КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Якими будуть наслідки створення помаранчевого мегаблоку: коментарі політологів
9.06.2007

„Наша Україна”, „Народна самооборона” й „Українська правиця” створять єдиний виборчий блок для участі у парламентських виборах 30 вересня. Про це повідомив лідер „Нашої України” В’ячеслав Кириленко. За його словами, сьогодні лідери трьох політичних сил досягли принципової згоди про утворення спільного виборчого блоку, спільну участь у виборах і входження до спільної фракції у новій Верховній Раді.   „Люди хочуть, щоб усі демократичні сили були разом, і рішення про створення спільного блоку є відповіддю на їхні справедливі очікування”, - заявив лідер „Нашої України” В’ячеслав Кириленко.Анатолій Романюк: БЮТ втратить від створення нового "помаранчевого" мегаблоку

"Якби ці політичні сили йшли на вибори окремо, то вони б поборювали одне одного, адже у них один електорат. В підсумку це призвело б до втрати. А так результат буде кращим", - заявив політолог Анатолій Романюк, відповідаючи на запитання, хто із суб’єктів нового "помаранчевого" мегаблоку є у найбільшому виграші від об’єднання, і чи створить цей блок жорстку конкуренцію для БЮТ на виборах.
"Про те, що хтось з цих трьох політичних сил "переграв" іншу, не можна говорити, - додав він. – Це компромісний варіант. Існує оцінка, що найбільше від цього виграє "Наша Україна", але про те, чи це так, наразі важко сказати. Треба подивитися програму блоку, передвиборчі списки. Остаточне рішення буде тоді, коли список офіційно зареєструють".

Що ж стосується того, чи створить новий мегаблок жорстку конкуренцію для БЮТ, то Анатолій Романюк вважає, що так. "Будемо мати війну, бо цей блок виграє більше, а БЮТ втратить", - резюмував він.


Володимир Полохало: При ефективній виборчій кампанії БЮТ набере 30%

"Навіть соціологічні служби екс-коаліції дають БЮТ мінімум 20% на виборах. Блок має усталений базовий електорат, який за будь-яких умов голоcуватиме за БЮТ. А за об’єктивним рейтингом цей відсоток сягає 23-25%. І при ефективній виборчій кампанії він може сягнути 30%", - заявив політолог Володимир Полохало, відповідаючи на запитання хто із суб’єктів нового "помаранчевого" мегаблоку є у найбільшому виграші від об’єднання і чи створить цей блок жорстку конкуренцію для БЮТ на виборах.

"Що ж стосується новоутвореного "помаранчевого" мегаблоку, то це дружні політичні сили у виборчій кампанії, - додав він. – Від "Нашої України" лунало чимало заяв про те, що вони готові на дружні конкурентні стосунки і створення коаліції з БЮТ у парламенті. Крім того, маємо уроки 2006 року. До тих, хто не втримався від нечесної конкуренції, це повернулося бумерангом. Що ж до того, хто з цих трьох сил виграє від створення блоку, то я не хотів би цього коментувати. Побажав би їм лише, щоб досягли згоди в усіх аспектах. Розглядаємо цей блок як партнера по коаліції".


Кость Бондаренко: Новий мегаблок має більше мінусів, аніж плюсів

"Я не дуже переконаний, що це об’єднання буде життєздатним. Є дуже багато питань, так що не будемо загадувати. Бо тут більше мінусів, аніж плюсів", - заявив політолог Кость Бондаренко, відповідаючи на запитання, хто із суб’єктів нового "помаранчевого" мегаблоку є у найбільшому виграші від об’єднання і чи створить цей блок жорстку конкуренцію для БЮТ на виборах.

"Ці політичні сили мають різні бази, - додав він. – Якщо б вони йшли на вибори окремо, то набрали б більше голосів виборців. Принаймні, це стосується Юрія Луценка та В’ячеслава Кириленка".


Володимир Фесенко: Луценко може стати наступником Ющенка

"Від створення нового "помаранчевого" мегаблоку виграє, в першу чергу, Президент. Адже таке мегаоб’єднання зменшує ризик втрати голосів прихильників Віктора Ющенка, а також ліквідує ризик конкуренції між силами, що стали суб’єктами цього блоку. Окрім цього, тепер у пропрезидентських сил з’явилась можливість реально позмагатися із БЮТ за друге місце на виборах, а, відтак, і висунути свого кандидата на посаду прем’єра", - заявив політолог Володимир Фесенко, відповідаючи на запитання, хто із суб’єктів нового "помаранчевого" мегаблоку є у найбільшому виграші від об’єднання і чи створить цей блок жорстку конкуренцію для БЮТ на виборах.

"Якщо, припустимо, не пройшла б "Правиця", - це означало б приблизно 1-1,5% втрачених голосів прихильників Президента. І, можливо, саме стільки відсотків і не вистачало б для майбутнього формування коаліції", - наголосив політолог.

На думку Володимира Фесенка, "якщо титульний список нового мегаблоку буде оновлено – це теж додасть голосів".

"Насправді кожен із суб’єктів цього мегаблоку від об’єднання виграє своє. "Наша Україна" без такого об’єднання посіла б третє місце, продовжилася б криза іміджу цієї політичної сили та падіння її популярності. Щодо "Народної самооборони", то Юрій Луценко отримав шанс посісти в думці громадськості місце офіційного політичного наступника Віктора Ющенка (адже ми бачимо, що саме Луценко тут наполягає на зміні назви мегаблоку)", - переконаний він.

Володимир Фесенко зазначив, що у випадку, коли Юрій Луценко буде №1 у списку помаранчевого мегаблоку, – це означатиме, що власне "Народна самооборона" отримає дещо меншу кількість місць. "Проте, можливий й інший варіант: більша квота для "НС", але Луценко – не №1 у списку. Окрім цього, не слід забувати, що у цьому блоці буде і персональна квота Президента", - резюмував політолог.


Олесь Доній: "Нове "помаранчеве" мегаоб’єднання загалом впливає на зменшення кількості того ж "помаранчевого електорату"

"У створенні нового "помаранчевого" мегаблоку на базі "Нашої України" зацікавлені пропрезидентські сили: цей блок є гарантією нових президентських виборів - у Віктора Ющенка з’явився реальний шанс на другий термін. Щодо БЮТ - звичайно, конкуренція із новим "помаранчевим" мегаблоком теоретично буде. Але проблема в тому, що нове "помаранчеве" мегаоб’єднання загалом впливає на зменшення загальної кількості того ж "помаранчевого електорату", - заявив політолог Олесь Доній, відповідаючи на запитання, хто із суб’єктів нового "помаранчевого" мегаблоку є у найбільшому виграші від об’єднання і чи створить цей блок жорстку конкуренцію для БЮТ на виборах.

"Насамперед у виграші від цього об’єднання є "Наша Україна" - вона тепер підкріплена перспективною "Народною самообороною" та ідеологічною "Правицею" (котра, до слова, має ще й добрий кадровий потенціал фахівців у регіонах). Щодо "Української правиці" - вона теж в "плюсі". А от "Народній самообороні" краще було б іти окремо, думаю, вже за чотири місяці вона могла б навіть змагатись із "Нашою Україною". Адже виборці "Народної самооборони" діляться на три категорії: ті, хто розчарувався у БЮТ та в "Нашій Україні", ті, хто розчарувався в СПУ, а також ті, хто голосував проти всіх. Тепер навряд чи усі вони голосуватимуть за "Народну самооборону", котра буде у блоці, створеному на базі "Нашої України", - розповів Олесь Доній.


Дмитро Видрін: "З приходом Луценка "Наша Україна" має шанси випередити БЮТ"

"Від створення нового "помаранчевого" мегаблоку насамперед виграє Народний Союз "Наша Україна". Юрій Луценко більш креативний і харизматичний лідер, а тому, я переконаний, що такі постаті як Кириленко чи Тарасюк відійдуть у цьому блоці на другий план", - заявив політолог Дмитро Видрін, відповідаючи на запитання, хто із суб’єктів нового "помаранчевого" мегаблоку є у найбільшому виграші від об’єднання і чи створить цей блок жорстку конкуренцію для БЮТ на виборах.

"Звісно, буде жорстка конкуренція із БЮТ. Адже ці дві політичні сили насправді претендують на одну нішу. А з приходом у новий мегаблок Юрія Луценка "Наша Україна" має усі шанси випередити БЮТ", – наголосив політолог.

 

За матеріалами ZAXID.NET

 Назад до списку

15:53 (15.11.2019)
Бахматюк винен державі майже 30 мільярдів — Нацбанк

12:25 (12.11.2019)
Трамп обіцяє цього тижня опублікувати текст найпершої розмови з Зеленським

12:07 (12.11.2019)
У Нафтогазі розповіли що станеться, якщо контракту з РФ не буде

10:25 (11.11.2019)
Арахамія лякає, що ініціатива "Голосу" про вихід з Мінських угод загрожує скасуванню санкцій проти РФ

10:22 (11.11.2019)
Зеленський звільнив Геруса з посади свого представника в Кабміні і призначив натомість Перевезенцева

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

11:02 (31.10.2019)
Вже чотири села погодилися увійти до складу майбутньої Львівської ОТГ

10:58 (31.10.2019)
Віртуальні медичні картки є майже у всіх львів'ян

14:25 (30.10.2019)
"Золота лихоманка": на чиєму боці Аваков?

14:34 ( 1.11.2019)
Розглядаємо декілька концепцій подвійного громадянства – Пристайко

14:32 ( 1.11.2019)
Три фракції просять викинути Яременка з крісла глави комітету Верховної Ради

11:46 (31.10.2019)
Верховна Рада зняла недоторканність і дозволила арешт Дубневича

15:18 (30.10.2019)
Віцепрем'єр пояснив генсеку НАТО, чому не подаватиме заявку на ПДЧ

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden

21:26 (31.10.2019)
Рада повернула кримінальну відповідальність за незаконне збагачення

10:21 (31.10.2019)
Богдан зізнався, що Хорошковський курує митницю

03:01 (15.11.2019)
"Слугиня" з Львівщини Верещук склала повноваження представника Кабміну у Раді і розкритикувала виключення Cкороход з фракції

22:57 (14.11.2019)
Путін сказав, що не так із розведенням сил на Донбасі

08:08 (13.11.2019)
Замість Луценко в Раду заходить В'ятрович

17:22 (11.11.2019)
Вартість проїзду у львівських автобусах планують підняти до 8 грн

20:02 ( 9.11.2019)
МЗС РФ прокоментувало рішення Суду ООН на користь України

Блок статей, Каталог статтей

20:17 (31.10.2019)
Рада ухвалила закон про відокремлення ГТС від "Нафтогазу"

08:36 (20.10.2019)
"Наша стройка" предлагает чердачные лестницы и другую продукцию для дома и квартиры

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня