КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Полювання на виборця
14.08.2007

By: Галина КАПЛЮК, Наталія ШАМРАЙ, журнал «Главред»

Парламентська п’ятірка політичних сил вже включилась у виборчі перегони, заявивши на старті про свої амбіції. Звичайно, в гонитві за жаданими відсотками, які конвертуються у заповітні депутатські мандати, кожен із них ставить собі високу, а іноді надто завищену планку, яка зовсім не співпадає з прогнозами соціологічних опитувань.   Задля того, щоб отримати якомога більше народної підтримки Партія регіонів, «Наша Україна – Народна Самооборона» та Соцпартія поставили нових керівників штабів, а БЮТ суттєво обновив команду, на плечі якої буде покладено основний тягар виборчої кампанії. І лише комуністи, впевнені в своєму проходженні до парламенту шостого скликання обійшлися мінімальними ротаціями.Проте цього разу всі вони у роботі з виборцем роблять ставку на живе спілкування. Про це йшлося під час опитування, проведеного «Главредом» серед керівників виборчих штабів ПР, БЮТ, НУНС, КПУ та СПУ.

Задля того, щоб отримати якомога більше народної підтримки Партія регіонів, «Наша Україна – Народна Самооборона» та Соцпартія поставили нових керівників штабів, а БЮТ суттєво обновив команду, на плечі якої буде покладено основний тягар виборчої кампанії. І лише комуністи, впевнені в своєму проходженні до парламенту шостого скликання обійшлися мінімальними ротаціями. Проте цього разу всі вони у роботі з виборцем роблять ставку на живе спілкування. Про це йшлося під час опитування, проведеного «Главредом» серед керівників виборчих штабів ПР, БЮТ, НУНС, КПУ та СПУ.

Кампанія по-ахметовськи

Виборчий штаб Партії регіонів цього разу очолив Борис Колесніков. Зрозуміло, що як віддана головному фінансисту Ринату Ахметову людина, він контролює і фінансові витрати на виборчу кампанію своєї партії. Крім того, Борису Вікторовичу підзвітні і регіональні штаби, які очолять загалом керівники місцевих партійних організацій. Колеснікову в цьому допомагає єдиний заступник, що займається оперативним управлінням, орговик «регіоналів» Василь Джарти. Він очолював штаб Партії регіонів на минулих парламентських виборах і також вважається людиною Ахметова. В свою чергу, близька до Колеснікова Олена Бондаренко курує медіа-супровід партійної виборчої кампанії.  

Офіційно за юридичний напрямок відповідає нардеп Юрій Мірошниченко, а реально Олена Лукаш, яка очевидно найближчим часом як заступник міністра Кабміну на час виборів піде у відпустку. Проте не виключено, що неформально «регіоналів» консультує найвідоміший в політичних кругах юрист – Віктор Медведчук, який останнім часом зблизився з цією політичною силою настільки, що його однопартійні з СДПУ(о) є в списку Партії регіонів.

Проте рейтинг «регіоналів» настільки стабільний, що особливих зусиль чи використання урядового адмінресурсу для перемоги й на цих виборах їм докладати навряд чи доведеться.

Борис Колесніков, глава виборчого штабу Партії регіонів:

З якими гаслами йде на вибори ваша політична сила?

Головне не лозунги, конкретна програма. Основне в нашій передвиборчій програмі, прорахованої до копійки, - соціальна направленість з реальним наповненням. Ми пропонуємо прагматичні та зрозумілі дії, а  лозунги можна буде побачити дуже скоро по всій країні.

Яким методам роботи з виборцями надаватимете перевагу?

Всім методам, які традиційно використовуються в передвиборчих кампаніях.

Скільки буде коштувати виборча кампанія Партії регіонів?

Ми витратимо стільки, скільки необхідно для перемоги. Вартість нашої виборчої кампанії не буде відрізнятися від сум, які на неї витратять наші конкуренти. Точно відповісти на це питання можна буде тоді, коли буде визначений контент рекламних послуг.  

Який результат на виборах ви плануєте отримати?

Впевнений, що він буде не меншим, ніж на попередніх виборах. А ось наскільки ми його перевищимо, буде залежати від наших можливостей та здібностей.

Яка коаліція буде створена у наступному парламенті?

Коли ми порахуємо голоси, тоді і визначимо, яка буде створена коаліція.


Хто буде наступним прем’єром?

Ми наберемо достатню кількість голосів, щоб продовжити курс соціальних реформ. Тож, звичайно, прем’єр-міністром буде лідер нашої партії Віктор Федорович Янукович.

БЮТ замахнувся на 226 мандатів

Керівником виборчого штабу БЮТ традиційно є права рука лідера – Олександр Турчинов, який на час виборів пішов у відпустку як перший заступник секретаря РНБО. Він же контролює фінансування виборчої кампанії «бютівців». Його першим заступником став екс-соціаліст Йосип Вінський, який відповідає за кадрову складову виборчого процесу блоку та курує роботу регіональних штабів.
Юридичний супровід БЮТ організовують нардепи Віктор Швець та Андрій Портнов, а міжнародні зв’язки Григорій Немиря. За медіа-супровід кампанії та агітаційний напрямок відповідає нардеп Олександр Абдулін, а організацією масових заходів займається його колега по парламенту Микола Баграєв. «Бютівці» серйозно налаштовані утримати своє почесне друге місце в загальнонаціональному «забігу» та перше – серед помаранчевих.

Олександр Турчинов, глава виборчого штабу БЮТ:

З якими гаслами йде на вибори ваша політична сила?

Ця виборча кампанія буде відбуватися навколо популяризації нашої стратегії «Український прорив». Крім того, ми хочемо встигнути зробити все, щоб разом з виборами провести референдум щодо конституційного устрою країни.

Яким методам роботи з виборцями надаватиме перевагу?

Ніщо не замінить особисте спілкування з людьми, і ми на це налаштовуємо наших кандидатів у народні депутати. І, безумовно, цим традиційно буде займатись лідер блоку Юлія Тимошенко.

Скільки буде коштувати виборча кампанія БЮТ?

Коли ЦВК зареєструє нас суб’єктом виборчого процесу, ми відкриємо рахунок і оприлюднимо його. Я розраховую, що декілька десятків мільйонів гривень протягом тижня наші прихильники зможуть вже перерахувати.

Який результат на виборах ви отримаєте?

На нашому з’їзді лідер блоку Юлія Тимошенко поставила задачу взяти 226 мандатів, щоб стабілізувати ситуацію на сто відсотків та не залежати від будь-яких негараздів в майбутньому парламенті... Для цього треба взяти, мінімум, 37-39% голосів виборців.

Яка коаліція буде створена в наступному парламенті?

Ще на початку цього року ми підписали з «Нашою Україною» угоду, в якій після парламентських виборів плануємо сформувати Коаліцію демократичних сил. Що стосується нашої політичної сили, то ми чітко виконаємо взяті на себе обов’язки. Я сподіваюсь, що так вчинять і наші союзники.  

Хто буде наступним прем’єром?

Щодо прем’єра, я думаю, що ні у нас, ні у наших союзників питань не виникає. Кращого прем’єра, ніж Тимошенко, ще ніхто не бачив і не знає.


Президентський блок веде Банкова

Вперше в Україні виборчий штаб очолив діючий глава Секретаріату Президента. Віктор Балога офіційно взяв на себе обов’язки опікуватись кампанією блоку «Наша Україна – Народна Самооборона», змінивши на цьому посту Романа Безсмертного. Проте нині заступник глави СП Роман Петрович не відійшов від штабної роботи і куруватиме аналітичний та інформаційний напрямки, а також агітаційну роботу. Інший його колега із Банкової – Іван Васюник відповідатиме за стратегію кампанії.

Питання фінансування та роботи з регіональними штабами Балога віддав своїй довіреній особі в партії і заступнику Ігорю Крілю, який до того ж відповідальний за регіональні тури лідерів блоку. Регіональні штаби в основному ж очолили губернатори областей, однак керівництво НУНС не бачить в цьому нічого гідного осуду. При цьому жоден із працівників Секретаріату Президента чи губернаторів (окрім чотирьох) не йде по списку блоку до парламенту. Отже, НУНС всіляко відкидає звинувачення опонентів у використанні адмінресурсу на виборах.

Юридичний супровід організовує новачок в НУНС - колишній кінахівець Микола Оніщук зі своєю групою юристів, а також Роман Зварич. Частково будуть залучені інші фахівці з цих питань, які є у списку кандидатів в народні депутати, зокрема Микола Катеринчук, який повернувся до «нашоукраїнців» вже разом із луценківською «Народною самообороною».

Офіційно заступниками керівника центрального штабу стали із вищезгаданих Безсмертний, Васюник, Кріль, Оніщук та Давид Жванія, проте напрям, який куруватиме останній, ще невідомо.

Мета НУНС – отримати другий результат на виборах та обійти БЮТ, щоб, як мінімум, мати можливість претендувати на пост прем’єра у Коаліції демократичних сил. Головною і суттєвою відмінністю цієї кампанії «нашоукраїнців» є всебічна підтримка Президента, який минулого року максимально дистанціювався від парламентських виборів. Отже, не дивно, що Банкова взяла під контроль виборчу кампанію блоку.

Позицію блоку «Наша Україна-Народна Самооборона» представляє кандидат в народні депутати з першої «десятки» списку Ксенія Ляпіна:

З якими гаслами йде на вибори ваша політична сила?

Це гасла «Для людей, а не для політиків», «Рівність всіх перед законом», і почнемо ми з себе – скасуємо депутатську недоторканість.


Яким методам роботи з виборцями надаватиме перевагу?

В першу чергу, особистим зустрічам кандидатів в депутати з громадянами.

Скільки буде коштувати виборча кампанія блоку?

На жаль, я питаннями фінансів не володію.

Який результат на виборах ви отримаєте?

Більше 20%.

Яка коаліція буде створена в наступному парламенті?

Думаю, вже однозначно можна робити прогнози про створення Коаліції демократичних сил між БЮТ та НУНС.

Хто буде наступним прем’єром?

Це буде залежати від того, хто набере більше голосів. Якщо БЮТ, то прем’єром буде Юлія Тимошенко, навряд чи там є інша кандидатура. Щодо кандидатури від НУНС, то поки що якихось рішень з цього питання не ухвалювалось. Всім відомо, що у нас є кілька достойних кандидатур.


Компартія хоче подвоїти свої відсотки

Керівником виборчого штабу КПУ другий рік поспіль став народний депутат Ігор Алексєєв. Він же контролює фінансування виборчої кампанії комуністів. Юридичний супровід Компартії віддано відомому юристу Василю Сіренку та представнику КПУ в ЦВК Євгену Герасименку. Можливо, до цього напрямку повернеться і Володимир Богатир, який зараз є заступником міністра юстиції. Медіа-кураторами кампанії КПУ є народний депутат Олександр Голуб та керівник прес-служби Петро Шелест. За роботу з регіональними організаціями відповідає нардеп Володимир Оплачко, проте окремо за західні регіони взявся нардеп з Волині Адам Мартинюк. Агітаційне навантаження на час дострокових виборів взяв на себе завідувач ідеологічним відділом партії Володимир Пустовойтов. Схоже, головне завдання для комуністів після цієї кампанії - залишитись єдиною лівою силою у парламенті.

Ігор Алексєєв, глава виборчого штабу Компартії:

З якими гаслами йде на вибори ваша політична сила?

За народовладдя! Геть диктатуру! Це основні лозунги. Крім того, ми виходимо з проектом Конституції, автором якого Петро Симоненко, де йдеться про відміну інституту президентства та обрання суддів народом.

Яким методам роботи з виборцями надаватиме перевагу?

Будемо працювати різними методами. Перш за все, вдамося до методу, який ми неодноразово застосовували, - від дверей до дверей у містах та селах. Звичайно, це буде участь в рекламній кампанії як на радіо, так і на телебаченні. Крім цього, будуть працювати наші партійні газети.

Скільки буде коштувати виборча кампанія вашої партії?

Не дорожче, ніж минула кампанія. Як ви пам’ятаєте, КПУ офіційно подала до ЦВК інформацію, що партією було витрачено більше 8 мільйонів гривень.

Який результат на виборах ви отримаєте?

На з’їзді ми орієнтували наш актив та партію в цілому на максимальний результат – 10-12%.

Яка коаліція буде створена в наступному парламенті?

Це залежатиме від результатів виборів. Ми впевнені в тому, що буде існувати Коаліція національної єдності.

Хто буде наступним прем’єром?

Якщо буде Коаліція національної єдності, думаю, що прем’єром залишиться Віктор Федорович Янукович.

Соціалісти планують повторити торішній результат

Виборчий штаб соціалістів очолив нардеп Михайло Мельничук, який фактично контролює фінансовий напрямок кампанії та роботу регіональних штабів. Але цю посаду віддано йому швидше за статусом як голові політради, бо саме за цим постом свого часу ці функції закріпив вже екс-«сірий кардинал» Йосип Вінський. Тепер соціалісти будуть тільки дивитися як Йосип Вікентійович реалізовуватиме свої менеджерські здібності у штабі їхніх опонентів.

В свою чергу, нардеп Ярослав Мендусь, якому пророкували пост глави штабу, відповідає за медіа та політтехнології. Агітаційна робота проводиться на чолі з Михайлом Коропатником, близьким до Миколи Рудьковського.

Юридичний супровід кампанії соціалістів покладено на групу юристів Ярослава Романчука, який неодноразово захищав у суді відомих соціалістів Олександра Мороза, Валентину Семенюк та Станіслава Ніколаєнка. Поте зараз проходження соціалістів до парламенту виглядає сумнівним, як ніколи, і партії доведеться добре попрацювати з виборцем, щоб подолати прохідний бар’єр.

Михайло Мельничук, керівник виборчого штабу СПУ:

З якими гаслами йде на вибори ваша політична сила?

«Права і владу місцевим громадам».

Яким методам роботи з виборцями надаватиме перевагу?

Агітація від дверей до дверей.

Скільки буде коштувати виборча кампанія вашої партії?

Важко відповісти, поки не має коштів.

Який результат на виборах ви отримаєте?

Плануємо отримати не менше, ніж на виборах 2006 року.

Яка коаліція буде створена в наступному парламенті?

Коаліція національної єдності.

Хто буде наступним прем’єром?

Віктор Федорович Янукович.Назад до списку

21:49 ( 3.06.2020)
Окупанти в "ЛНР" позбавили українську мову статусу "державної"

21:01 ( 3.06.2020)
Рада призначить 3 нових міністрів і віцепрем'єра до кінця тижня – Арахамія

12:33 ( 3.06.2020)
На хабарі затримали заступника начальника ДСНС у Львові

09:37 ( 3.06.2020)
У Львові – рекордна кількість випадків COVID-19, мер назвав три причини

21:06 ( 2.06.2020)
Аваков розказав про 13 нових затриманих на чолі з авторитетом "Журавлем" через стрілянину в Броварах

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

11:07 (30.05.2020)
США: протести через вбивство в Міннеаполісі охопили всю країну

10:29 ( 9.05.2020)
Коронавірус в Україні: за добу 515 випадків і 15 смертей

08:17 (24.05.2020)
На Майдані відбулася акція протесту через політику Зеленського

01:12 ( 9.05.2020)
ЄС вітає з днем Європи: Євросоюз вже не буде таким, як раніше

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden
Interested in Muslim Marriage? Check out Muslims4Marriage.com

no news in this list.

no news in this list.

19:18 ( 2.06.2020)
Зеленський обговорив з ректорами "кадровий голод": Нащо платити за студентів, які потім не працюють

10:05 ( 2.06.2020)
Єрмак розповів німецькій газеті, кого з ОРДЛО залучать до переговорів щодо Донбасу

10:03 ( 2.06.2020)
У перший день літа кількість нових випадків COVID-19 на 60 менше, ніж одужань

23:12 ( 1.06.2020)
Україна та Польща планують укласти угоду щодо сезонних працівників

22:41 ( 1.06.2020)
Потенційного кандидата у мери Києва Ткаченка тепер готують на посаду міністра культури

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня