КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Хто стоїть за спробою самостійного балотування партії «Пора»?» (ЕКСПЕРТ-ОПИТУВАННЯ)
30.08.2007

28 серпня ЦВК виключила кандидатів у народні депутати від громадської партії “Пора” з виборчого списку блоку “Наша Україна – Народна самооборона”.   У зв’язку з цим «Центр досліджень політичних цінностей» звернувся до політичних експертів з питанням:   «Хто стоїть за спробою самостійного балотування партії «Пора»?»Вадим КАРАСЬОВ (директор Інституту глобальних стратегій):

„Мають місце об’єктивні обставини. Вони полягають в тому, що закінчилася пора «Пори» як перспективної, обнадійливої політичної сили, здатної увірватись у політичні вотчини старих політичних еліт. Цією порою закінчення «Пори» користуються політики. Хто?

Якщо проаналізувати останні події, побачимо, що Мінюст серйозно попрацював, вчасно і оперативно спрацювала ЦВК. Один із лідерів коаліції в ЦВК Охандовський проявив дива оперативності. Все свідчить про те, що це був сценарій Партії Регіонів, який мав на меті поставити під сумнів створення блоку «НУ-НС», в якій приймала участь одна «Пора», а інша «Пора» має відвернути голоси молодих виборців від помаранчевих сил”.

Олесь ДОНІЙ (голова Центру досліджень політичних цінностей):

„«Пора» втратила свій шанс. Який в неї був відразу після «помаранчевої революції». Тоді «Порі» потрібно було наважитися сформувати своє власне політичне обличчя, але енергетичний потенціал «Пори» був розміняний на кілька малозначущих посад у виконавчій владі. Після цього довіра до «Пори» зменшилася, що й засвідчило фіаско блоку Пора-ПРП на виборах-2006. Добивати «Пору» було багато бажаючих: як серед опонентів, так і серед формальних «союзників», які боялися посилення потенційного конкурента.

Спільними зусиллями друзів-конкурентів, грошових мішків, і можливо спецслужб вдалося в перспективному молодіжному середовищі посіяти внутрішні чвари і розколи. «Пора» пережила череду розколів і, по суті, вже не має ніякої помітної електоральної підтримки. Тому вихід «Пори» з блоку «Наша Україна-Народна Самооборона» не відобразиться на рейтингу блоку. Постріл через «Пору» виявився холостим. Але голосування в ЦВК, члени якого чітко дотримуються настанов своїх політичних зверхників, засвідчив, хто хотів завдати удару.

Можливо ініціатори спеціально завдали не сильний, а лише попереджувальний удар. Адже, не постраждає не лише рейтинг НУ-НС, а також не постраждає і формальний бік справи - по закону вихід партії з блоку ні до чого не призводить. Можливо завданням було посіяти недовіру один до одного серед учасників блоку, адже далеко не всі партійці партій-учасниць блоку згодні на утворення в перспективі єдиної партії. Ініціатори створення єдиної партії мусять тепер замислитися, щоб уникнути в подальшому «прецеденту «Пори»”.

Віктор НЕБОЖЕНКО (керівник соціологічної служби «Український барометр»):

„«Наша Украина – Народная самооборона» взяла на вооружение технологию БЮТ, которая за неимением каких-то ярких и новых идей устраивает нам демонстративные политические конфликты для того, чтобы вызвать жалость избирателей. Точно такую же тактику избрала «НУ-НС». Я думаю, что этот конфликт специально искусственно подогревается для того, чтобы к концу избирательной кампании показать, что «НУ-НС» крепкая, сильная и с ней все в порядке. Буквально через неделю о скандале все забудут”.

Михайло ПОГРЕБІНСЬКИЙ (директор Центру політичних досліджень і конфліктології):

„В тому, щоб створити проблеми для «НУ-НС» зацікавлена насамперед БЮТ, як справжня конкурентна політична сила. А Партії Регіонів немає жодного сенсу створювати такі перешкоди, оскільки вона з не конкурує з «НУ-НС».

Але говорити про це можна в суто спекулятивному плані. Я думаю, що там є справжній конфлікт серед молоді «Пори». Думаю, що і в «НУ-НС» є люди, що зацікавлені в тому, щоб позбавитись зайвих людей в цьому списку”.

Микола МИХАЛЬЧЕНКО (президент Української Академії політичних наук):

„Так, дійсно, є сили, що зацікавлені в тому, щоб в виборчому списку «НУ-НС» не була представлена партія «Пора». Не буду їх називати, але це сили сходу і півдня нашої країни.

Але є тут і проблема єднання національно-патріотичних сил. Зіграно все суто по-українські: замість того, щоб об’єднуватись – роз’єднуються. Зовнішній вплив на два крила «Пори» є, але він не такий значний. Це більше проблема «Пори » як такої”.

Юрій ЯКИМЕНКО (директор політико-правових програм Українського Центру економічних і політичних досліджень ім. О. Разумкова):

„Причина конфлікту лежить в самій «Порі». Озвучувались різні версії від різних представників партії стосовно співпраці з різними політичними силами. Входження в останній момент до лав «НУ-НС» також не виглядало як факт, що відбувся. Ця ситуація перенеслась і на сьогодні.

Самостійна участь «Пори» у виборах безперечно буде шкодити «НУ-НС» і БЮТ. Зрозуміло, що виграють від цього їх політичні опоненти”.Джерело: І-РЕПОРТЕР.Назад до списку

08:55 (17.11.2019)
Екснардепа Святаша оголосили у розшук

15:53 (15.11.2019)
Бахматюк винен державі майже 30 мільярдів — Нацбанк

12:25 (12.11.2019)
Трамп обіцяє цього тижня опублікувати текст найпершої розмови з Зеленським

12:07 (12.11.2019)
У Нафтогазі розповіли що станеться, якщо контракту з РФ не буде

10:25 (11.11.2019)
Арахамія лякає, що ініціатива "Голосу" про вихід з Мінських угод загрожує скасуванню санкцій проти РФ

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

11:02 (31.10.2019)
Вже чотири села погодилися увійти до складу майбутньої Львівської ОТГ

10:58 (31.10.2019)
Віртуальні медичні картки є майже у всіх львів'ян

14:25 (30.10.2019)
"Золота лихоманка": на чиєму боці Аваков?

14:34 ( 1.11.2019)
Розглядаємо декілька концепцій подвійного громадянства – Пристайко

14:32 ( 1.11.2019)
Три фракції просять викинути Яременка з крісла глави комітету Верховної Ради

11:46 (31.10.2019)
Верховна Рада зняла недоторканність і дозволила арешт Дубневича

15:18 (30.10.2019)
Віцепрем'єр пояснив генсеку НАТО, чому не подаватиме заявку на ПДЧ

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden

21:26 (31.10.2019)
Рада повернула кримінальну відповідальність за незаконне збагачення

10:21 (31.10.2019)
Богдан зізнався, що Хорошковський курує митницю

22:27 (15.11.2019)
Зустріч "нормандської четвірки" відбудеться 9 грудня

03:01 (15.11.2019)
"Слугиня" з Львівщини Верещук склала повноваження представника Кабміну у Раді і розкритикувала виключення Cкороход з фракції

22:57 (14.11.2019)
Путін сказав, що не так із розведенням сил на Донбасі

08:08 (13.11.2019)
Замість Луценко в Раду заходить В'ятрович

17:22 (11.11.2019)
Вартість проїзду у львівських автобусах планують підняти до 8 грн

Блок статей, Каталог статтей

20:17 (31.10.2019)
Рада ухвалила закон про відокремлення ГТС від "Нафтогазу"

08:36 (20.10.2019)
"Наша стройка" предлагает чердачные лестницы и другую продукцию для дома и квартиры

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня