КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Для чого потрібен четвертий Указ Президента?» (ЕКСПЕРТ-ОПИТУВАННЯ)
2.08.2007

1 серпня Віктор Ющенко підписав четвертий Указ про проведення дострокових виборів.   У зв’язку з цим «Центр досліджень політичних цінностей» звернувся до політичних експертів з питанням:   «Для чого потрібен четвертий указ Президента?»Вадим КАРАСЬОВ (директор Інституту глобальних стратегій):

„Для того, щоб зняти всі сумніви щодо офіційного початку передвиборчої кампанії, щоб покласти край деякій невизначеності щодо офіційного старту передвиборчої кампанії та підштовхнути ЦВК до рішення про початок виборчої кампанії. Згідно з законодавством саме ЦВК відкриває сцену, на якій розгортаються основні передвиборчі події. Це був останній і контрольний Указ Президента, який знаменує собою завершення політичної кризи, пов’язаної з достроковим припиненням повноважень Верховної Ради і одночасно символізує офіційний початок передвиборчої кампанії. Після цього Указу можна з полегшенням сказати: «Верховна Рада закрита – всі пішли на вибори»”.

Олесь ДОНІЙ (голова Центру досліджень політичних цінностей):

„Більшість експертів неодноразово вказувала на необхідність та очікуваність четвертого указу Президента, адже згідно Конституції позачергові вибори оголошуються за 60 днів дня їхнього проведення. Принаймні один із закидів на свою адресу Президент відбив. Звичайно з юридичної точки зору було б оптимальним посилання на 90 статтю Конституції, яка визначає умови підстави для проведення дострокових виборів. Але і в цьому вигляді указ ознаменує формальний старт виборчої кампанії (неформально вона почалася ще після першого указу). Для декого з політичних опонентів Президента з боку біло-блакитного табору (наприклад для комуністів) новий указ стане поясненням для електорату, чому вони зрештою погодилися йти на вибори. Регіонали пішли би на вибори і без четвертого указу, бо почувають себе більш менш спокійно. А от соціалісти не визнаватимуть і останнього указу, бо їхня стратегія : вибори або саботувати або шукати підстави для їхнього подальшого оскарження”.

Михайло ПОГРЕБІНСЬКИЙ (директор Центру політичних досліджень і конфліктології):

„Ющенка переконали в тому, що третій Указ має вади. Четвертий Указ виданий з метою виправити ці вади. Хоча принципового він нічого нового не вносить. Є формальне посилання на певні статті Конституції, але немає посилання на 90-у статтю Конституції, адже це єдина стаття, що дозволяє Президенту розпускати парламент. Тобто принципова вада все одно залишилась. Хоча на відміну від останнього Указу там вже є згадка про розпуск парламенту. Цим Указом він нарешті розпускає парламент, але посилається на його недієздатність, неповноважність. З юридичної точки зору, це сумнівні формулювання. Маємо ефимізм юридичного виправлення останнього указу”.

Андрій ЄРМОЛАЄВ (президент Центру соціальних досліджень «Софія»):

„Цей указ свідчить про готовність Президента взяти на себе повну політичну і конституційну відповідальність за рішення про дострокову виборчу кампанію. Поясню, чому це актуально. Третій указ хоч і спирався на реальні конституційні передумови для проведення дострокових парламентських виборів, втім носив характер, швидше, декрету з відкладеними правовими наслідками. Те, що закладено в основу того указу, ще потрібно було створити, як передумови наступними діями. Мова йде про забезпечення вимоги про неповноважність Верховної Ради по кількості депутатів, про те, що протягом певного терміну цей факт мав бути підтверджений в парламентському житті і т.д. На сьогодні не всі ці позиції підтверджені в правовому сенсі, про що свідчить зволікання ЦВК. Але частково передумови створені. Зокрема за рахунок складання повноважень народними депутатами. І тому, з прийняттям четвертого указу, Президент тепер вже не в формі декрету, а в формі констатації факту призначає дострокові парламентські вибори на підставі 82, 77, 102, 106 статей Конституції.

Водночас я думаю, що в плані політичних і правових перспектив виборчий процес є можливим, і він відбудеться. Але зберігаються ризики, пов’язані з леґітимністю обраної Верховної Ради. Саме тому я звертаю увагу на те, що Президент своїм указом взяв на себе повну політичну і конституційну відповідальність за дострокову парламентську кампанію і за її результат. Тому що, якщо протягом найближчих днів не будуть розв’язані питання стосовно списків кандидатів в плані їх анулювання і все те, що пов’язано з процедурами в ЦВК, то зберігається ризик післявиборчих судових розборок, ризик правової колізії біпарламентаризму. Отже, вибори відбудуться, інтрига починається”.

Микола МИХАЛЬЧЕНКО (президент Української Академії політичних наук):

„Це суто технічний указ, який підтверджує всі попередні укази про дострокові вибори. Тепер процес відбувається не тільки згідно з домовленостями, а і в конституційному руслі. Цей указ також фіксує, що Президент дотримується тих домовленостей, які були досягнуті, навіть враховуючи те, що дехто з підписантів цих домовленостей не притримується. Віктор Ющенко зберігає не тільки суть політичних домовленостей, а й моральну частину угод, тому що політичні домовленості завжди повинні спиратись на якусь мораль. Крім того, цей указ був необхідний, щоб відсікти будь-які інтерпретації про те, що будуть якісь зловживання домовленостями, зловживання довірою населення України. Четвертим указом Президент звертається до народу України, що курс на проведення дострокових виборів продовжується і продовжується він у згоді з головними учасниками, які підписали цю угоду – «Наша Україна», Партія Регіонів, БЮТ”.

Володимир ГОРБАЧ (
політичний аналітик Інституту Євроатлантичного співробітництва)

„Після третього Указу з’явилась невідповідність між умовою про 60-денний строк передвиборчої кампанії і датою видання третього Указу. Ще тоді можна було прогнозувати появу четвертого Указу. Натомість третій Указ був потрібний для внутрішньої мобілізації депутатів «Нашої України» і БЮТ по складанню повноважень і формально-юридичної підготовки до дострокових виборів. А четвертий Указ стосується перш за все дати”.Джерело: Інтернет-Репортер.Назад до списку

15:53 (15.11.2019)
Бахматюк винен державі майже 30 мільярдів — Нацбанк

12:25 (12.11.2019)
Трамп обіцяє цього тижня опублікувати текст найпершої розмови з Зеленським

12:07 (12.11.2019)
У Нафтогазі розповіли що станеться, якщо контракту з РФ не буде

10:25 (11.11.2019)
Арахамія лякає, що ініціатива "Голосу" про вихід з Мінських угод загрожує скасуванню санкцій проти РФ

10:22 (11.11.2019)
Зеленський звільнив Геруса з посади свого представника в Кабміні і призначив натомість Перевезенцева

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

11:02 (31.10.2019)
Вже чотири села погодилися увійти до складу майбутньої Львівської ОТГ

10:58 (31.10.2019)
Віртуальні медичні картки є майже у всіх львів'ян

14:25 (30.10.2019)
"Золота лихоманка": на чиєму боці Аваков?

14:34 ( 1.11.2019)
Розглядаємо декілька концепцій подвійного громадянства – Пристайко

14:32 ( 1.11.2019)
Три фракції просять викинути Яременка з крісла глави комітету Верховної Ради

11:46 (31.10.2019)
Верховна Рада зняла недоторканність і дозволила арешт Дубневича

15:18 (30.10.2019)
Віцепрем'єр пояснив генсеку НАТО, чому не подаватиме заявку на ПДЧ

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden

21:26 (31.10.2019)
Рада повернула кримінальну відповідальність за незаконне збагачення

10:21 (31.10.2019)
Богдан зізнався, що Хорошковський курує митницю

03:01 (15.11.2019)
"Слугиня" з Львівщини Верещук склала повноваження представника Кабміну у Раді і розкритикувала виключення Cкороход з фракції

22:57 (14.11.2019)
Путін сказав, що не так із розведенням сил на Донбасі

08:08 (13.11.2019)
Замість Луценко в Раду заходить В'ятрович

17:22 (11.11.2019)
Вартість проїзду у львівських автобусах планують підняти до 8 грн

20:02 ( 9.11.2019)
МЗС РФ прокоментувало рішення Суду ООН на користь України

Блок статей, Каталог статтей

20:17 (31.10.2019)
Рада ухвалила закон про відокремлення ГТС від "Нафтогазу"

08:36 (20.10.2019)
"Наша стройка" предлагает чердачные лестницы и другую продукцию для дома и квартиры

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня