розв’язання кризи як такої. А з іншого боку, якщо називати речі своїми іменами, така заява – прояв політичної істерики: вони не хочуть розв’язання кризи через вибори, не хочуть пошуку компромісу між Президентом і прем`єром. Соцпартія вже не може впливати на хід політичного процесу і на розв’язання нинішньої політичної кризи. Вони добре розуміють, що дострокові парламентські вибори можуть стати початком кінця їх політичної сили в нинішньому вигляді”.

Микола МИХАЛЬЧЕНКО (президент Української Академії політичних наук):

„По-перше, Соціалістична партія повинна зважено робити заяви. Вона вже не є такою впливовою силою, яка може зупинити суспільні процеси в Україні. Тут треба враховувати об’єктивну ситуацію.

Якщо прем’єр-міністр і Президент домовляться, то вже не буде мати значення, чи підтримають КПУ і СПУ це рішення, чи ні. Тому що переважна більшість політичних сил погодиться з цим рішенням. Щодо СПУ, варто все ж таки порадити, щоб вони спокійно сприймали вибори і готувалися до них.

Якщо прем’єр-міністр домовиться з Президентом, і БЮТ буде зберігатись хоча б нейтралітет, то він може піти не на розкол коаліції, а просто на розпуск коаліції, тому що після прийняття законів по достроковим виборам коаліція все одно перестає існувати. Сьогодні також прозвучала заява прем’єр-міністра про те, що після прийняття законів парламент може саморозпуститись”.


Віктор НЕБОЖЕНКО (експерт Центру розширення можливостей):

„Уже сегодня можно делать первые выводы, связанные с закономерностями этого политического кризиса. Суть закономерности в том, что по мере продвижения количество участников этого политического кризиса, которые преследуют свои цели, иногда прямо противоположные, постоянно увеличивается. Классический пример – позиция Мороза. С одной стороны, его заявления о трехстах голосах – один из поводов для указа Ющенко. С другой стороны, цели выживания Мороза никак не совпадают с целями Януковича. И Мороз - это один из примеров. Есть большое количество игроков второго эшелона, которые пытаются достичь своих целей за счет разжигания конфликта, либо наоборот - за счет его умиротворения. Хорошим примером является заявление Мендуся, который, конечно же, по статусу никак не равен ни Президенту, ни премьер-министру, но который является выразителем воли Мороза.

Сегодняшний кризис будет продолжаться, потому что в его завершении в той или иной степени не заинтересовано очень большое количество политиков второго эшелона. Отсюда такая нахально-политическая тактика политиков второго эшелона, когда они выставляют себя наравне с первыми фигурами – Януковичем, Ющенко и Тимошенко. Они будут продолжать делать те или иные заявления, те или иные шаги, которые будут удерживать конфликт в постоянном напряжении”.


Андрій ЄРМОЛАЄВ (президент Центру соціальних досліджень «Софія»):

„Ситуація не така однозначна, як про це сказав пан Мендусь. Доцільно виходити з того, що у прем’єра на сьогодні є мандат від коаліції на ведення консультаційних переговорів. В цьому сенсі, переговори про дату, про логіку підготовки до цих виборів буде мати характер пропозиції від Президента і прем`єра, а не якийсь директивний варіант, мовляв, ми вирішили і все. Відповідно і соціалісти не повинні так радикально ставити питання. Швидше за все, після того, як буде узгоджено, як пропозиція, дата виборів, будуть вестись консультації на рівні лідерів фракцій коаліції. Попередження Мендуся – політичний крок, пов'язаний зі спробою зміцнити загальну позицію соціалістів. Хочу акцентувати, що і позиція Олександра Мороза в деяких питаннях, зокрема, в питанні змін до Конституції, виглядає, як позиція радикального парламентаря, який напрацьовує ініціативи не скільки для поточних політичних проблем, скільки для того, щоб встигнути сформувати оновлену позицію в умовах можливих парламентських виборів. Йде боротьба за символічний капітал в таких питаннях, як Конституція, політична реформа, правові складові, що, швидше за все, буде одним з ключових елементів позиціонування соціалістів на виборах в цілому. В цьому сенсі заява Мендуся – заява політика-соціаліста, а не члена коаліції. Оскільки, як учасник коаліції, Мендусь має розуміти, що це не та ситуація, коли можна за спиною всіх учасників політичного процесу узгодити дату, і на цьому поставити крапку. Такої крапки не буде, а буде пропозиція, після якої треба буде вести ще консультації.

Не можна розглядати переговори, як переговори лише двох. Їх слід розглядати, як переговори політиків, кожен з яких окрім повноважень державних, мають мандат довіри від політичних соратників. Зрозуміло, що вони не зможуть вирішити долю виборів без наступного погодження цього компромісу зі своїми політичними соратниками”.Назад до списку

21:06 ( 2.06.2020)
Аваков розказав про 13 нових затриманих на чолі з авторитетом "Журавлем" через стрілянину в Броварах

19:18 ( 2.06.2020)
Зеленський обговорив з ректорами "кадровий голод": Нащо платити за студентів, які потім не працюють

10:05 ( 2.06.2020)
Єрмак розповів німецькій газеті, кого з ОРДЛО залучать до переговорів щодо Донбасу

10:03 ( 2.06.2020)
У перший день літа кількість нових випадків COVID-19 на 60 менше, ніж одужань

23:12 ( 1.06.2020)
Україна та Польща планують укласти угоду щодо сезонних працівників

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

11:07 (30.05.2020)
США: протести через вбивство в Міннеаполісі охопили всю країну

10:29 ( 9.05.2020)
Коронавірус в Україні: за добу 515 випадків і 15 смертей

08:17 (24.05.2020)
На Майдані відбулася акція протесту через політику Зеленського

01:12 ( 9.05.2020)
ЄС вітає з днем Європи: Євросоюз вже не буде таким, як раніше

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden
Interested in Muslim Marriage? Check out Muslims4Marriage.com

no news in this list.

no news in this list.

22:41 ( 1.06.2020)
Потенційного кандидата у мери Києва Ткаченка тепер готують на посаду міністра культури

22:38 ( 1.06.2020)
Стефанішина замінить Пристайка і стане новим віцепрем’єром з євроінтеграції

22:36 ( 1.06.2020)
Помер український композитор Мирослав Скорик

18:21 ( 1.06.2020)
Трампа заховали в бункері під час протестів біля Білого дому

16:38 ( 1.06.2020)
У Києві зафіксували спалах COVID-19 у жіночому монастирі

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня