КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

З якою метою Прем`єр виступив з ініціативою скасувати недоторканність та пільги депутатів і чиновників всіх рівнів? (ЕКСПЕРТ-ОПИТУВАННЯ)
16.08.2007

15 серпня Віктор Янукович запропонував скасувати недоторканність і всі пільги Президента, Прем’єр-міністра, міністрів, депутатів ВР і суддів.   У зв’язку з цим «Центр досліджень політичних цінностей» звернувся до політичних експертів з питанням:   «З якою метою Віктор Янукович виступив з ініціативою скасувати недоторканність та пільги депутатів і чиновників всіх рівнів?»Віктор НЕБОЖЕНКО (керівник соціологічної служби «Український барометр»):

„Это игра на нейтрализацию программных заявлений. «Наша Украина» старается выделиться в избирательной кампании только одним, но гордым заявлением о борьбе с неприкосновенностью депутатов. Думаю, что Партия Регионов нашла достаточно эффективный способ нейтрализовать или, по крайней мере, показать слабость этого тезиса для такой серьезной организации, как «Наша Украина». Действительно, мало говорить об этом.

Что касается содержательного текста, то вряд ли это возможно в силу очень сильной срощености власти и бизнеса и полной деградации судебной системы. Думаю, что и с той, и с другой стороны это больше пожелание, чем возможность что-то реализовать”.

Олесь ДОНІЙ (голова Центру досліджень політичних цінностей):

„Добре, що ініціатива "Нашої України-Народної самооборони" щодо обмеження пільг високопосадовців знайшла відгук в суспільстві і призвела до серйозної дискусії. Тепер навіть політичні опоненти "НУ-НС" готові до «самообмеження». Окрім того, «регіонали» намагаються боротися з наростаючою передвиборчою кампанією "НУ-НС", і заява Януковича є одним з елементів цієї боротьби.

Щодо реалізації змістовної частини заяви, то тут виникнуть безліч проблем, і, очевидно, що і Янукович , і «регіонали» розуміють це не гірше за інших. По-перше, Янукович запропонував тотальне обмеження недоторканності, увібравши до цієї пропозиції не лише депутатів і членів уряду, але й Президента, що унеможливить пошуки консенсусу з цього приводу з «помаранчевими». По-друге, як механізм реалізації Янукович запропонував відродити розпущений парламент. У випадку прийняття чергових результативних рішень Верховною Радою цього скликання це могло би поставити під сумнів легітимність новообраного парламенту, на що, безперечно, «помаранчеві» партії не погодяться. Отже, незважаючи на достатньо популістську і привабливу обгортку, пропозиції Януковича не піддаються реалізації”.

Володимир МАЛИНКОВИЧ (директор Українського відділення Міжнародного інституту гуманітарно-політичних досліджень):

„ Все, что сейчас делается ведущими политическими силами, направлено на то, чтобы завоевать избирателя популистскими методами. По существу, все политические силы пытаются обыграть друг друга на одном и том же поле. Так они повышали выплаты молодым матерям, так же они зацепились за одну и ту же тему неприкосновенности и льгот.

Считаю, что это чистый популизм, свидетельствующий о том, что у нас нет настоящих партий с настоящими, хорошо продуманными программами. Отмена политической неприкосновенности - это отказ от европейских методов управления государством. Неприкосновенность нужно только ограничить.

Виктор Янукович пытается обыграть НУ-НС, распространяя идею отмены неприкосновенности на всех высших чиновников. Таким образом, все пробуют привлечь на свою сторону избирателей, не заботясь о том, что вешают им лапшу на уши”.

Андрій ЄРМОЛАЄВ (президент Центру соціальних досліджень «Софія»):

„Якщо говорити про те, що в позиції Президента є ініціативою, то я так би це тлумачив: ініціативою є не сама ідея скасування недоторканності, тому що ця ідея з бородою, а те, що її слід вирішити, не зволікаючи. Сьогодні це стало темою не лише ініціатив, а і спекуляцій. Прем’єр запропонував вирішити її до виборів, щоб на виборах не допускати шельмування парламенту і парламентаризму. Тим більше, що формальні підстави для такого рішення є, оскільки парламент складає свої повноваження лише за фактом обрання нового парламенту. Тобто є можливість зібрати Верховну Раду.

Є тут і політико-технологічна складова. Така пропозиція Віктора Януковича нейтралізує технологічні напрацювання, з якими «Наша Україна – Народна Самооборона» вийшла на вибори. Вони піарять питання, яке не є каменем спотикання для більшості політиків. Це не доленосний вибір країни.

Дуже цікаво буде подивитись на загальну реакцію в таборі Президента і «Нашої України», адже вони закликали вирішити це питання практично. Прем’єр запропонував практично вирішити це питання. А тепер з коментарів «нашоукраїнців» випливає, що практичне вирішення небажане. Виникає питання, яке колись ставив колишній спікер парламенту пан Литвин: «Так вам шашечки или ехать?». Прем’єр змінив дискурс, і з цього моменту ніхто вже не зможе мати монополію на вирішення цієї проблеми”.

Віталій КУЛИК (директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства):

„«Наша Україна» і Президент, як її фактичний керівник, спекулюють на цьому питанні, не намагаючись його реально вирішити. Янукович пропонує йти до логічного кінця: зняти недоторканність з Президента, з Прем’єра, з суддів. І ось тоді ні в кого не виникне питань щодо спекуляцій і перекручувань. Якщо ж говорити про імунітет лише народних обранців, то тут видно політичне замовлення Президента.

Якщо цей тренд буде реалізований, він стане реальним вирішення цього питання. Дана ініціатива – продовження ініціатив комуністів і Президента щодо скасування пільг і недоторканності з усіх чиновників”.

Микола МИХАЛЬЧЕНКО (президент Української Академії політичних наук):

„Питання відміни недоторканості і привілеїв зараз перетворились на актуальну проблему виборчої кампанії. І Партія Регіонів не могла обійти цю проблему. Тому вони намагаються зіграти на випередження, тобто не чекаючи закінчення виборів. «Регіонали» розуміють всю складність реалізації цієї ініціативи: треба буде призупиняти укази Президента, причому не відомо, як це може відбитись на виборчому процесі і на проведенні виборів. Тут більше пропагандистської суті, ніж реальної. Президент також вже давно заявив, що до виборів не буде розглядати жодних ініціатив Верховної Ради, оскільки вона неповноважна. Отже, технічно вирішити це питання майже неможливо.

Швидше за все, це питання буде розв’язане після виборів. Причому розв`язане може бути в більш широкому розумінні: не тільки щодо депутатів Верховної Ради, але й щодо інших чиновників.

Що стосується Президента, то його повноваження і недоторканість виписані в Конституції. Оскільки ця ситуація стосується однієї людини, то її буде дуже не просто вирішити. Буде важко зібрати 300 голосів”.


Джерело:
Інтернет-Репортер.Назад до списку

21:49 ( 3.06.2020)
Окупанти в "ЛНР" позбавили українську мову статусу "державної"

21:01 ( 3.06.2020)
Рада призначить 3 нових міністрів і віцепрем'єра до кінця тижня – Арахамія

12:33 ( 3.06.2020)
На хабарі затримали заступника начальника ДСНС у Львові

09:37 ( 3.06.2020)
У Львові – рекордна кількість випадків COVID-19, мер назвав три причини

21:06 ( 2.06.2020)
Аваков розказав про 13 нових затриманих на чолі з авторитетом "Журавлем" через стрілянину в Броварах

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

11:07 (30.05.2020)
США: протести через вбивство в Міннеаполісі охопили всю країну

10:29 ( 9.05.2020)
Коронавірус в Україні: за добу 515 випадків і 15 смертей

08:17 (24.05.2020)
На Майдані відбулася акція протесту через політику Зеленського

01:12 ( 9.05.2020)
ЄС вітає з днем Європи: Євросоюз вже не буде таким, як раніше

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden
Interested in Muslim Marriage? Check out Muslims4Marriage.com

no news in this list.

no news in this list.

19:18 ( 2.06.2020)
Зеленський обговорив з ректорами "кадровий голод": Нащо платити за студентів, які потім не працюють

10:05 ( 2.06.2020)
Єрмак розповів німецькій газеті, кого з ОРДЛО залучать до переговорів щодо Донбасу

10:03 ( 2.06.2020)
У перший день літа кількість нових випадків COVID-19 на 60 менше, ніж одужань

23:12 ( 1.06.2020)
Україна та Польща планують укласти угоду щодо сезонних працівників

22:41 ( 1.06.2020)
Потенційного кандидата у мери Києва Ткаченка тепер готують на посаду міністра культури

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня