КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

«Наскільки оптимальним є склад першої п’ятірки блоку «Наша Україна-Самооборона-Правиця»?» (ЕКСПЕРТ-ОПИТУВАННЯ)
14.06.2007

By: Центр досліджень політичних цінностей

12 червня газета «Комерсант-Україна» надрукувала склад першої п’ятірки блоку «Наша Україна-Самооборона-Правиця».   У зв’язку з цим «Центр досліджень політичних цінностей» звернувся до політичних експертів з питанням:   «Наскільки оптимальним є склад першої п’ятірки блоку «Наша Україна-Самооборона-Правиця»: Луценко, Кириленко, Гриценко, Яценюк, Катеринчук?»Володимир МАЛИНКОВИЧ (директор Українського відділення Міжнародного інституту гуманітарно-політичних досліджень):

„В этой пятерке нет ярких личностей, которые могли бы добавить голоса этому блоку. Луценко, действительно, на сегодняшний день самая яркая фигура, но в тоже время одиозная. У него специфические избиратели. Это такая пятерка, которую можно было ожидать. Отсутствие в первой пятерке представителей «Правицы» свидетельствует о некотором ослаблении позиций этой группы, что может в перспективе привести к конфликту внутри блока, но все это будет уже после выборов. Я не ожидаю, что вот такого рода пятерка повысит шансы этого блока. Они все равно получат, судя по всему, не более 15%”.


Олесь ДОНІЙ (голова Центру досліджень політичних цінностей):

„З електоральної точки зору можна було б сказати, що на сьогодні це оптимальна п’ятірка для цього блоку. Якщо електорат «Нашої України» та «Правиці» і так готовий голосувати за цей спільний блок, то для залучення електорату «Народної Самооборони» необхідні додаткові аргументи. Частина електорату «Народної Самооборони» складається з людей, які розчарувалися в «Нашій Україні» та інших основних політичних гравцях і сприймають «Самооборону», як політичну альтернативу. Для цих людей перше місце Луценка було б додатковим аргументом для голосування за спільний блок, який, до речі, далеко не всіма прихильниками «Самооборони» сприймається з оптимізмом.

Але варто зазначити, що перша п’ятірка – це далеко не єдине питання, яке могло би посилити або навпаки послабити перспективи нового блоку, і що (ще важливіше) вплинуло на його в подальшому успішну , або навпаки неуспішну діяльність. Тому варто бути прискіпливіше і до решти списку блоку, адже найбільш одіозні особистості можуть бути просто приховані в інших п’ятірках-десятках. І що ще дуже важливо, варто вести мову і про ймовірний склад наступної виконавчої влади. Інакше список витягуватимуть одні політики, а уряд формуватимуть абсолютно з інших персонажів. Або, як було з сумною історією невдалої помаранчевої коаліції після виборів 2006 року, яка не відбулася внаслідок сварки за місця у владі. Цілком очевидно, що суспільство би виграло, якби політики вже напередодні виборів домовилися і привселюдно оголосили свої позиції щодо участі у виконавчій владі в разі перемоги”.


Андрій ЄРМОЛАЄВ (президент Центру соціальних досліджень «Софія»):

„Такий склад першої п’ятірки є очікуваним. Вже давно йде мова про оновлення іміджевого ряду «Нашої України» і відповідно тієї сили, яка буде створена як пропрезидентський блок. Ці прізвища були прогнозованими. Інша справа в якому порядку і чи будуть залучені ще якісь знакові фігури а-ля співаки чи почесні професори.

Що стосується того, що саме ці фігури опинилися в першій п’ятірці, а не в десятці. Це пов’язано з рейтинговими міркуваннями. З цим пов’язана поява зокрема пана Луценка. Думаю, що тут закладений певний образ нового пропрезидентського уряду в списку. Два міністри і три кандидати на урядові посади – реалізують мету формування образу майбутнього уряду пана Ющенка. Це не означає, що там є прем’єр. Навпаки, я думаю, що в першій п’ятірці кандидатури на пост прем’єра немає. Але образ молодих пропрезидентських міністрів – без сумніву одна із задумок, що реалізована в цій п’ятірці.

Імідж пана Луценка буде домінувати над усією п’ятіркою. Це пов’язано з тим, що на сьогодні важко говорити про якісь особливі драйвові риси Яценюка чи Гриценка. Швидше за все вони будуть виконувати фонову функцію на виборах. А в якості агітаторів і ідеологів будуть виступати Кириленко і Катеринчук.

Я б поставив тверду четвірку цій п’ятірці. В той же час надзвичайно важливо для майбутнього блоку зберегти спадковість підходів і фігур. Тому велике значення має і наступна п’ятірка. Поява знакових фігур з Правиці, знакових фігур, що пов’язані з історією партії «Наша Україна» важливий момент для ідейних прихильників. Обмежуватись лише технологічними розрахунками було б помилкою”.


Юрій ЯКИМЕНКО (директор політико-правових програм Українського Центру економічних і політичних досліджень ім. О. Разумкова):

„Для блоку в нинішньому складі ця п’ятірка є таки оптимальною. До неї включені політики і лідери політичних сил, які на даний момент мають найвищі рейтинги серед своєї категорії, мають досить незначний рівень негативного сприйняття. Це вдалий склад, який відображає конфігурацію самого блоку. Для того, щоб представити всіх членів блоку, першої п’ятірки не вистачило, і лідери інших політичних сил будуть представлені в другій п’ятірці і прохідній частині. Але, як презентаційний варіант, склад першої п’ятірки вдалий”.


Олексій ГАРАНЬ (професор політології НаУКМА , науковий директор Школи політичної аналітики):

„Вважаю, що це непоганий склад. Можливо, хотів би бачити там і інші прізвища. Наприклад, мені дуже імпонує Ксенія Ляпіна. Зростаючий рейтинг Луценка буде підсилювати позицію блоку. Думаю, що Гриценко – дуже важлива фігура як з реальної, так і з політтехнологічної точки зору. Ця людина має незаплямовану репутацію, авторитет. Він незашорений і дотримується підходу принципового офіцера, на відміну від інших колишніх офіцерів”.


Максим СТРІХА (керівник наукових програм Інституту відкритої політики):

„Принаймні це оптимальніше, ніж склад першої п’ятірки блоку «Наша Україна» на минулих виборах. Випали, м’яко кажучи, необов’язкові постаті дуже симпатичних журналістів і естрадних співаків, які не залучили додаткові голоси, хоча нічого не маю проти цих людей. Нині маємо п’ятірку молодих політиків, успішних. Це має показати нову якість. Вважаю, що з такою п’ятіркою, за умови грамотної кампанії, блок справді може суттєво наростити показники”.
</TD></TR>

 Назад до списку

21:06 ( 2.06.2020)
Аваков розказав про 13 нових затриманих на чолі з авторитетом "Журавлем" через стрілянину в Броварах

19:18 ( 2.06.2020)
Зеленський обговорив з ректорами "кадровий голод": Нащо платити за студентів, які потім не працюють

10:05 ( 2.06.2020)
Єрмак розповів німецькій газеті, кого з ОРДЛО залучать до переговорів щодо Донбасу

10:03 ( 2.06.2020)
У перший день літа кількість нових випадків COVID-19 на 60 менше, ніж одужань

23:12 ( 1.06.2020)
Україна та Польща планують укласти угоду щодо сезонних працівників

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

11:07 (30.05.2020)
США: протести через вбивство в Міннеаполісі охопили всю країну

10:29 ( 9.05.2020)
Коронавірус в Україні: за добу 515 випадків і 15 смертей

08:17 (24.05.2020)
На Майдані відбулася акція протесту через політику Зеленського

01:12 ( 9.05.2020)
ЄС вітає з днем Європи: Євросоюз вже не буде таким, як раніше

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden
Interested in Muslim Marriage? Check out Muslims4Marriage.com

no news in this list.

no news in this list.

22:41 ( 1.06.2020)
Потенційного кандидата у мери Києва Ткаченка тепер готують на посаду міністра культури

22:38 ( 1.06.2020)
Стефанішина замінить Пристайка і стане новим віцепрем’єром з євроінтеграції

22:36 ( 1.06.2020)
Помер український композитор Мирослав Скорик

18:21 ( 1.06.2020)
Трампа заховали в бункері під час протестів біля Білого дому

16:38 ( 1.06.2020)
У Києві зафіксували спалах COVID-19 у жіночому монастирі

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня