КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

"Як сприймуть учасники мегаблоку "список Балоги"?" (ЕКСПЕРТ-ОПИТУВАННЯ)
20.06.2007

By: Центр досліджень політичних цінностей

Віктор Балога назвав свою версію першої десятки мегаблоку: В.Кириленко, Юрій Луценко, Анатолій Гриценко, Арсеній Яценюк, Руслан Князевич, Ірина Геращенко, Юрій Павленко, Ксенія Ляпіна, Віктор Бондар, Арсен Аваков. У зв’язку з цим «Центр досліджень політичних цінностей» звернувся до політичних експертів з питанням: "Як сприймуть учасники мегаблоку "список Балоги"?"Вадим КАРАСЬОВ (директор Інституту глобальних стратегій):

„«Список Балоги» учасники мегаблоку, звичайно, сприймуть неоднозначно, особливо «Правиця» і частково «Самооборона». Хоча можливе як раз інше – «Правиця» буде задоволена з того, що окрім Луценка з «Народної Самооборони» в десятку не потрапив ніхто. Але всі учасники приймуть, хоча і не остаточне, втім принципове рішення. Фактори неоднозначного сприйняття зрозумілі – в першій десятці немає представників «Правиці» і лише один представник «Самооборони». Але є залізобетонні фактори прийняття цього списку: Голова Секретаріату не міг не погодити хоча б більшість цієї десятки з Президентом. До того ж всі розуміють, що якщо не керівником проекту блоку демократичних сил, то безумовно продюсером є сам Голова Секретаріату Президента.

Я бачу залізну логіку в такій композиції десятки. Вона пов’язана з тим, що при відсутності безумовного лідера списку мегаблоку ставка повинна робитись на молоді, професійні, прагматичні, нові політичні обличчя. Я б навіть тут використав іронію: якщо логіка «Нашої України» 2006 - Президент і «любі друзі», то в 2007 році – Президент і «любі діти», тобто нове покоління політиків, місію ввести в велику політику яких взяв на себе діючий Президент. Така логіка буде врахована членами мегаблоку і стане прийнятною для всіх учасників цього об`єднання”.


Олесь ДОНІЙ (голова Центру дослідження політичних цінностей):

„Те, про що здогадувались, але про що не прийнято було говорити в голос, тепер представлено перед людськими очима. Ілюзіям , що спільний список «Нашої України», «Народної самооборони» та «Української правиці» формують саме суб’єкти виборчого процесу завдано серйозного удару. Виявляється список (принаймні його першу десятку) формує чи то Секретаріат Президента, чи то особисто Віктор Балога.

«Список Балоги» - свідчить, що оточення президента взяло курс на омолодження «Нашої України». Самій «Нашій Україні» - це може серйозно допомогти і надати другого дихання цьому проекту, а от рейтингу спільного блоку такий підхід може зашкодити. Адже, якщо електорат Правиці і так достатньо пропрезидентський, «Нашої України» безумовно пропрезидентський, то електорат Самооборони частково складається з так званої «політичної альтернативи», тобто людей, які критично ставляться до провідних політичних брендів. Ухил першої десятки в бік саме «Нашої України» може відштовхнути таку категорію електорату”.


Віктор НЕБОЖЕНКО (керівник соціологічної служби «Український барометр»):

„ Думаю, что этот список будет практически утвержден, и это будет действительно десятка избирательного списка объединенного блока. Проблема заключается только в том, с чем эти люди пойдут на выборы кроме своего страстного желания вновь оказаться в парламенте. Фундаментальная проблема «Нашей Украины», как впрочем и БЮТ, заключается в отсутствии серьезных предложений для общества. Скромные желания этих людей оказаться на тех же стульях в Верховной Раде пока не являются достаточным аргументом для населения”.


Микола МИХАЛЬЧЕНКО (президент Української Академії політичних наук):

„Я вважаю, що це не перший і не останній список. Ще є час. Це пробний список. Переговори щодо удосконалення цього списку будуть вестись і надалі. Вважати його остаточним поки що не варто. Тим більше, що поки невідомо, чи буде мегаблок в тому чи іншому обсязі. Деякі партії, наприклад, «Самооборона», бажали б піти самостійно. Варто почекати і подивитись. Це, швидше, випробування громадською думкою, а не технологія виборів”.


Володимир МАЛИНКОВИЧ (директор Українського відділення Міжнародного інституту гуманітарно-політичних досліджень):

„ Думаю, что недовольна будет «Правыця», поскольку, по сути, она не представлена, а «Правыця» - это самая старая база национально-патриотических сил. По существу можно говорить, что вот этим старикам дана отставка. Пришли новые люди. В список явно вошли те, с кем не сложно будет договариваться Партии регионов в случае, если они захотят широкую коалицию. Но, в тоже время, вряд ли эти люди очень популярны среди тех, кто будет составлять основу электората вот этого мегаблока. Я подозреваю, что какая-то часть переориентируется на БЮТ, где все понятней и жестче”.


Андрій ЄРМОЛАЄВ (президент Центру соціальних досліджень «Софія»):

„Цей список підтверджує попередню версію, яку я вже висловлював, що лідерська група буде позиціонуватись, як майбутній пропрезидентський склад уряду. Але залишаються ті ж заперечення – важливо врахувати в другій п’ятірці позиції інших лідерів блоку. Окрім молодих і амбітних політиків, є ще й група політичних лідерів, з якими пов`язують дії відомих партій, зокрема, це лідери «Собору», лідери Народної Партії. Є люди, які відомі, як засновники партії НСНУ. Це важливий капітал, який повинен бути врахований і з точки зору внутрішнього розкладу сил в самому блоці. Отже, запропонований підхід до лідерської групи носить технологічний характер, є певні розрахунки, що пов’язані з іміджем оновлення, але головні вади я теж перерахував”.


Джерело: І-РЕПОРТЕР

 

 Назад до списку

22:50 (28.05.2020)
В Україні з'явиться міністр з космосу

15:32 (28.05.2020)
Ахметов, Пінчук і Порошенко очолили рейтинг Forbes

10:33 (28.05.2020)
Трамп готується підписати указ про соцмережі уже в четвер

10:31 (28.05.2020)
Кабмін запускає нову будівельну інспекцію замість скандальної ДАБІ

10:26 (28.05.2020)
За добу в Україні 477 нових хворих, ще 444 людини одужали

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

10:29 ( 9.05.2020)
Коронавірус в Україні: за добу 515 випадків і 15 смертей

08:17 (24.05.2020)
На Майдані відбулася акція протесту через політику Зеленського

01:12 ( 9.05.2020)
ЄС вітає з днем Європи: Євросоюз вже не буде таким, як раніше

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden
Interested in Muslim Marriage? Check out Muslims4Marriage.com

no news in this list.

no news in this list.

23:27 (27.05.2020)
Порошенка викликають в ДБР через розмову з Байденом

09:29 (27.05.2020)
Фінал Кубка України з футболу перенесли у Львів

10:26 (26.05.2020)
Україна та Туреччина розпочинають переговори про відновлення авіарейсів і туризму

10:22 (26.05.2020)
Найбільше заражень коронавірусом за добу — на Львівщині, Рівненщині та Києві

22:31 (25.05.2020)
Через зґвалтування і катування розформували відділок поліції на Київщині

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня