КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Чому затягується реєстрація виборчого списку БЮТ? (ЕКСПЕРТ-ОПИТУВАННЯ)
14.08.2007

By: Центр досліджень політичних цінностей

11 серпня ЦВК відмовив кандидатам у народні депутати від БЮТ у реєстрації через неналежне оформлення документів.   У зв’язку з цим «Центр досліджень політичних цінностей» звернувся до політичних експертів з питанням:   «Чому затягується реєстрація виборчого списку БЮТ?»Максим СТРІХА (керівник наукових програм Інституту відкритої політики):

„Очевидно, що ми стали свідками масштабної провокації. Хто організував цю провокацію і з якою метою, належить дослідити. Одна з версій полягає в тому, що до Юлії Тимошенко донесли інформацію, що нібито одна з інформаційних атак буде вестись через суто київський характер списку. Відтак було вирішено замість адреси витлумачити місце проживання як таку ось духовну спільність з певним населеним пунктом. ЦВК, як відомо, такі списки не зареєструвала.

Зрозуміло жодних проблем не буде, якщо БЮТ виправить ці списки і подадуть реальні адреси. Але тоді справді всі не лише побачать, що 103 герої, що не зрадили, справді є мешканцями печерських пагорбів, а і стануть свідками того, що БЮТ намагався ввести виборців в оману, надавши неправдиву інформацію про місце проживання.

Звичайно у БЮТ є можливість йти через судову процедуру. Враховуючи сильні позиції прихильників БЮТ в судовій системі, такі плани не виглядають безглуздими. Хоча зрозуміло, що такі рішення матимуть характер лавини для всієї держави. За подібним прецедентом, таким чином витлумачене місце проживання може бути використане не лише в контексті виборів народних депутатів.

Є також версії, про те, що Юлія Тимошенко сама спровокувала цю кризу. Однак надто ризикований характер цієї процедури, змушує мене сумніватися в правдивості саме такого тлумачення. В будь-якому випадку, ЦВК зайняла формально-юридичну позицію. Чи зійде вона з неї - невідомо. Хоча ходять чутки про такий собі закулісний бартер - реєстрація БЮТ в обмін на згоду членів ЦВК від опозиції на необмежене голосування пенсіонерів по домівкам”.

Володимир ФЕСЕНКО (голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента»):

„Не варто шукати якихось раціональних причин для такої ситуації. Це продовження політичного театру абсурду. Це лише черговий акт в контексті виборчої кампанії. Звичайно, це використовується, як певна піар-акція для БЮТ, який на свій розсуд оформив свої виборчі списки. Можливо, вони свідомо спровокували конфліктну ситуацію, яку зараз максимально використовують в інформаційному середовищі.

Мене дивує те, що в даній ситуації БЮТу підіграють представники парламентської коаліції в ЦВК. Чому це вони роблять, мені невідомо. Якщо це просто ірраціональне бажання по-дрібному нашкодити своїм політичним опонентам, то це просто безглуздо. В результаті ми маємо не лише один з перших виборчих конфліктів, а ще й чергове продовження політичного театру абсурду. Я думаю, що цей конфлікт буде залагоджений. Не варто з таких дрібниць робити проблеми”.

Михайло ПОГРЕБІНСЬКИЙ (директор Центру політичних досліджень і конфліктології):

„Мені здається, що тут є дві причини. Одна пов’язана з тим, що неодноразові лайки з боку БЮТ на адресу ЦВК і частини ЦВК, пов’язану з коаліцією, призвели до прискіпливого підходу до документів БЮТ. В результаті знайдені технічні помилки. Це причина, яку можна назвати певною політизацією. А інша полягає в тому, що ЦВК, почавши цей процес – настояти на формальному виконанні зобов’язань, опинилась в складному становищі. Зараз вона змушена вибирати: або під тиском поступитися і визнати фактично, що вони ставились не нейтрально до процесу, або стояти на своєму і примусити виконати формальні зобов’язання.

Переконаний, що це працює на користь Тимошенко. Вона це розуміє і використовує на всі 100%”.

Андрій ЄРМОЛАЄВ (президент Центру соціальних досліджень «Софія»):

„В цій ситуації кожна зі сторін грала свою гру. ЦВК - структура надзвичайно політизована, і я думаю, що зауваження до документів теж були з надмірними претензіями. Не виключено, що частина членів ЦВК таким чином бажала продемонструвати непрофесійність і неготовність БЮТ до виборчої кампанії. Можливо, давалась в знаки сумна пам'ять про кризу в квітні-травні, коли саме БЮТ належала пропозиція провести вибори, навіть якщо в них не будуть брати участь представники коаліції.

Це може бути маленькою іміджевою помстою з прив’язкою до порушень в документах, але вона обернулась зустрічною PR-кампанією, причому на сьогодні ця кампанія виглядає куди більш вдалою, ніж поведінка ЦВК. Зрозуміло, що БЮТ технологічно використовує цю ситуацію. Наскільки я розумію, ті процедурні вимоги, що виставило ЦВК, до сих пір не виконані. Але для БЮТ це зараз вигідно. Він скористався приводом. Ті, хто пішов на такий іміджевий тиск, опинилися в центрі критики з усіх сторін. А для БЮТ це прекрасна нагода самоактуалізації в очах виборців і мобілізації своїх активних прибічників. Не думаю, що ця ситуація дозволить приростити якийсь електоральний рейтинг, але, без сумнівів, інформаційний ефект привернення до себе уваги спрацьовує.

Якщо говорити про перспективу, то суттєвих загроз для того, щоб БЮТ не братиме участі в виборах, немає. Найближчим часом пройде пік спекуляцій на темі реєстрації-нереєстрації, і БЮТ буде учасником перегонів, як і всі інші. Проблема не варта і з`їденого яйця”.

Володимир ПОЛОХАЛО (керівник проекту «Політична думка»):

„Я ознайомився з різними коментарями юристів і експертів. Для них це питання очевидне: абсолютно ідентичні документи, порівняно з 2006 роком. Нових вимог законодавства і нових інструкцій ЦВК з цього приводу не з`явилось. Тому жодних підстав для відмови в реєстрації не було. Частина ЦВК, що пов’язана з коаліцією, погоджується лише з тими, хто їх висунув. А отже рішення про відмову в реєстрації приймалось нагорі – в штабах Партії Регіонів.

З чого вони виходили - невідомо. Деякі політичні експерти кажуть, що це дрібна політична помста. Можливо, це просто політична афера, що пов’язана із спробою зняти із виборчих перегонів одну з найвпливовіших політичних сил в країні. Або ж це здійснено з метою протестувати реакцію громадської думки на такий факт грубого, безцеремонного ставлення до Конституції і прав громадян обиратися і бути обраними.

Багато хто з представників Партії Регіонів дає зрозуміти, що це була помилка, і що вона призведе до падіння рейтингів «регіоналів», яка запевняла європейські структури в тому, що її діяльність буде відповідати демократичним стандартам і вимогам, що притаманні демократичним країнам. Багато хто з «регіоналів» - Горбаль та інші, - говорять, що ЦВК перегляне своє рішення.

Але як із ситуації буде виходити Партія Регіонів? Адже до скандалу вже привернута увага не тільки українського суспільства, а і Європи. Дехто вважає, і я підтримую цю думку, що йдеться про елементарну затримку. В умовах короткоплинної виборчої кампанії намагаються затримати реєстрацію до 20 серпня. Згідно з чинним законодавством пряма агітація починається після реєстрації списку тієї чи іншої політичної сили. Отже, можна говорити, що виборча кампанія почалась в скандальному форматі, де привалюватиме використання адмінресурсу, брудних технологій і боротьби з опонентами будь-якими засобами. Швидше за все, це дасть ефект бумерангу для самої Партії Регіонів і її підтримки тими, хто вагається, хто не визначився.

Я переконаний, що всі зусилля Партії Регіонів будуть концентруватись на фальсифікації виборів. Це абсолютно російські методи і запозичення. Відчувається «рука Павловського» в штабах «регіоналів»”.

Джерело: Інтернет-Репортер.Назад до списку

21:49 ( 3.06.2020)
Окупанти в "ЛНР" позбавили українську мову статусу "державної"

21:01 ( 3.06.2020)
Рада призначить 3 нових міністрів і віцепрем'єра до кінця тижня – Арахамія

12:33 ( 3.06.2020)
На хабарі затримали заступника начальника ДСНС у Львові

09:37 ( 3.06.2020)
У Львові – рекордна кількість випадків COVID-19, мер назвав три причини

21:06 ( 2.06.2020)
Аваков розказав про 13 нових затриманих на чолі з авторитетом "Журавлем" через стрілянину в Броварах

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

11:07 (30.05.2020)
США: протести через вбивство в Міннеаполісі охопили всю країну

10:29 ( 9.05.2020)
Коронавірус в Україні: за добу 515 випадків і 15 смертей

08:17 (24.05.2020)
На Майдані відбулася акція протесту через політику Зеленського

01:12 ( 9.05.2020)
ЄС вітає з днем Європи: Євросоюз вже не буде таким, як раніше

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden
Interested in Muslim Marriage? Check out Muslims4Marriage.com

no news in this list.

no news in this list.

19:18 ( 2.06.2020)
Зеленський обговорив з ректорами "кадровий голод": Нащо платити за студентів, які потім не працюють

10:05 ( 2.06.2020)
Єрмак розповів німецькій газеті, кого з ОРДЛО залучать до переговорів щодо Донбасу

10:03 ( 2.06.2020)
У перший день літа кількість нових випадків COVID-19 на 60 менше, ніж одужань

23:12 ( 1.06.2020)
Україна та Польща планують укласти угоду щодо сезонних працівників

22:41 ( 1.06.2020)
Потенційного кандидата у мери Києва Ткаченка тепер готують на посаду міністра культури

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня