КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Кого повинні слухатись губернатори – Президента чи Прем`єра? (ЕКСПЕРТ-ОПИТУВАННЯ)
23.08.2007

By: Центр досліджень політичних цінностей

22 серпня Президент України Віктор Ющенко запропонував головам обласних держадміністрацій не брати участі у засіданні Кабінету Міністрів, а займатися своїми запланованими раніше справами.   У зв’язку з цим «Центр досліджень політичних цінностей» звернувся до політичних експертів з питанням:   «Кого повинні слухатись губернатори – Президента чи Прем`єра?»Володимир ФЕСЕНКО (голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента»):

„Ситуація, коли губернатори починають слухати або тільки Президента, або тільки Прем’єр-міністра - і це стосується всіх державних чиновників - означає перший крок до розколу держави. Спочатку- як апарату державного управління, а потім - як країни. Такі рекомендації і ігнорування іншої гілки влади ні до чого доброго не призведуть. Навіть вибори не можуть слугувати виправданням таких дій.

Треба думати про те, як формувати спільну стратегію, спільну лінію державного управління. Якщо буде або президентське державне правління, або прем’єрське – це, знову ж таки, крок до розколу держави”.

Олесь ДОНІЙ (голова Центру досліджень політичних цінностей):

„Механізм призначення голів адміністрацій - яскравий приклад недієвості деяких нинішніх положень Конституції. Згідно з Конституцією подання на призначення голів адміністрацій робить Кабінет Міністрів, а призначає їх безпосередньо Президент. Такий алгоритм може діяти лише за умов всебічної співпраці між Президентом та Кабміном. Нинішній інцидент лише сприятиме наростанню антагонізму між президентськими та урядовими структурами, що в свою чергу негативно відображатиметься на працездатності всього державного механізму. Ситуація ненормальна, і вона стане ще одним поштовхом для усвідомлення необхідності внесення змін до Конституції”.

Микола МИХАЛЬЧЕНКО (президент Української Академії політичних наук):

„Ситуація не проста, але законодавчо врегульована. Оскільки керівників обласних адміністрацій призначає Президент, хоча і за згодою Прем’єр-міністра, то і розпорядження і накази віддає Президент. З юридичного боку Віктор Ющенко правий. Але те, що є різні команди від Президента і від Прем’єра, говорить про те, що у нас дійсно існує велика проблема у владі. Це вже не розкол між Секретаріатом і Кабінетом Міністрів, а особистий розкол між Президентом і Прем’єр-міністром. Це свідчить про те, що ми втрачаємо залишки політичної стабільності. Взагалі, не варто було цю ситуацію створювати.

Мабуть, Віктору Януковичу можна було не викликати на засідання Кабінету Міністрів представників обласних адміністрацій, не погодивши це з Президентом країни. Хоча Президент і правий, оскільки я передбачаю, що це питання не було погоджено з Президентом, але все ж таки винні два центри влади. Тут особисті амбіції важать більше, ніж спільні інтереси. Президент формально правий, але від цього нічого доброго не буде”.

Вадим КАРАСЬОВ (директор Інституту глобальних стратегій):

„Дослухатись повинні до обох, а послухатись – Президента. З одного боку губернатори сьогодні знаходяться в тій ситуації, в якій знаходився один герой французької літератури - слуга двох панів. Губернатори призначаються указами Президента, вони входять в так звану президентську вертикаль. Але фінанси, субсидії, субвенції, преференції йдуть в регіони через Кабмін. Тому губернаторам, внаслідок нераціональної податково-розподільчої системи держави, доводиться проявляти лояльність до уряду, в тому числі у формі присутності на засіданнях уряду і чергуванні в приймальнях урядових високопосадовців.

Але існує також і політичний аргумент, який пов'язаний з тим, що після парламентської кампанії Президент залишиться, а от чи залишиться нинішній склад уряду – це велике питання. Навіть якщо Янукович залишиться на своїй посаді, то найбільше, що може статися - пролонгація нинішнього статус-кво. А анонсоване засідання уряду носить дійсно або протокольно-формальний, або протокольно-піарний характер”.

Михайло ПОГРЕБІНСЬКИЙ (директор Центру політичних досліджень і конфліктології):

„Для мене це вражаючий приклад неадекватності Президента. Як би там не було, але державні адміністрації по виконавчій лінії працюють з урядом. Від уряду залежить і розподіл фінансів, і інші різні речі, які вони мають відстоювати для своїх регіоныв перед урядом. Президент взагалі не має жодного права давати такі доручення, попри те, що він призначає губернаторів, адже вони працюють керівниками виконавчої влади в регіонах, тому просто мусять працювати з урядом.

Традиція, що сформувалась за часів Кучми, коли Президент мав владу і ні за що не відповідав, не дає спокою Віктору Андрійовичу. Він хоче відчувати себе такою людиною. Але Президент повинен займатись лише стратегічними речами. Губернатори повинні їхати на засідання і працювати на благо своїх регіонів. Якщо той чи інший губернатор не приїде, то, я вважаю, постане питання залишати їх на посаді, чи ні”.

Дмитро ВИДРІН (директор Європейського інституту інтеграцій та розвитку):
„Оскільки Україна зараз живе за правилами феодальної держави, а в феодальних державах не існує права, губернатори повинні слухатись того, хто на даний момент сильніший. Президент зараз сильніший, а отже треба слухатись Президента. А коли запрацює право в Україні, тоді вже повинні слухатись право”.

Джерело:
І-РЕПОРТЕР.Назад до списку

22:50 (28.05.2020)
В Україні з'явиться міністр з космосу

15:32 (28.05.2020)
Ахметов, Пінчук і Порошенко очолили рейтинг Forbes

10:33 (28.05.2020)
Трамп готується підписати указ про соцмережі уже в четвер

10:31 (28.05.2020)
Кабмін запускає нову будівельну інспекцію замість скандальної ДАБІ

10:26 (28.05.2020)
За добу в Україні 477 нових хворих, ще 444 людини одужали

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

10:29 ( 9.05.2020)
Коронавірус в Україні: за добу 515 випадків і 15 смертей

08:17 (24.05.2020)
На Майдані відбулася акція протесту через політику Зеленського

01:12 ( 9.05.2020)
ЄС вітає з днем Європи: Євросоюз вже не буде таким, як раніше

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden
Interested in Muslim Marriage? Check out Muslims4Marriage.com

no news in this list.

no news in this list.

23:27 (27.05.2020)
Порошенка викликають в ДБР через розмову з Байденом

09:29 (27.05.2020)
Фінал Кубка України з футболу перенесли у Львів

10:26 (26.05.2020)
Україна та Туреччина розпочинають переговори про відновлення авіарейсів і туризму

10:22 (26.05.2020)
Найбільше заражень коронавірусом за добу — на Львівщині, Рівненщині та Києві

22:31 (25.05.2020)
Через зґвалтування і катування розформували відділок поліції на Київщині

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня