КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Чи має Литвин шанси очолити парламент? (ЕКСПЕРТ-ОПИТУВАННЯ)
2.11.2007

В разі формування коаліції за участі Блоку Литвина, ця політична сила буде висувати кандидатуру свого лідера на посаду спікера парламенту. Про це 29 жовтня заявив представник Блоку Литвина Михайло Сирота.   У зв’язку з цим «Центр досліджень політичних цінностей» звернувся до політичних експертів з питанням:   «Чи має Литвин шанси очолити парламент?»Вадим КАРАСЬОВ (директор Інституту глобальних стратегій):

„Шанси очолити парламент у Литвина будуть тоді, коли блок його імені дійсно увійде в ту чи іншу коаліцію: або в «помаранчеву» або в іншу за кольором і розміром коаліцію. Але тут буде багато залежати від вірогідних учасників коаліції і претендентів на прем`єрське крісло, шанси зайняти цю посаду у яких, до речі, вищі за шанси Литвина стати спікером.

Але насправді непогані шанси стати головою Верховної Ради Литвин отримає у разі якщо утвориться безкоаліційна більшість. Тобто тоді, коли формула, рецепт і технологія формування парламенту піде іншим шляхом, відмінним від шляху коаліційних угод із спільним висуванням кандидатури прем’єр-міністра і спікера Верховної Ради. Інший шлях - це обрання керівництва Верховної Ради, голів комітетів і т.д., а потім лише формування уряду. При інших варіантах, шанси Литвина виглядають меншими.

Наприклад, якщо коаліція «помаранчева», то претензії і претендентство «Нашої України» на посаду спікера значно сильніші за претензії Блока Литвина. При широкому форматі коаліції, на перший план виходить представник Президента. Можливо Плющ. Отже, шансів у Литвина стати безкоаліційним спікером більше, аніж шансів стати коаліційним спікером”.

Олесь ДОНІЙ (голова Центру досліджень політичних цінностей):

„Михайло Сирота конкретизував вимоги Литвина щодо участі в коаліції. Це крок назустріч помаранчевій коаліції. Сирота висловив сподівання, що в разі участі Блоку Литвина в коаліції, сам Володимир Литвин зміг би очолити Верховну Раду.

Так як іншого формату, окрім «помаранчевої коаліції» наразі створено бути не може, то варто розглядати таку заяву, як пропозицію в бік БЮТ та НУНС щодо співпраці. БЮТ та НУНС зацікавлені в приєднанні блоку Литвина, адже наявні 228 голосів, хоч і дають можливість формально утворити коаліцію, але не дають гарантій результативних голосувань в подальшому. При всій неоднозначності кандидатури самого Литвина, 20 депутатів його іменного блоку могли б стабілізувати ситуацію і зміцнити становище «помаранчевої» коаліції. Тепер черга самої «помаранчевої» коаліції осмислити на які компроміси вона готова піти заради входження до свого складу блоку Литвина”.

Кость БОНДАРЕНКО (директор Київського інституту проблем управління ім. Горшеніна):

„Шанси має, але питання в тому на скільки в цій ситуації це для нього політично доцільно. Михайло Сирота виражає думку значної частини представників фракції, але для самого Литвина це не дуже прийнятний варіант. Стати спікером – з одного боку посісти доволі вагому посаду у системі влади України, але, враховуючи те, що у нас протягом років ведеться дискредитація парламентаризму і парламенту з боку президентської вертикалі влади, може бути дискредитовано і самого Литвина.

Тим більше, що скільки б наші спікери не пробували ставати президентами, це їм не вдавалось. Вони не могли використати цей майданчик як ефективний старт для президентської кампанії. Натомість якщо Литвин залишиться дійсно не в опозиції і не у владі, як лідер третьої сили в парламенті, я думаю від цього він може здобути значно більше”.

Володимир МАЛИНКОВИЧ (директор Українського відділення Міжнародного інституту гуманітарно-політичних досліджень):

„Теоретически такой шанс у него есть, поскольку у коалиции, которая сейчас формируется, голосов свободных очень мало. Им нужны дополнительные голоса. Однако не думаю, что это в интересах Блока Литвина. Ему гораздо выгоднее быть независимым. А если он и станет спикером, то лишь при условии, что его депутаты будут включены в коалиционное соглашение на основе жесткой коалиционной дисциплины. Я сомневаюсь, что Литвину нужна такая дисциплина.

Вопрос пока абстрактный. Конечно, все прекрасно понимали, что на определенных условиях Литвин согласиться на спикерство в той или иной коалиции. Но в коалиции «оранжевых» сил ему будет очень неудобно. У него будет слишком много сдерживающих моментов”.

Юрій ЯКИМЕНКО (директор політико-правових програм Українського Центру економічних і політичних досліджень ім. О. Разумкова):

„Така претензія з боку Литвина є обґрунтованою. Тому що вони дійсно мають досвідченого кандидата на цю посаду. Вони прекрасно розуміють, що в їхніх голосах є потреба і за ці голоси буде вестись боротьба. Саме тому і висуваються максимальні вимоги. Я ж, все таки, вважаю, що коаліція буде сформована в тому форматі, про який заявлено. І спікерське крісло займе представник «Нашої України». Хоча ймовірність утворення коаліції демократичних сил дещо зменшується з наростанням інформації про внутрішні конфлікти”.

Володимир ЛУПАЦІЙ (виконавчий директор Центру соціальних досліджень «Софія»):

„З огляду на проблеми формування коаліції на базі БЮТ і НУНС, Литвин виступає не лише як технічна умова для формування коаліції, а уже і політична умова. За певних умов Литвин має шанси очолити парламент. І представники і «Нашої України» і БЮТ можуть погодитись на таку формулу. Принаймні таким чином вони можуть зберегти обличчя перед виборцями. «Постпомаранчевий» формат, в якому сьогодні перебуває український політикум, допускає і передбачає появу фракцію Литвина в майбутній коаліції”.


Джерело: І-РЕПОРТЕР.Назад до списку

12:25 (12.11.2019)
Трамп обіцяє цього тижня опублікувати текст найпершої розмови з Зеленським

12:07 (12.11.2019)
У Нафтогазі розповіли що станеться, якщо контракту з РФ не буде

10:25 (11.11.2019)
Арахамія лякає, що ініціатива "Голосу" про вихід з Мінських угод загрожує скасуванню санкцій проти РФ

10:22 (11.11.2019)
Зеленський звільнив Геруса з посади свого представника в Кабміні і призначив натомість Перевезенцева

20:02 ( 9.11.2019)
МЗС РФ прокоментувало рішення Суду ООН на користь України

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

11:02 (31.10.2019)
Вже чотири села погодилися увійти до складу майбутньої Львівської ОТГ

10:58 (31.10.2019)
Віртуальні медичні картки є майже у всіх львів'ян

14:25 (30.10.2019)
"Золота лихоманка": на чиєму боці Аваков?

14:34 ( 1.11.2019)
Розглядаємо декілька концепцій подвійного громадянства – Пристайко

14:32 ( 1.11.2019)
Три фракції просять викинути Яременка з крісла глави комітету Верховної Ради

11:46 (31.10.2019)
Верховна Рада зняла недоторканність і дозволила арешт Дубневича

15:18 (30.10.2019)
Віцепрем'єр пояснив генсеку НАТО, чому не подаватиме заявку на ПДЧ

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden

21:26 (31.10.2019)
Рада повернула кримінальну відповідальність за незаконне збагачення

10:21 (31.10.2019)
Богдан зізнався, що Хорошковський курує митницю

17:22 (11.11.2019)
Вартість проїзду у львівських автобусах планують підняти до 8 грн

18:34 ( 9.11.2019)
Зеленський доручив Кабміну розробити закон про стандарти новин

21:23 ( 8.11.2019)
Втрати на Донбасі: один військовий поранений, один помер від ран

19:39 ( 8.11.2019)
Дубневич вийшов із СІЗО

09:10 ( 7.11.2019)
Автомобіль який підірвали у Києві, належить директору фармкомпанії

Блок статей, Каталог статтей

20:17 (31.10.2019)
Рада ухвалила закон про відокремлення ГТС від "Нафтогазу"

08:36 (20.10.2019)
"Наша стройка" предлагает чердачные лестницы и другую продукцию для дома и квартиры

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня