КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Чи розігрує Янукович російську карту?
22.08.2007

By: Опитувала Маша МІЩЕНКО, УНІАН

З проханням прокоментувати візит прем`єр-міністра України Віктора Януковича до Росії УНІАН звернувся до провідних політологів.Андрій Єрмолаєв, директор Центру соціальних досліджень «Софія»: 

ЗНАЧЕННЯ І РОЗКРУЧУВАННЯ ОСТАННЬОГО ВІЗИТУ ПЕРЕБІЛЬШЕНІ

ЄрмолаєвЗначення і розкручування останнього візиту перебільшені. Переговори в Москві про економічне співробітництво зараз не тягнуть на російську карту. Я хочу нагадати, що таке трактування виникло під час президентських виборів, коли було пряме інформаційне і кадрове втручання Росії в політичне життя України. Тоді у нас з`являлися російські політтехнологи, демонструвалася активна політична підтримка російських політиків, та й Кремль не приховував своєї підтримки Януковича на президентських виборах. Тоді російська політика виглядала як певний інтерес Росії до певного складу влади. Нині Кремль зайняв нейтральну позицію. Це видно і з публічних заяв, і в плані інструментів інформаційно-політичного тиску. А поточні переговори просто супроводжують ту роботу, яка була розпочата рік тому. Консультанти уряду працюють в рамках тих проблем, які озвучувалися ще на комітеті з економічних реформ у грудні 2006 року. Звісно, існує інформаційна складова візиту. Партія Регіонів і Віктор Янукович використовують переговори як іміджеве досягнення. Але ні російська, ні натівська карта грати на виборах не будуть. Що ж до того, що не відбувся візит Президента. Візит Віктора Януковича не був державним, він був робочим. Віктор Ющенко теж міг би собі дозволити будь-який неформальний контакт. До речі, Ющенко міг би використовувати не тільки візити високого статусу, він міг дозволити будь-який неформальний контакт з лідером країни. І Кучма свого часу активно цим користувався. Адже ніщо не заважає Президентові зустрічатися з грузинським і польським керівництвом, не тільки в статусі державних зустрічей. Прихильники прем`єра намагаються показати це як досягнення, а супротивники - як спробу розкрутити російську карту. Істина десь посередині.

Вадим Карасьов, політолог:

ЯНУКОВИЧ РОЗІГРУВАВ РОСІЙСЬКУ КАРТУ СОРОМ’ЯЗЛИВО

Спробуймо розділити підсумки на три складники: піарний, електоральний і енергетичний. Якщо говорити про піарний складник, то візит пройшов успішно, забезпечивши прем`єр-міністрові достатньо привабливу телекартинку: авіасалон, шоу, літаки. Все це мало створити враження, що насамперед літаки, ну а політика і все решта - потім. Піарна частина була якнайкращою. Що до електоральної, то її можна вважати сумнівною. Тому що Янукович розігрував російську карту сором’язливо, не випинаючи, аби з капелюха візиту не «стирчали» його електоральні наміри. Звичайно, будуть інтерпретації візиту з погляду електорального фокусу. Прихильники Януковича обіграватимуть той факт, що зустрічі Путіна і Януковича проходять достатньо регулярно і мають елементи змістовної порядку денного. А показова участь Януковича в авіашоу покликана показати електоратові конструктивність зусиль політика на російському зовнішньополітичному напрямі. На користь цього будуть наведені факти продажу українських літаків, що зробив Рудьковський, і подальші мантри про збільшення товарообігу. Що до енергетичної частини, то тут успіхів менше, оскільки принципово домовитися про незниження ціни на газ з боку Росії не вдалося. Росія продовжує педалювати газову тему. З боку енергетичних чиновників Росії постійно звучить тема про невідворотність підвищення ціни на газ. Януковичу не обіцяють незмінності ціни на газ. Росія навпаки наполегливо пов`язує ціну на газ з майбутнім газотранспортного консорціуму. Тут в ніяку гру Росія з Януковічем не збирається грати. Є тема газових свердловин, але є проблема в транспортуванні, в монополізмі Газпрому. Ви думаєте, що Газпром віддасть монополію на транспортування якогось українського газу через російську територію? Отже все це доволі гіпотетично й непереконливо. Ось чому вдалися тільки піарний аспект візиту і частково політичний.

Дмитро Видрін, політолог:

ВСІ ВІЗИТИ НАРАЗІ БЕЗГЛУЗДІ

ВидрінПідсумків зустрічі немає і бути не може. Я не знаю, про що говорили політики, але Кремль вже озвучив свою нову стратегію ставлення до країн: концепцію політичних преференцій він змінює на концепцію економічної вигоди. Лідери Росії вже не пропонуватимуть якісь операції, за які вимагатимуть політичну благонадійність. Кремль цікавить одне: економічна вигода. Політичний інтерес до України втрачений. Я впевнений, що за рік-півтора ми перейдемо на світові ціни на газ. Зникнуть залишки минулих преференцій, багато наші політиків живуть ілюзіями, що Кремль обміняє частину ресурсів на зображання політичних симпатій. Я думаю, що цього не буде, вважаю, що вкотре про це було жорстко сказано прем`єрові. Усі візити наразі безглузді. Навіщо робити візити за місяць до виборів, коли незрозумілим є майбутнє візитера? Ніхто не знає, чи буде за півтора-два місяці візитер прем`єром і взагалі впливовою людиною. Своїм візитом він ставить в ніякову ситуацію і себе, і приймаючу сторону. Начебто його треба приймати як прем`єра, з іншого боку ніхто не знає, чи залишиться він прем`єром через півтора місяці. Тому я думаю, що було відчуття взаємної незручності і з того і з другого боку, яке завжди виникає, коли приїжджає людина з незрозумілими повноваженнями і незрозумілим найближчим статусом. По телевізору це виглядало красиво, але картинка поряд з Путіном не особливо впливає на настрої людей.

Сергій Таран, директор Міжнародного інституту демократії:

МИ ЗРОБИЛИ КРОК У БІК САМОСТІЙНОСТІ

Сергій ТАРАН Кремль вибрав позицію нейтралітету, він не робив різких заяв щодо будь- яких партій. А візит Януковича цікавий, тому що нейтралітет публічно Росією мав зберігатися. А він може бути порушений тим, що Москва немовби може подати негласну обережну підтримку Януковичу. Але ви помітили, що розмови Януковича і Путіна були цього разу суто прагматичні. Вони не говорили про НАТО, про Крим, про двомовність. Усі ідеологічні питання, які розривали Україну і давали Кремлю розігрувати свою карту в Україні, неактуальні. Вони розмовляють про газ, про літаки. І це в свою чергу говорить про те, що ми зробили крок у бік самостійності. Янукович хотів показати, що він зустрічається з лідером Росії, і що саме він може вирішувати нагальні питання. Звичайно, візит супроводжується якимись неприємностями, пізнішими заявами протоколу прем`єра про нібито непідтримку візиту нашим посольством у Москві. Це зрозуміло. Після конституційної реформи українська зовнішня політика перетворилася з багатовекторної в багатопартійну. І по суті, дві великі партії «НУ» і Партія Регіонів намагаються проводити свою зовнішню політику. Природно, що МЗС контролюється Президентом, а Кабінет Міністрів – Януковичем. І який би зовнішньополітичний крок не робив кожний з суб`єктів, ці інституції звинувачуватимуть одна одну в тому, що вони або заважають, або перехоплюють ініціативу.Назад до списку

22:50 (28.05.2020)
В Україні з'явиться міністр з космосу

15:32 (28.05.2020)
Ахметов, Пінчук і Порошенко очолили рейтинг Forbes

10:33 (28.05.2020)
Трамп готується підписати указ про соцмережі уже в четвер

10:31 (28.05.2020)
Кабмін запускає нову будівельну інспекцію замість скандальної ДАБІ

10:26 (28.05.2020)
За добу в Україні 477 нових хворих, ще 444 людини одужали

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

10:29 ( 9.05.2020)
Коронавірус в Україні: за добу 515 випадків і 15 смертей

08:17 (24.05.2020)
На Майдані відбулася акція протесту через політику Зеленського

01:12 ( 9.05.2020)
ЄС вітає з днем Європи: Євросоюз вже не буде таким, як раніше

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden
Interested in Muslim Marriage? Check out Muslims4Marriage.com

no news in this list.

no news in this list.

23:27 (27.05.2020)
Порошенка викликають в ДБР через розмову з Байденом

09:29 (27.05.2020)
Фінал Кубка України з футболу перенесли у Львів

10:26 (26.05.2020)
Україна та Туреччина розпочинають переговори про відновлення авіарейсів і туризму

10:22 (26.05.2020)
Найбільше заражень коронавірусом за добу — на Львівщині, Рівненщині та Києві

22:31 (25.05.2020)
Через зґвалтування і катування розформували відділок поліції на Київщині

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня