КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Le Monde: Подолати російський фактор. Стаття Юлії Тимошенко
9.06.2007

Останні два місяці, поки поглиблювалася політична криза в моїй країні, на Заході раз на раз лунало: "Знову молода українська демократія захиталася", - пише у французькому виданні Le Monde, лідер української опозиції Юлія Тимошенко.   Європа дивилася на нас як на маленьку, непосидючу і нерозумну дитину. Однак українці довели, що є господарями своєї долі. Нам удалося знайти політичний компроміс, призначивши найближчі парламентські вибори на 30 вересня. Ця угода знаменує перемогу національних інтересів над суперництвом особистостей і кланів.Після цього новий фактор втрутився у відносини між Європою й Україною: Росія пообіцяла знайти нові цілі в Європі, якщо Сполучені Штати розмістять елементи ПРО в Польщі і Чехії. Я бачу, що більшість західних канцелярій уже занепокоєні цими погрозами, і є, через що непокоїтися. Скільки разів я намагалася привернути увагу європейських лідерів до пробудження упевненої в собі Росії, котра позбулася комплексів і  володіє беззаперечною стратегічною перевагою завдяки енергії?

Я не думаю, що вибухне нова холодна війна з наступним новим поділом європейського континенту. Але потрібно враховувати деякі характерні відмінні риси російської дипломатії, що не змінилася, незважаючи на розпад СРСР: вона усе ще здійснює політику впливу на території, що називає "ближнім зарубіжжям", у тому числі і в Україні.

У геополітичному трикутнику ЄС - Україна - Росія необхідні співробітництво та різнобічний підхід до різних проблем. З одного боку, питання колективної безпеки, демократизації всього пострадянського простору, з іншого боку - питання загального енергетичного ринку. Існують реальні можливості партнерства, і, будучи сусідом Росії, Україна може зробити свій внесок у дискусії, проведені в рамках саміту G8 у Хайлігендаммі. Питання про "російський фактор" назріло.

Прийшов час дати Росії зрозуміти, що, незважаючи на економічні важелі, які вона має у своєму розпорядженні, зокрема "Газпром", залежність двояка: постачальники так само залежать від споживачів, як і споживачі від постачальників, звідси необхідність створення сьогодення "енергетичного альянсу". Відсутність почуття міри повинне поступитися місцем помірності й звуженню російської могутності, що переходить усі межі. Ми повинні переглянути наші відносини з Росією, котра прокинулася від хаосу єльцинської епохи. Виробити нову дипломатію, що більше не буде базуватися на озлобленості і цинізмі, і почати реалістичні та конструктивні кроки, які дозволять просуватися вперед у питаннях, що становлять обопільний інтерес.

З зовнішньополітичної точки зору нові вибори, що відбудуться восени, стануть важливим етапом як для українського політичного життя, так і для майбутнього російсько-європейських відносин і світової стабільності. Успішна демократизація України стане дуже сильним сигналом для Москви, що повинна буде переглянути свої амбіції, особливо в енергетичній сфері. Європейська педагогіка щодо Росії здійснюється в Україні, тому що в російській колективній свідомості Україна - це та сама Росія. Ці вибори знаменуватимуть вирішальний етап у нормалізації моєї країни. Я від самого початку підтримувала ідею проведення дострокових парламентських виборів, тому що наша конституційна система в ступорі. Наші інститути ще дуже слабкі, а економічні структури потребують реформ. Саме такими реформами я хочу зайнятися.

Україні потрібна нова стратегія політичного, соціального й економічного розвитку. Це пріоритетне питання для всіх українців. Без нормально функціонуючої політичної системи ми не зможемо просунутися вперед у справі перетворення країни. Ми повинні оновити інститути, тому що тільки їм до снаги гарантувати нормальне функціонування демократії, додати моральний характер політичної діяльності і підвищити рівень життя всіх українців. Покласти кінець політичному безсиллю, згуртувати всіх українців замість того, щоб їх розділяти, навколо сьогодення проекту для України, - от завдання моєї партії.

Наближаючись до європейських методів правління, де політики, насамперед, піклуються про добробут суспільства, а не про власне збагачення, Україна зможе стати надійним політичним партнером у Європі. Ніколя Саркозі пообіцяв вести відвертий діалог з Володимиром Путіним. Така відвертість необхідна усьому світові: Росії, Франції, Україні і Європейському союзу в цілому.


За матеріалами Кореспондент.net.Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня