КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Чи сформують демократичні сили єдиний список на дострокових виборах в Київраду? Думки експертів
21.03.2008

19 березня президія «Нашої України» закликала партії блоку "НУ-НС" та інші демократичні сили сформувати єдиний список на дострокових виборах в Київраду.   У зв’язку з цим «Центр досліджень політичних цінностей «АКСІА»» звернувся до політичних експертів з питанням:   «Чи сформують демократичні сили єдиний список на дострокових виборах в Київраду?»Кость БОНДАРЕНКО (директор Київського інституту проблем управління ім. Горшеніна):

„Це гадання на кавовій гущі. Те, що є така ініціатива – звичайно добре. Але є велика кількість амбіцій серед політиків, є велика кількість неузгодженостей на київському рівні між представниками різних політичних сил. Думаю, що є багато проблем у цього списку, а чи сформується він – говорити важко і не доцільно”.

Олексій ГАРАНЬ (професор політології, науковий директор Школи політичної аналітики НаУКМА):

„Якщо на виборах мера Києва дійсно абсолютно логічно виставляти єдиного кандидата, то на виборах до Київради треба прораховувати що дасть більше – єдиний список, чи якщо йти окремо. Думаю в даному випадку позиція «Нашої України» пояснюється частково тим, що нашоукраїнці втрачають позиції в Києві. Це викликано абсолютно невиразною позицією «Нашої України» в міськраді. Не зрозуміло які позиції вона займає, а також і позиції в масштабі країни. Інтерес «Нашої України» до такого єдиного списку виправданий. А якщо говорити в цілому, то слід згадати, що іноді об`єднуючись в коаліцію, сумарний рейтинг може не дорівнювати сумі їх окремих рейтингів, а іноді може бути і меншим”.

Олександр МЄДВЄДЄВ
(директор політичних програм Центру досліджень політичних цінностей «АКСІА»):

„Создание единого блока от всех демократических сил для участия в досрочных выборах в Киевгорсовет не одинаково выгодно для сторонников БЮТ и НУНС. Проблема разницы в выгоде заключается в том, что представители БЮТ рассчитывают провести в Киеве своего мэра, не деля его с НУНС. Это выглядит вполне обоснованным, так как именно Тимошенко стала публичным автором ускоренной инициативы по снятию нынешнего мэра Киева. Что бы не говорили симпатики НУНС, но в киевской гонке явное преимущество имеет пропремьерская политическая сила. А Секретариат Президента сделал серьезную тактическую ошибку, критикуя решение Верховной Рады по назначению досрочных выборов в Киевраду. Это отнимает электоральные баллы у пропрезидентских сил.

Создание единого блока нивелирует шансы БЮТ провести не только своего мэра в Киеве, но и взять большинство в горсовете. В подобном блоке БЮТ увязнет и распылит свой электоральный ресурс. Тимошенко понимает, что Киев это ее стартовая площадка на будущих президентских выборах. Но если сейчас она не пойдет на создание подобного блока, это будет означать, что она открывает не только новую предвыборную гонку 2008, но главное - гонку <?XML:NAMESPACE PREFIX = ST1 />2010”.

Андрій ЄРМОЛАЄВ (президент Центру соціальних досліджень «Софія»):

„Заклик логічний і зрозумілий. Було б дивно, якби керівництво НСНУ не закликало до цього, тому що вона є системоутворюючою партією. Але блок знаходиться в глибокій внутрішній кризі. Причому, маємо не лише кризу довіри, а і кризу доктринальну, ідеологічну. Не випадково ситуація загострилась після того як було проведено голосування по перевиборам до Київради. Адже питання полягало не лише в тому хто на якого авторитета орієнтований, а ще і в тому яким шляхом вирішувати цю проблему: правовим, за політичною доцільністю, коаліційно, одноосібно. З цього моменту стало зрозуміло, що учасники блоку «Наша Україна-Народна самооборона» будуть визначатись на майбутнє вже самостійно. Ідея об’єднаної партії, збереження єдиного блоку фактично стає примарою. Позиція «Народної самооборони», позиція партії Правиця, позиція партії Пора є різними і тактично і тепер вже стратегічно. Тому я думаю, що на практиці, як мінімум на мерських виборах, політичні партії будуть намагатись висувати своїх кандидатів. А що стосується єдиного списку до Київради, думаю, що більша частина блоку НУНС погодиться на єдиний список, але за умови, що на мерських виборах буде конкуренція. Окремішно йти своїм списком можливо ризикне лише «Народна самооборона».Джерело: І-РЕПОРТЕР.Назад до списку

08:36 (20.10.2019)
"Наша стройка" предлагает чердачные лестницы и другую продукцию для дома и квартиры

08:57 (19.10.2019)
18 кандидатів претендують на посаду головного освітянина Львівщини

15:34 (16.10.2019)
Рада таки схвалила закон Зеленського про судову реформу, який розкритикували в ЄС

10:58 (16.10.2019)
США залишили без віз 18 російських дипломатів

10:08 (16.10.2019)
Мін'юст через суд зобов'язав декомунізувати село на Львівщині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

Partners

no news in this list.

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden

no news in this list.

no news in this list.

16:36 (19.10.2019)
Сироїд стала лідером "Самопомочі" замість Садового

16:36 (19.10.2019)
Сироїд стала лідером "Самопомочі" замість Садового

10:47 (19.10.2019)
Рада реєструє одразу три подання на Дубневича – генпрокурор

19:14 (17.10.2019)
Арешт Гладковського: репресії чи торжество справедливості?

08:56 (16.10.2019)
На переговорах в Мінську не змогли домовитись про розведення сил – ОБСЄ

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

no news in this list.

22:19 ( 5.10.2019)
Хотите получить бонусы на игры бесплатно? Мы ждем вас

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня