КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Андрій Шкіль: На базі БЮТ буде створена єдина партія
7.07.2007

By: Святослав ХОМЕНКО, Главред

Вслід за злиттям десяти партій в одну могутню політичну силу під егідою Президента укрупнюватися буде і БЮТ. Принаймні, про це «Главреду» розповів бютівець Андрій Шкіль   «ПРЕЗИДЕНТА ІЗ СТАРИМИ ПОВНОВАЖЕННЯМИ В ЦІЙ КРАЇНІ БІЛЬШЕ НЕ БУДЕ!»   Андрій Васильович, чому конституційні ініціативи Президента Віктора Ющенка з'явилися саме зараз?Я вважаю, що вони з'явилися у зв'язку з наближенням виборів. Це ще одна швидкоплинна ознака неминучості парламентського виборчого процесу. З іншого боку, це говорить і про неминучість іншого виборчого процесу - президентського. Віктор Ющенко і його команда достатньо мотивовано формують образ сильного Президента.

Для чого це їм? Все дуже просто. Вони говорять: давайте перерозподілимо повноваження так, щоб Президент залишився сильним гравцем на українському політичному полі. Відповідно, щоб мотивувати людей, електорат, народ, потрібно продемонструвати силу Президента. І це зараз відбувається: йде демонстрація, що парламент слабкий і що б ми в ньому не поміняли, він таким і залишиться, а лідер – сильний. Тому і з'явилися ці ініціативи.

Як ви оцінюєте конкретні пропозиції Президента?

Відносно доторканості-недоторканості ми вважаємо, що не потрібно підходити до цього питання вибірково. Коли ми говоримо про недоторканість, то розуміємо під цим всі недоторканості. Депутатська недоторканість – це момент, який парламент може вирішити швидко і без особливих проблем, ми відповідний проект подавали на розгляд Ради п'ятого скликання. Але ж є ще недоторканість суддів. Тут теж потрібно, не створюючи передумов для повернення тиску на суддів, переглянути елементи можливості залучення їх до кримінальної відповідальності – наприклад щодо покарання за хабарництво. Ні ви, ні я не хочемо жити в суспільстві, де судді залежні. Але так само ніхто не хоче жити в суспільстві, де суддя може використовувати свою недоторканість в особистих цілях. Наступним етапом розгляду питання недоторканості повинно стати більш прискіпливе вивчення статусу Президента, визначення в законі елементу спеціального прокурора.

Як вам стара ідея з двопалатним парламентом?

Поділюся з вами своєю особистою думкою. Моя політична сила говорить, що це неправильно, а я вважаю, що це неприпустимо. Адже тоді потрібно насправді федералізувати країну. А федерація – це законодавче об'єднання необ'єднуваних територій, різних за національністю, за менталітетом, за віросповіданням, і кожен ініціатор повинен це дуже добре розуміти. Двопалатні парламенти в унітарних державах – це виключення, що лише підтверджують правило. Якщо двопалатність відбуватиметься через призначення голів адміністрацій на посади у верхній палаті парламенту, то це автоматично приведе нас до виборності цих людей. І це не підсилить ролі Президента, а ослабить і так недостатньо сильну державність в Україні. Тому кожен, хто це ініціює, повинен перед цим сказати: «Я прихильник руйнування України».

Тим не менше, позиція БЮТ співпадає з позицією Президента, принаймні, в одному питанні: що Конституцію можна затверджувати на референдумі...

Позиція БЮТ співпадає зі всіма запропонованими Президентом позиціями, окрім двопалатного парламенту. З приводу референдуму наша позиція така: Конституцію на ньому затверджувати не можна, адже це двічі було пояснено Конституційним судом, референдум ми хочемо використовувати для того, щоб запитати у народу поради із цього приводу.

Що ми пропонуємо? На ініційований Президентом референдум (за Конституцією він має на це право) потрібно винести два проекти Конституції. На референдумі народ говорить: ми хочемо, щоб був прийнятий проект Конституції «А», таке наша вимога. Цей закон подається до парламенту, а тоді я хочу бачити, яким чином Верховна Рада нехтуватиме думкою народу. Проект, підтриманий на референдумі, потрібно приймати в парламенті без жодних змін, тому що це – думка народу.

Недавно Президент виклав концептуальні тези свого бачення конституційної реформи, на своєму сайті опублікувала проект нової Конституції Компартія, в парламенті зареєстрований проект Мороза. Чому ми нічого не бачимо від БЮТ? У Блоку Тимошенко взагалі є своє бачення рішення цього питання?

Ми вже заявляли свою позицію з цього питання, я зараз можу тільки повторити її.

Ми створили Конституційну групу і відпрацьовуємо дві пропозиції: на президентсько-парламентську і парламентсько-президентську республіки. Але ми вважаємо, що не політики повинні формувати Конституцію, а професіонали, причому ті, що викликають однакову довіру у всіх головних політичних сил. Поле для дискусій повинне полягати в тому, як вибрати цей ареопаг, якому б довіряли всі політичні сили, а не в тому, чий варіант Конституції кращий. Тому що не може бути комуністичної Конституції або Конституції від Президента, прем'єра чи БЮТ.

Питання тільки в одному, як забезпечити рівну довіру і рівну відстань від всіх політичних сил тих фахівців, які сядуть за стіл або в кабінети і професійно і холоднокровно напишуть нову Конституцію.

Є ще один варіант – мій власний, який можна було б запропонувати, щоб не проводити референдум, адже це досить складна процедура, і я не впевнений, що за часом на нього можна було б вийти до 30 вересня. Запропонувати політичним силам, прем'єру, Президенту – зібрати групу з п'яти-семи політичних лідерів на круглий стіл, і щоб кожний з них сказав: ми підтримуємо той або інший проект Конституції або взагалі вважаємо, що потрібно залишити нинішній її варіант. А далі по тому, які сили пройдуть до парламенту, буде ясно, який текст і зміст Конституції необхідні народу. Але це – моя особиста позиція.

А от злі язики стверджують, що відсутність власного проекту Конституції у БЮТ пояснюється тим, що Юлія Тимошенко ще не визначилася, ким вона найбільше себе хоче бачити: прем'єр-міністром з широкими повноваженнями або Президентом із старими повноваженнями...

Президента із старими повноваженнями в цій країні більше не буде! Це я хотів би підкреслити, і я думаю, що всі це розуміють. Бажання будь-якої пропрезидентської сили повернути главі держави старі повноваження є зрозумілим, але цього не буде. Ми пройшли етап кучмізму, і він більше ніколи не повернеться в України.

Я ще раз повторю: не може бути Конституції від БЮТ. Це як попросити вегетаріанця підготувати рецепт відбивної. Ну, не їмо ми їх, рецепту не знаємо і не бажаємо знати. Ми пропонуємо, я вважаю, ідеальний варіант: схрестити політичні списи на предмет того, хто будуть тими професіоналами, які запропонують один проект Конституції або два – але в будь-якому випадку, потім ми повинні будемо пропустити їх через народне чистилище.

На даний момент у нас є Угода про спільні дії з «Нашою Україною». Ми йдемо на вибори двома колонами, але в одному напрямі. Що б там злі язики і злі голоси не стверджували, що б там злі руки не робили, ми йдемо у виборчий похід спільно. Тому я не бачу необхідності обговорювати, хто ким буде, а тим більше спекулювати на цьому. Як буде – я не знаю, на все воля Божа. Але як повинно бути, я знаю: так, як задокументовано.


«ЯКБИ НЕ ЗРАДА МОРОЗА, ВР П'ЯТОГО СКЛИКАННЯ ПРАЦЮВАЛА Б П'ЯТЬ РОКІВ»

Як ви вважаєте, Верховна Рада, обрана у вересні 2007 року, зможе протриматися п'ять років?

Коли ми обирали Верховну Раду п'ятого скликання, хтось сумнівався, що вона зможе пропрацювати покладений термін? Я думаю, що якби не зрада Мороза, вона б працювала п'ять років.

А зараз всі говорять, що нова Рада прийде на рік, на два... Повірте, якщо всі існуючі домовленості будуть дотримані, вона працюватиме повний термін – я не хочу говорити «п'ять років», тому що там можуть бути якісь нюанси щодо скорочення її повноважень. Якщо вони не будуть дотримані – Рада може навіть не почати свою роботу. От і все.

Зараз немає варіанту, що Рада працюватиме місяць, рік або два. Або вона не почне свою роботу – або пропрацює повний термін.

Як можна застрахуватися від того, що хтось захоче зірвати роботу Ради шостого скликання? Наприклад, якщо у разі формування «помаранчевої» коаліції представники Партії регіонів, які напевно матимуть більше 150 депутатів, відмовляться забирати мандати, і ВР виявиться неповноважною?

Немає ніяких варіантів, окрім домовленостей, досягнутих між всіма основними політичними силами країни.

По-перше, для того, щоб їх напрацювати, потрібно зібратися перед виборами, і у жодному випадку не після них – після виборів потрібно збиратися або для того, щоб пити шампанське, або щось інше.

По-друге, коли Рада кілька разів збиралася на так звані «легітимні сесійні дні», ми не прийняли головного закону – про опозицію. Неважливо, хто в ній буде! Якби я зараз отримав якусь інформацію, що ми будемо у владі наступні п'ять або, припустимо, двадцять років, все одно вимагав би прав для опозиції, тому що без неї немає демократії. Навіть якщо в країні дуже хороша влада, але вона монопольна – то це добра диктатура. А я не вірю в добру диктатуру або доброго царя.

Є тисяча і один спосіб, як не допустити до роботи Верховну Раду, маючи в активі більше 151 голосу. Щоб застрахуватися від цього, повинні працювати виключно політичні домовленості.

Коли ви говорите про похід на вибори двома колонами з «Нашою Україною» або з блоком на її основі, то виникає думка про те, що на виборах-2007 може повторитися ситуація 2006 року – ви працюватимете на одному електоральному полі.

Буде повторена ситуація 2002 року. От і все.

Насправді я дуже хотів би, щоб так і залишалося – щоб «Наша Україна» була владою колись там через 20 років, а ми – опозицією, або навпаки. Щоб конкуренція була між демократіями, а не між протодемократичними і демократичними силами. Я хочу, щоб конкуренція була між національною демократією і універсальною демократією. Це – конкуренція, необхідна кожній країні, і Україні зокрема. Тому я не хочу навіть обговорювати ситуацію конкуренції демократичної партії з недемократичною.

Але як зараз, в 2007 році зробити так, щоб «Наша Україна» і БЮТ не боролися один з одним? Адже електорат, побачивши, що ви займаєтеся взаємним знищенням, просто не проголосує ні за одну силу, ні за іншу.

Це і є завдання для двох великих гравців українського політикуму. Я вважаю, що всі відповідні домовленості вже здійснені, і зараз їх потрібно тільки дотримуватись.

Звичайно, ми з великим інтересом спостерігаємо за процесами, що відбуваються в «Нашій Україні», і я особисто дуже радий, що «Правиця» опинилася в блоці пропрезидентських сил. Тобто, значна частина потрібних в парламенті людей в ньому будуть. Я ніколи не сприймав серйозно докорів хто лівий, а хто правий – це невірний підхід. Ліві у нас зрозуміло хто – це соціалісти і комуністи, їх електоральна база збережеться, хоч і весь час зменшуватиметься.

Але в перспективі нас чекає час конкуренції лібералів і націонал-демократів. І повірте мені, поки зовсім незрозуміло, хто займе нішу лібералів, а хто – націонал-демократів.

Оскільки вже ви заговорили про блок пропрезидентських сил, то признайтеся чесно, ви задоволені, що Луценко піде на вибори в його складі, а не самостійно? Адже дослідження показували, що його політична сила при самостійній участі грала б в першу чергу на вашому електоральному полі проти вас...

Для нас важливо, щоб на електоральному полі було якомога менше дрібних гравців. Адже вони відбиратимуть окуляри у демократичних сил і передаватимуть їх недемократам. У цьому полягала б проблема. А зараз ця проблема знята.

Тому я дуже позитивно оцінюю те, що відбулося об'єднання і, тим більше, задекларовано злиття і створення єдиної політичної сили. Ми в БЮТ теж до цього йдемо, і, я думаю, що незабаром буде обнародувана інформація про створення на базі Блоку Юлії Тимошенко єдиної політичної партії.

Тобто, фактично ПРП увійде в «Батьківщину»?

Я хочу сказати тільки те, що я сказав.

Яку політичну силу ви могли б назвати головним супротивником БЮТ в ході майбутньої кампанії?

Очевидно, цілий ряд політичних сил. Головний гравець з «тієї сторони» – це Партія регіонів. Нашими безкомпромісними супротивниками будуть комуністи і соціалісти. Вони мають шанс не потрапити до парламенту, і тому не гребуватимуть будь-яких методів. Впевнений, що значна частина представників Партії регіонів будуть перебірливішими в своїй кампанії. Звичайно, про «киселівщину» краще промовчати, але я особисто не вірю, що Кисельов говорить те, про що думають в Партії регіонів. Він взагалі не думає, що говорить.

Ви можете прокоментувати чутки про те, що ще одним супротивником БЮТ стане ваш колишній соратник Михайло Бродский, який піде на вибори самостійно і використовуватиме нібито компромат, що є у нього, на ряд членів вашого списку? Говорять, що він навіть одержав фінансування під цей проект від Андрія Клюєва?

У мене інформації щодо такого фінансування немає.

Але ви не побоюєтеся реалізації такого сценарію?

Ні. Більш того, я впевнений, що цей сценарій працюватиме по-іншому. Що б там не трапилося, я думаю, що Бродский хоче залишитися в українському політикумі. А в політикумі будь-якої держави, слава Богу, тепер і української, антисили відмирають. У Україні з них зараз залишилася тільки Вітренко і інші подібні їй рудименти. Я думаю, Бродский не захоче конкурувати в цьому полі. А щоб конкурувати у вищій лізі української політики, недостатньо бути проти когось, наприклад проти БЮТ, на цьому авторитет не заробиш. Тому я думаю, що Партія вільних демократів або блок, створений на її основі, не боротиметься проти когось. Вони боротимуться за себе.

Знову ж таки, ходять чутки, що в оточенні Президента України продовжуються переговори з представниками Партії регіонів з приводу створення широкої коаліції. Фактично вересневі вибори позначатимуть переформатування парламенту, щоб «Наша Україна» могла, не втрачаючи осіб, сформувати коаліцію з «регіоналами». Чи готові ви до такого розвитку подій? Що ви будете робити, якщо цей сценарій все-таки спрацює?

Бачте, українська політика так виховує українських політиків, що ми повинні бути готовими до всього – це зрозуміло. Але ще раз підкреслю – у нас є домовленість про спільні дії під час опозиції, влади або наступної опозиції. Слово дане, підпис поставлений, рука потиснена – що ще треба? Інших варіантів я поки не бачу. Відбудеться те, про що ви говорите – я буду готовий це коментувати. Зараз я вірю, що слово матеріальне.

Можливо, ведуться якісь переговори, я не знаю, не був їх свідком. Ми знаємо про зустріч Рената Ахметова і Бориса Колесникова з Президентом Ющенком, але я впевнений, що питання, обговорені на ній, торкалися виключно дострокових виборів. Тому що, якщо взяти позицію Партії регіонів, то приблизно 70% її депутатського корпусу не проти або за дострокові вибори, а 30 – проти і не за. А якщо додати до цих 30% соціалістів і комуністів, то ми одержимо серйозний розбаланс з тієї сторони. Тому я впевнений, що їх зустріч торкалася саме цього.

А розмови про те, що все вже вирішено... Ну, ось хто про це знає – нехай не розповідає нам, що буде, а робить ставки на тоталізаторах, виграє гроші і інвестує їх в українську політику. Я ніколи не працював прогнозистом, але моя інтуїція підказує мені, що все залежатиме тільки і виключно від результату виборів.


Якщо вам стане відомо, що домовленості між Партією регіонів і «Нашою Україною» зайшли глибше, ніж вам би хотілося, чи допускаєте ви варіант свідомого зриву виборів вашою політичною силою, щоб не допустити створення ними коаліції?

Ні. Ви ж бачите наші плакати, які висять по місту, «Справедливість перемогла, вибори відбудуться»? Я думаю, це найкращий і найяскравіший коментар нашої позиції.

Дострокові вибори – це елемент виховання для української еліти, українського політикуму, але найголовніше – для українського народу. Люди зрозуміють, що вони – безпосередні учасники процесу формування влади. Коли парламент повернувся в протилежну сторону, його можна переобрати. Буде заблокована робота Ради – вона буде переобрана ще раз.

Те, що зараз відбувається, – це не криза, а елемент виховання. Кожна дитина вважає, що коли батьки говорять їй «Не їж цукерок, а то зіпсуєш зуби», – це криза. Але насправді це – елемент виховання, і з тієї дитини, яка слухається своїх батьків, виросте хороша людина, хороший громадянин. Так само і тут: зараз політики, умовно кажучи, – це діти свого народу.

Частота змін влади не дає нічого, частота елементів виховання – ось що дає результат. Все дуже просто.

З якими гаслами БЮТ йтиме на вибори? Адже «Справедливість перемогла, вибори будуть» – це добре, але явно недостатньо.

Звичайно, в нашій кампанії будуть новинки. Зараз у нас абсолютно новий концептуальний підхід до виборчої стратегії – це постійне спілкування з людьми і, я хочу підкреслити, реальне спілкування. Ми йдемо до людей, яких часто обзивають електоратом, нам цікаво почути їх з перших вуст. Повноцінна робота в цьому напрямі у нас ведеться з 2 липня. Я відповідаю за вузьку ланку власної роботи, два округи на Львівщині – там я працюю ще з початку червня, і в Києві буваю дуже рідко. Це певна новація, що робота з людьми ведеться стільки багато часу, а не наїздами, нальотами. Я упевнений, ця стратегія в перспективі принесе нам добрий результат.

Я не беру участі у формуванні загальнодержавної стратегії, у мене є хороший рівень самостійності в прийнятті рішень на моїх двох округах, і я впевнений, що результат там у мене буде достатньо вагомим. Але я знаю людей, що працюють зараз над формуванням загальнонаціональних виборчих технологій і стратегій, і я впевнений, що наша агітація і пропаганда буде новою, але з впізнаними логотипами, частинками колишніх слоганів.

Підтвердіть або спростуйте той факт, що в розробці виборчої стратегії БЮТ, що продовжується зараз, беруть участь громадяни іноземних держав.

Жодного громадянина іноземної держави в офісі партії я не помічав, і я вважаю, що українські політтехнологи, зокрема ті, з якими співпрацюємо ми, є достатньо професійними, а їх рівень знання ситуації в країні завжди буде набагато вищий, ніж у фахівців ззовні. Коли за кордоном політичні партії запрошують зарубіжних професіоналів, то це робиться для того, щоб оцінити ситуацію в їх країнах свіжим поглядом. Скажу відверто, у всіх нас погляд ще досить свіжий. Ми – настільки молода демократія, молода електоральна система, що ще років двадцять можемо спокійно обходитися внутрішнім потенціалом піар-менеджерів, піар-технологів, майстрів політичного жанру.

Спрогнозуйте результат БЮТ на вересневих виборах. Я знаю, що зараз у вашому штабі на Подолі наради відбуваються мало не в щоденному режимі. На який результат вас орієнтують на них?

Ми орієнтуємося на перемогу, на те, що одержимо найбільшу кількість голосів в свою підтримку. Завдання набрати стільки-то відсотків і ні на йоту менше ніхто не ставить. Звичайно, ніхто нікого не розслабляє. Хочеш, щоб було виконане одне завдання – постав два. Наша робота ведеться планомірно, і я впевнений, що результат БЮТ всіх здивує.


Переклад на українську - СГК "Генеза",Назад до списку

13:24 ( 5.12.2021)
Львівщина і ще шість областей готові до послаблення карантину

12:43 ( 5.12.2021)
Лавров заявив, що НАТО та ЄС "загрожують Росії"

12:39 ( 5.12.2021)
Пушилін і Пасічник на з'їзді "Единой России" отримали партквитки

19:32 ( 4.12.2021)
Bild: План-максимум Кремля – дві третини України, включно з Києвом

10:42 ( 4.12.2021)
У передмісті Львова виникла велика пожежа у римо-католицькому костелі

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

09:09 (17.11.2021)
Запчасти к сельхозтехнике и тракторам: широкий ассортимент, гарантия качества

no news in this list.

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden
Interested in Muslim Marriage? Check out Muslims4Marriage.com
Shop for your new or used Chevy, Ford, Ram, or GMC lifted trucks for sale at OnlyLiftedTrucks.com

no news in this list.

no news in this list.

18:14 ( 2.12.2021)
5 советов по написанию отличных контрольных работ

13:09 ( 1.12.2021)
Зеленський заявив у Раді, що зупинити війну без прямого діалогу із Росією не можливо

08:18 (30.11.2021)
Зеленський звільнив очільника контррозвідки СБУ

16:03 (29.11.2021)
Виступ Зеленського у Раді: Корнієнко закликав нардепів поводитися культурно

13:38 (29.11.2021)
Арестович попросить держохорону для Бутусова, підозрюючи план ліквідації

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня