КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

З якою метою коаліція звернулась до КС стосовно третього указу Президента?
19.06.2007

By: Центр досліджень політичних цінностей

15 червня депутати від коаліції звернулись до КС щодо конституційності указу Президента про вибори 30 вересня.   У зв’язку з цим «Центр досліджень політичних цінностей» звернувся до політичних експертів з питанням:   «З якою метою коаліція звернулась до КС стосовно третього указу Президента?»Володимир ФЕСЕНКО (голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента»):

„Мета та ж сама, що була і раніше. Для них важливе визнання того, що Президент діяв неконституційно. Тут справа не в тому, що вони проти виборів чи за вибори, справа не в заблокуванні виборчого процесу. Тим паче, що зараз коаліція навіть не розраховує на те, що найближчим часом буде рішення Конституційного Суду з цього питання. Я думаю, що до цього питання і до конституційності указу Президента вони можуть повернутись і восени, але важливо визнати дії Президента неконституційними”.


Олесь ДОНІЙ (голова Центру досліджень політичних цінностей):

«Партія миру» всередині коаліції вже змирилася з перспективою виборів 30 вересня і активно до них готується, по дорозі обговорюючи з Секретаріатом Президента майбутній поділ владного пирога. Натомість «партія війни» на чолі з Олександром Морозом ще живиться певними ілюзіями щодо гальмування виборчого процесу. Нове Конституційне подання щодо третього Указу Президента має три цілі. По-перше, це робиться на догоду «партії війни», аби вона не підозрювала Януковича та Ахметова в повній колаборації з Президентом. По-друге, це робиться для утримання власного радикального електорату від перетікання до ще радикальніших партій (типу ПСПУ). По-третє, це закладається «про всяк випадок» міна уповільненої дії. Якщо після виборів до Верховної Ради політична ситуація знову загострюватиметься, то це подання реанімують, і боротьба за Конституційний Суд набуде нових обертів”.


Кость БОНДАРЕНКО (директор Київського інституту проблем управління ім. Горшеніна):

„Таке враження, що в Україні починається чергова серія відомого мультсеріалу «Мисливці за привидами». У нас нібито не діє Конституційний Суд, нібито розпущена Верховна Рада, але недіюча Верховна Рада звертається до не чинного Конституційного Суду, щоб той прокоментував безглуздий указ Президента. У нас політику зведено до рівня жорсткого маразму.

Якщо говорити серйозно, то в даній ситуації депутати хапаються за останню соломинку, щоб протягнути час, можливо до кінця липня, з тим, щоб дати можливість Президенту підписати ще й четвертий указ, який би унеможливив сподівання деяких сил оскаржувати ці вибори на тій підставі, що указ Президента був нелегітимним. Коаліціянти перестраховуються, аби не склалась така ситуація, що вибори, які вони можуть виграти, оголосять недійсними”.


Володимир МАЛИНКОВИЧ (директор Українського відділення Міжнародного інституту гуманітарно-політичних досліджень):

„ Я понимаю, что Конституционный Суд сегодня парализован, результатов ожидать не стоит, но коалиция абсолютно правильно обжаловала указ Президента от 5 июня, поскольку нет никаких оснований Президенту распускать парламент, опираясь на статью 82 Конституции. У него есть право распускать парламент только на основании статьи 90, поэтому действия Президента и его последний указ являются антиконституционными.

Вопрос в другом. Сможет ли в нынешних условиях Конституционный Суд, где уже нет ни Пшеничного, ни Иващенко принять какое-либо вообще решение. Нельзя было ни Януковичу, ни Морозу подписывать соглашение с Президентом 27 мая о праве Президента распустить парламент на основании ст 82. И сегодня, когда не удалась интрига со 151 депутатом, коалиция понимает, что они совершили ошибку и пытаются теперь вернуться в правовое русло”.


Олексій ГАРАНЬ (професор політології НаУКМА ,науковий директор Школи політичної аналітики):

„Можливі два тлумачення: це ще один крок для затягування, навіть відходу від домовленостей, або ж це пропагандистський крок, і коаліція продовжує грати у гру з Конституційним Судом. Всі розуміють, що Конституційний Суд зараз не діє, тим більше після заяв трьох суддів про відставку. Швидше за все, це пропагандистський захід, і він не зробить реального впливу на перебіг подій, але це не сприяє поліпшенню атмосфери в пошуках виходу з кризи”.


Максим СТРІХА (керівник наукових програм Інституту відкритої політики):

„Навіть якщо існує домовленість з приводу проведення виборів, коаліція прагне мати виграшну моральну позицію людей, які йдуть навіть на порушення права в ім`я збереження національної єдності. Судячи з останніх подій, на 100% стверджувати, що вибори відбудуться саме 30 вересня, не варто, бо в рамках коаліції ще є впливові сили, які вважають, що вибори можна провести і в 2011 році”.

Джерело: І-РЕПОРТЕРНазад до списку

21:06 ( 2.06.2020)
Аваков розказав про 13 нових затриманих на чолі з авторитетом "Журавлем" через стрілянину в Броварах

19:18 ( 2.06.2020)
Зеленський обговорив з ректорами "кадровий голод": Нащо платити за студентів, які потім не працюють

10:05 ( 2.06.2020)
Єрмак розповів німецькій газеті, кого з ОРДЛО залучать до переговорів щодо Донбасу

10:03 ( 2.06.2020)
У перший день літа кількість нових випадків COVID-19 на 60 менше, ніж одужань

23:12 ( 1.06.2020)
Україна та Польща планують укласти угоду щодо сезонних працівників

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

11:07 (30.05.2020)
США: протести через вбивство в Міннеаполісі охопили всю країну

10:29 ( 9.05.2020)
Коронавірус в Україні: за добу 515 випадків і 15 смертей

08:17 (24.05.2020)
На Майдані відбулася акція протесту через політику Зеленського

01:12 ( 9.05.2020)
ЄС вітає з днем Європи: Євросоюз вже не буде таким, як раніше

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden
Interested in Muslim Marriage? Check out Muslims4Marriage.com

no news in this list.

no news in this list.

22:41 ( 1.06.2020)
Потенційного кандидата у мери Києва Ткаченка тепер готують на посаду міністра культури

22:38 ( 1.06.2020)
Стефанішина замінить Пристайка і стане новим віцепрем’єром з євроінтеграції

22:36 ( 1.06.2020)
Помер український композитор Мирослав Скорик

18:21 ( 1.06.2020)
Трампа заховали в бункері під час протестів біля Білого дому

16:38 ( 1.06.2020)
У Києві зафіксували спалах COVID-19 у жіночому монастирі

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня