КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Львівський Громадський Форум виступив проти Василя Кременя у новій владі
17.02.2005

Львівський громадський форум, до якого входять провідні науковці, громадські та культурні діячі оприлюднив відкритий лист до Президента України Віктора Ющенка. Подаємо текст листа повністю:   Високодостойний Пане Президенте!   Президентські вибори в Україні та рішучий помаранчевий протест мільйонів українців засвідчили: український народ хоче жити у державі, в якій шанують гідність людини, де моральні закони та верховенство права є непорушними, а політичні рішення, кадрові призначення та механізм їхнього прийняття – прозорі та зрозумілі.Ми пишаємося, що саме українська молодь, і зокрема, українське студентство продемонстрували високу академічну культуру захисту своїх конституційних прав та свобод і тим самим довели всьому світові, що Україна прагне вільного демократичного розвитку і готова гідно захищати своє майбутнє. Майдан Незалежності, як і інші майдани по всій Україні, майорів надією на зміну системи влади в Україні і заміну старих, часто скорумпованих, скомпрометованих, аморальних чи нефахових керівників усіх рівнів. Ваша позиція щодо необхідності таких змін, запевнення, що представники старої влади не увійдуть до вищого керівництва, стали одним із найвагоміших аргументів для мільйонів українців, щоб віддати свій голос саме за Вас.

Ми усвідомлюємо, що формування нової влади на всіх рівнях – процес важкий і не застрахований від випадкових помилок. Проте окремі кадрові призначення викликають подив і змушують нас поставити запитання, чи не є ці призначення відходом від проголошених в інавґураційній промові принципів і чи не є це посяганням на найважливіший здобуток Помаранчевої Революції – високої довіри до нової влади.

Особливе наше занепокоєння спричинило призначення першим заступником державного секретаря колишнього міністра освіти та науки, чільного представника старої влади – Василя Кременя. На жаль, колишній міністр освіти і науки навіть не спробував зробити перед академічною спільнотою бодай символічний жест каяття за своє міністерське мовчання під час побиття сумських студентів, жодним словом не згадав про свою особисту відповідальність за політичні переслідування, які масово чинилися ректорами навчальних закладів щодо своїх студентів за їхню громадську та політичну активність; за незаконний політичний тиск, який влада чинила щодо директорів середніх шкіл; за дивну поведінку в ситуації зі загадковою смертю ректора Ужгородського університету професора В. Сливки, за політичне покровительство окремих ректорів, які дощенту руйнували рештки академічних цінностей, змушуючи студентів до одного-єдиного провладного вибору.

Пане Президенте, позиція Львівського Громадського Форуму, яку ми виклали у відкритому листі, висловлюючи нашу громадянську тривогу з приводу таких резонансних, як на нашу думку, призначень, засвідчує наше щире прагнення вести повноцінний діалог із владою задля побудови прозорого громадянського суспільства і задля спільного блага усіх громадян України. Ми просимо Вас, незважаючи на всю складність політичних, фінансово-економічних та соціо-культурних обставин, гідно зберегти і розвивати нові традиції доступності, близькості, публічності та прозорості  Ваших дій і дій Вашого уряду. В цьому і полягатиме ще одна важлива перемога всього українського демократичного суспільства.

З повагою
Секретаріат Львівського громадського форуму:


Іван Вакарчук
Марія Зубрицька
Михайло Голубець
Микола Горинь
о. Борис Ґудзяк
Маркіян Іващишин
Мирослав Маринович
Віктор Неборак
Юрій Підлісний
Ірина Подоляк
о. Богдан Прах
о. Зиновій Хоркавий


Довідка:
Львівський Громадський Форум – це вільне постійно діюче зібрання громадян, які представляють різні сфери суспільного життя Львова. Ініціатор та патрон Форуму –Патріарх Любомир (Гузар).

Місія Форуму – максимально наблизити співпрацю місцевої спільноти і влади, діяльно сприяти динамічній розбудові громадянського суспільства, формувати та розвивати демократичні принципи і цінності, заохочувати участь громадян у підготовці політичних та економічних рішень, утверджувати верховенство права задля спільного блага.Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня