КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Хто стоїть за спробою самостійного балотування партії «Пора»?» (ЕКСПЕРТ-ОПИТУВАННЯ)
30.08.2007

28 серпня ЦВК виключила кандидатів у народні депутати від громадської партії “Пора” з виборчого списку блоку “Наша Україна – Народна самооборона”.   У зв’язку з цим «Центр досліджень політичних цінностей» звернувся до політичних експертів з питанням:   «Хто стоїть за спробою самостійного балотування партії «Пора»?»Вадим КАРАСЬОВ (директор Інституту глобальних стратегій):

„Мають місце об’єктивні обставини. Вони полягають в тому, що закінчилася пора «Пори» як перспективної, обнадійливої політичної сили, здатної увірватись у політичні вотчини старих політичних еліт. Цією порою закінчення «Пори» користуються політики. Хто?

Якщо проаналізувати останні події, побачимо, що Мінюст серйозно попрацював, вчасно і оперативно спрацювала ЦВК. Один із лідерів коаліції в ЦВК Охандовський проявив дива оперативності. Все свідчить про те, що це був сценарій Партії Регіонів, який мав на меті поставити під сумнів створення блоку «НУ-НС», в якій приймала участь одна «Пора», а інша «Пора» має відвернути голоси молодих виборців від помаранчевих сил”.

Олесь ДОНІЙ (голова Центру досліджень політичних цінностей):

„«Пора» втратила свій шанс. Який в неї був відразу після «помаранчевої революції». Тоді «Порі» потрібно було наважитися сформувати своє власне політичне обличчя, але енергетичний потенціал «Пори» був розміняний на кілька малозначущих посад у виконавчій владі. Після цього довіра до «Пори» зменшилася, що й засвідчило фіаско блоку Пора-ПРП на виборах-2006. Добивати «Пору» було багато бажаючих: як серед опонентів, так і серед формальних «союзників», які боялися посилення потенційного конкурента.

Спільними зусиллями друзів-конкурентів, грошових мішків, і можливо спецслужб вдалося в перспективному молодіжному середовищі посіяти внутрішні чвари і розколи. «Пора» пережила череду розколів і, по суті, вже не має ніякої помітної електоральної підтримки. Тому вихід «Пори» з блоку «Наша Україна-Народна Самооборона» не відобразиться на рейтингу блоку. Постріл через «Пору» виявився холостим. Але голосування в ЦВК, члени якого чітко дотримуються настанов своїх політичних зверхників, засвідчив, хто хотів завдати удару.

Можливо ініціатори спеціально завдали не сильний, а лише попереджувальний удар. Адже, не постраждає не лише рейтинг НУ-НС, а також не постраждає і формальний бік справи - по закону вихід партії з блоку ні до чого не призводить. Можливо завданням було посіяти недовіру один до одного серед учасників блоку, адже далеко не всі партійці партій-учасниць блоку згодні на утворення в перспективі єдиної партії. Ініціатори створення єдиної партії мусять тепер замислитися, щоб уникнути в подальшому «прецеденту «Пори»”.

Віктор НЕБОЖЕНКО (керівник соціологічної служби «Український барометр»):

„«Наша Украина – Народная самооборона» взяла на вооружение технологию БЮТ, которая за неимением каких-то ярких и новых идей устраивает нам демонстративные политические конфликты для того, чтобы вызвать жалость избирателей. Точно такую же тактику избрала «НУ-НС». Я думаю, что этот конфликт специально искусственно подогревается для того, чтобы к концу избирательной кампании показать, что «НУ-НС» крепкая, сильная и с ней все в порядке. Буквально через неделю о скандале все забудут”.

Михайло ПОГРЕБІНСЬКИЙ (директор Центру політичних досліджень і конфліктології):

„В тому, щоб створити проблеми для «НУ-НС» зацікавлена насамперед БЮТ, як справжня конкурентна політична сила. А Партії Регіонів немає жодного сенсу створювати такі перешкоди, оскільки вона з не конкурує з «НУ-НС».

Але говорити про це можна в суто спекулятивному плані. Я думаю, що там є справжній конфлікт серед молоді «Пори». Думаю, що і в «НУ-НС» є люди, що зацікавлені в тому, щоб позбавитись зайвих людей в цьому списку”.

Микола МИХАЛЬЧЕНКО (президент Української Академії політичних наук):

„Так, дійсно, є сили, що зацікавлені в тому, щоб в виборчому списку «НУ-НС» не була представлена партія «Пора». Не буду їх називати, але це сили сходу і півдня нашої країни.

Але є тут і проблема єднання національно-патріотичних сил. Зіграно все суто по-українські: замість того, щоб об’єднуватись – роз’єднуються. Зовнішній вплив на два крила «Пори» є, але він не такий значний. Це більше проблема «Пори » як такої”.

Юрій ЯКИМЕНКО (директор політико-правових програм Українського Центру економічних і політичних досліджень ім. О. Разумкова):

„Причина конфлікту лежить в самій «Порі». Озвучувались різні версії від різних представників партії стосовно співпраці з різними політичними силами. Входження в останній момент до лав «НУ-НС» також не виглядало як факт, що відбувся. Ця ситуація перенеслась і на сьогодні.

Самостійна участь «Пори» у виборах безперечно буде шкодити «НУ-НС» і БЮТ. Зрозуміло, що виграють від цього їх політичні опоненти”.Джерело: І-РЕПОРТЕР.Назад до списку

22:50 (28.05.2020)
В Україні з'явиться міністр з космосу

15:32 (28.05.2020)
Ахметов, Пінчук і Порошенко очолили рейтинг Forbes

10:33 (28.05.2020)
Трамп готується підписати указ про соцмережі уже в четвер

10:31 (28.05.2020)
Кабмін запускає нову будівельну інспекцію замість скандальної ДАБІ

10:26 (28.05.2020)
За добу в Україні 477 нових хворих, ще 444 людини одужали

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

10:29 ( 9.05.2020)
Коронавірус в Україні: за добу 515 випадків і 15 смертей

08:17 (24.05.2020)
На Майдані відбулася акція протесту через політику Зеленського

01:12 ( 9.05.2020)
ЄС вітає з днем Європи: Євросоюз вже не буде таким, як раніше

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden
Interested in Muslim Marriage? Check out Muslims4Marriage.com

no news in this list.

no news in this list.

23:27 (27.05.2020)
Порошенка викликають в ДБР через розмову з Байденом

09:29 (27.05.2020)
Фінал Кубка України з футболу перенесли у Львів

10:26 (26.05.2020)
Україна та Туреччина розпочинають переговори про відновлення авіарейсів і туризму

10:22 (26.05.2020)
Найбільше заражень коронавірусом за добу — на Львівщині, Рівненщині та Києві

22:31 (25.05.2020)
Через зґвалтування і катування розформували відділок поліції на Київщині

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня