КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Віктор Черномирдін: а ви самі чому не дізналися, хто Ющенка отруїв?
28.02.2008

Посол Російської Федерації в Україні Віктор Черномирдін дав прес-конференцію, присвячену виборам Президента, які відбудуться в Російській Федерації 2 березня.



Це мала бути дуже робоча, рядова прес-конференція, на якій посол хотів підсумувати вісім років правління Володимира Путіна і закликати співвітчизників, які живуть в Україні, прийти на вибори проголосувати. Для цього навіть роздали список виборчих дільниць у різних містах України.

Очевидно, розуміючи, що для українських ЗМІ аналіз успіхів російського президента - не найцікавіша тема і далеко не безперечне твердження, Віктор Степанович був короткий. Практично одразу він перейшов до запитань, і намагався відповісти на всі.

Віктор Степанович про співпрацю російського керівництва з українським відповів традиційно: ми працюємо з будь-якою українською владою. Відносини наші двосторонні поліпшуватимуться. А про газ... І щодо газу проблеми вирішуватимуться, тільки платити охайно треба. А щодо сьогоднішньої ситуації Турчинов ось повідомив, що гроші вже переказані, значить, питання вирішується. Проблеми потрібно вирішувати, є РосУкрЕнерго, УкрГазЕнегро, є Нафтогаз. І ніхто не сказав, що не платитимемо. Але як цю схему облаштовувати? Ми ж бачимо, УкрГазЕнерго відчужене, а воно є головним утримувачем платних справ по Україні. Ну я так розумію, що це питання не просте. Затягувати не можна, платити потрібно і контракти, угоди потрібні. Час іде, а працюємо не знати як, завтра скажемо, це ми не взяли, це ми не одержали. І заборгованість узгоджена, і ціна узгоджена, вона не змінюється. Отже треба все правильно оформлювати... Оперативність потрібна тут. Питання болюче...

Дурні люди, які думали, що афоризми і
www.statuses.biz статусы Черномирдіну пише Шендерович, з усіх наступних питань видно, який Віктор Степанович маестро імпровізації.


Вікторе Степановичу, Росія зараз зайняла дуже чітку позицію щодо невизнання незалежності Косова. Але, пам`ятається, в 1999 році саме ви переконали Мілошевича прийняти умови Вашингтона. Тоді серби мусили піти з Косова, туди ввійшли іноземні війська, озброєні не тільки особистою зброєю. І там, на території Косова, не залишилося російських військових. Могли б ви це прокоментувати. Тоді пішли, а нині – захищаєте...

Можу, тільки ось незрозуміло, і ви питання отак сформулювали. А знаєте, чому зараз Сербія ганяє всіх по вулицях, палить і трощить? За що? Я вам пояснюю, за те, що Сербія бореться за виконання тієї резолюції. Ось що таке 1999 рік. І не Черномирдін умовив Мілошевича, було ухвалено адекватне рішення, щоб зупинити війну тоді. І вам би це слід було знати.

Тоді військові з вашої делегації пішли з переговорів...

Хто вам це сказав... Були окремі військові, у яких була своя думка. Історія показала, ось що означає відступити. Погане питання.

Вісім років президентства Путіна характеризують як період згортання громадянських свобод і свободи слова...

А ви можете навести приклад несвободи слова?

Можу. Ось коли обрали президента Чечні Кадирова, жоден з російських телеканалів не повідомив, що його вважають замовником вбивства Ганни Політковської.

А ви самі знаєте, хто президента Ющенка отруїв?

А в останній раз російські телеканали в новинах чомусь не повідомили про перемогу Володимира Кличка.

Віктор ЧЕРНОМИРДІН Як? Та я по Москві дивився. Була трансляція...

У недільних новинах і спортивних випусках НТВ не було. Ви вважаєте, в Росії є і свобода слова і демократія?

А ви по мені хіба не помічаєте? Хіба немає свободи?! Є! Ну, так а що ще? Адже я громадянин Росії.

А ви після виборів ким себе бачите? Можливо, Путін запропонує вам увійти до уряду?

Подивимося, як складатиметься обстановка. У травні буде сім років, як я працюю в Україні. Ще залежить, яка тут буде обстановка. Почне працювати парламент, почнуть працювати всі гілки влади. Сподіваюся, що в політичному плані Україна заспокоїться. Що стосується моєї роботи... Я все життя своє завдання виконую і виконав в основному. А якщо доведеться вибирати, то як складеться...

Як Росія сприйняла те, що Україна вступила до СОТ? І які зараз перешкоди можуть виникнути на шляху Росії?

Радий, що Україна вступила. І це дуже правильно. Ми більше працюємо з СОТ, ніж Україна, і сподіваюся, що цього року вступимо. Я можу інше сказати, це в нас не таке актуальне питання. У нас є позиція, ми від неї прагнули не відступити. Ми не могли погодитися з усіма нормами і правилами, які діють у СОТ. Прийняти чи не прийняти - не від СОТ залежало. А від того, яку ми самі готовність виявимо. Ми могли і п`ятнадцять років тому вступити. Погодилися б з усіма тими положеннями, які діють у СОТ і, будь ласка, і ви - в СОТ. Але ми не могли це зробити, ми і сьогодні інтереси відстоюємо. По деяких позиціях просто ми не готові бути у СОТ.


Як ви оцінюєте поїздки Віктора Ющенка і Юлії Тимошенко до Москви? Чи не є це оглядинами, з ким краще буде працюватися Москві?

Кого виберуть, з тим і працюватимуть. Був Кучма - працювали з Кучмою, прийшов Ющенко - працюватимемо з Ющенком. Ну уряд у вас тут частіше змінюється – не встигаємо стежити, в обличчя не всіх знаємо, але все одно працюємо.

У книзі «Газпром - нова зброя Кремля», про вас пишуть, як про творця цієї компанії. У нас люди, що стоять біля витоків приватизації якогось підприємства, входять до ради його директорів, мають там свій пакет акцій. У вас є іменний пакет компанії Газпром?

Віктор Черномирдин Про раду директорів я теж так думаю, треба ж... Що «Газпром» такий, я дуже радий. Це була моя робота, мені довелося перетворювати Газпром на компанію. Це була перша компанія в СРСР, мені та моїй команді це далося дуже нелегко. Це був експеримент, великих зусиль потребувало умовити керівництво перетворювати підприємство. І це було дуже правильно. Коли почався розвал СРСР, Газпром єдиний встояв, сам працював, і для Росії дуже багато зробив. Система, яку ми зробили, вона краща в світі. Я пишаюся своїм Газпромом. І тими людьми, які там працюють. Ця компанія несе колосальне навантаження. Ми видобуваємо 530 мільярдів кубів газу. І де видобуваємо? У найекстремальніших умовах. У Західному Сибіру, на півночі Західного Сибіру, де вічна мерзлота, мерзлота льодовикового походження, де товщина криги понад п`ятсот метрів. Ви уявляєте, як навантаження сотні тонн, свердловину утримати в льодах. І нафтовики в таких же умовах працюють. І все робиться своїми російськими інститутами, ми ніде нікого не залучали, тільки устаткування купували. Але всі інженерні рішення приймають вітчизняні інститути, і інститути, які розташовані в Україні. Київський інститут і Дніпрогаз. Щоправда, вони вже не такі як тоді. Ну, це у вас добре питання.

Щодо моїх акцій... Хоча ви все одно не повірите. Річ у тому, що коли створювалася акціонерна кампанія, я вже працював головою уряду і я не мав права мати там акції. Я можу більше сказати, мої діти, обидва моїх сини працюють в Газпромі, мали акції. І щоб не було розмов, питання делікатне, продали акції. Часи змінюються, тепер на це можна по-іншому дивитися, але чого немає, того немає.

Р.S. Так, одне запитання Віктор Степанович залишив без відповіді, швидше за все просто не розчув – адже він уміє відповідати. Питання було таким: чи не нудно проводити вибори Президента Росії без справжнього опозиційного кандидата?



Назад до списку

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня