КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Українські вибори – найважливішеє випробовування
31.10.2004

Політичний центр Європи, можливо вчора був у Римі (йдеться про підписання конституції Євросоюзу – КуПол), але географічний центр континенту, який включає велику частину Росії, завжди був ближче до Києва. Це там завтра (для нас вж сьогодні –Купол) – українські виборці проходитимуть одне з найважливіших випробовувань розвитку демократії у колишьому Радянському Союзі, починаючи із краху комунізму півтора дестка років тому. 

Europe's real test: Ukrainians choose between the future and their past (The Times) 10/30/2004

 

Найвпливовіший британський тижневик “Таймс” опублікував у вчорашьному числі передову статтю про українські вибори під заголовком “Справжнє випробування на європейськість. Українці вибирають між майбутнім і минулим”.

Політичний центр Європи, можливо вчора був у Римі (йдеться про підписання конституції Євросоюзу – КуПол), але географічний центр континенту, який включає велику частину Росії, завжди був ближче до Києва. Це там завтра (для нас вж сьогодні –Купол) – українські виборці проходитимуть одне з найважливіших випробовувань розвитку демократії у колишьому Радянському Союзі, починаючи із краху комунізму півтора дестка років тому.

Українські прзидентські вибори матимуть далекосяжні наслідки щодо свободи і песпективи не лише 50 мільйонів осіб. Ці вибори також визначать чи попаде ця багата природніми ресурсами країна на новому східному кордоні Європейського союзу в обійми відродженого російського авторитаризму, чи вибере свій власний курс процвітання і громадянського суспільства.

Вибори стали можливими, завдяки тому, що теперішній президент Леонід Кучма погодився відійти зі своєї посади. Це буде один із небагатьох благородних кроків його політичної кар’єри. Перед його приходом попередник (Леонід Кравчук –КуПол) погодився завершити ядерне роззброєння, взамін Україна стала другим у світі за величиною одержувачем американської допомоги. Більшість цієї щедрої допомоги для колишньої житниці Радянського Союзу... було з тих пір розтрачено правлячою елітою, яка не в стані була тримати слово і виконувати свої обіцянки.

В Україні дуже багато ознак того, що вибори будуть спотворені махінаціями і залякуванням. Це чиниться Віктором Януковичем, який є протеже Кучми і Кремля, проти Віктора Ющенка, прозахідного демократа, який пообіцяв рухатися внапрямку НАТО і ЄС. Кампанія була бридкою, жорсткою і нерівною. В. Ющенко пережив два замахи на його життя. Один з них - ймовірне отруєння, яке паралізувало половину його обличчя і нейтралізувало його виборчу кампанію майже на місяць.

Автобуси його прибічників підпалювали, а сотні активістів були побиті міліцією. 4 з 5 телевізійних каналів наполеглиов висвітлювали будь-які з’яви на публіку Віктора Януковича і його підтримку президентом Росії Володимиром Путіним, фактично ігноруючи кандидатів від опозиції. Ющенко абсолютно серйозно закликав людей не пити у суботу і прийти проголосувати у неділю.

За межами України, вибір який стояв стоїть виборцями, був змальований як протистояння між Сходом і Заходом. Зрозуміло, що Москва зацікавлена у тому, аби зробити життя проросійського населення Україні легшим більше, аніж проєвропейська адміністрація, не в останю чергу тому, що Україна залежить від поставок газу від східного сусіда, які повністю контролюються державою.

Безвідносно до результатів у неділю, життєво важливо для НАТО і ЄС переконати Росію, що їх розширення на схід передбачає взаємну вигоду, а не неминучу загрозу. Але в кінцевому рахунку, це змагання не обмежується простими географічними термінами. Як сказав один виборець, “це вибір між моральним і кримінальним майбутнім”. Краще, якби Україна вибрала перше!

 

Переклав Любомир Скочиляс, Канзаський університет, спеціально для КуПолаНазад до списку

08:58 ( 5.12.2022)
Литва передає Україні 155-мм снаряди

08:40 ( 5.12.2022)
Блінкен: адміністрація США працює з Конгресом над визнанням Росії державою-терористом

11:43 ( 1.12.2022)
Ціни на Starlink в Україні зростуть майже вдвічі

09:57 (26.11.2022)
США організували в Польщі ремонтну базу для артилерії з України

09:28 (26.11.2022)
Нардепи Зеленського пішли інспектувати "Центри незламності" у Києві

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden
Interested in Muslim Marriage? Check out Muslims4Marriage.com
Shop for your new or used Chevy, Ford, Ram, or GMC lifted trucks for sale at OnlyLiftedTrucks.com

no news in this list.

no news in this list.

08:56 ( 5.12.2022)
Макрон вважає, що нова архітектура безпеки має передбачати гарантії для РФ

08:54 ( 5.12.2022)
Путін має бути притягнутий до відповідальності за воєнні злочини - Макрон

09:17 (23.11.2022)
Росіяни вдарили ракетами по пологовому відділенні на Запоріжжі, загинуло немовля

17:54 (19.11.2022)
Росіяни обстріляли гуманітарну точку на Херсонщині, 5 поранених

12:30 (18.11.2022)
Аксьонов наказав будувати фортифікації в окупованому Криму

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня