КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Чому Україна не отримала запрошення до ПДЧ в НАТО? Опитування експертів
8.04.2008

Україна не отримала запрошення до Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ).   У зв'язку з цим «Центр досліджень політичних цінностей «АКСІА»» звернувся до політичних експертів з питанням: «Чому Україна не отримала запрошення до ПДЧ в НАТО?»Михайло ПОГРЕБІНСЬКИЙ (директор Центру політичних досліджень і конфліктології):

„Перша причина – небажання Європи посилювати позиції США за рахунок долучення України Ющенка, як другої Польщі. Друга причина пов’язана із стратегічними інтересами встановлення нормальних стосунків з Росією. Третя причина – розуміння неготовності внутрішньої ситуації в Україні, відсутності політичного консенсусу стосовно ключових питань розвитку країни, занепаду правової системи і тому подібне”.

Тарас БЕРЕЗОВЕЦЬ (Директор PR-групи «Politteh
»):

„Є ряд зовнішніх і внутрішніх причин. До зовнішніх причин варто віднести те, що Україна насамперед працювала лише із США, країнами нової Європи, хоча їхня підтримка по суті і так була гарантована. Зусилля Президента, який особисто взяв на себе зобов’язання переконати ті країни, які сумнівались, виявились невдалими. Як ми пам’ятаємо Президент здійснював вояжі і особисто зустрічався з Ніколя Саркозі, Ангелою Меркель. Те, що не вдалось переконати багато в чому є особистою відповідальністю самого Ющенка. Так сталось, що країни старої демократії не схотіли зробити послугу Джорджу Бушу, термін президентства якого в цьому році вже добігає кінця. А з Президентом, який вже йде ніхто не хоче мати справу. Це не є внутрішньою проблемою України, а стосується внутрішніх відноси н і протиріч між США і їхніми європейськими союзниками. З іншого боку чітко окреслилось коло країн, які є прихильниками України. Таких виявилось абсолютна більшість.

Внутрішні причини полягають в тому, що опозиція, на відміну від Президента і коаліції, змогла висловити публічну незгоду із вступом України в НАТО. Не були організовані масштабні заходи за підтримку вступу. Проте Європа очевидно побачила ті мітинги, які проводила опозиція. Вважливо зазначити, що природа їхня мала походження дещо інше. Насправді Російська Федерація доклала зусиль, щоб мобілізувати внутрішню українську опозицію.

Це не слід розглядати як поразку, а швидше як бухарестський ляпас. На цей ляпас звісно треба зважати, проте зупинятись на шляху до приєднання до ПДЧ аж ніяк не потрібно”.

Олександр МЄДВЄДЄВ
(директор політичних програм Центру досліджень політичних цінностей «АКСІА»):

„Суть отказа в сохранении статус-кво европейской комплексной безопасности. НАТО – это военно-политическая безопасность Европы, а Россия – это энергетическая европейская безопасность. Для США не стоит проблема российского газового импорта. А для европейских энергопотребителей – это ключевой вопрос развития их экономики. Россия может перекрыть газ для Европы. Европа не готова на такие игры с Россией. Бухарестский саммит показал, что Европа не будет жертвовать своей энергобезопасностью, ради американского видения будущего НАТО. Эти результаты саммита для Украины дают понять, насколько серьезно Россия, разумеется, при поддержке Германии и Франции, претендует на роль геополитического оппонента США”.

Олексій ГАРАНЬ (професор політології, науковий директор Школи політичної аналітики НаУКМА):

„Ситуація в останні дні перед самітом дозволяла прогнозувати це рішення. Чесно кажучи, я не розумію чому Президент продовжував говорити, що ми отримаємо ПДЧ. Я думаю, в цьому була помилка його іміджмейкерів.

Але в Бухаресті дуже чітко сказано, що Україна will become a member of NATO, тобто стане членом НАТО. На дипломатичній мові це дуже сильна заява, тому що до цього використовувались оптічні формулювання: «вітає євроатлантичні прагнення України», «двері НАТО є відкритими», «Росія не має права вето». До того ж з`явилась конкретна дата розгляду питання – грудень. В комюніке НАТО зазначено, що це буде перше оцінювання.

Якщо ж говорити про противників і чому рішення не було прийняте, то слід згадати про вплив Росії і про це дуже відверто сказали французи. Другим аргументом був внутрішній спротив опозиції”.

Михайло САМУСЬ (e
ксперт Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння):

„Якщо згадати 3-4 місяці тому, ні в Європі, ні в Україні, ні в Росії ніхто не міг уявити, що українське питання можуть поставити на порядок денний на Бухарестському саміті. Якщо реально оцінити фрази, які сказав генеральний секретар НАТО і які включені у фінальний документ саміту, побачимо позитивне рішення НАТО стосовно членства України і Грузії в цій організації. Я б назвав це великою дипломатичною перемогою України.

До останнього часу Україна розглядалась виключно як об’єкт відносин між Росією та США, які, так вважалось, вирішували між собою українське питання. Європа, маю на увазі Францію та Німеччину, завжди підкреслено дистанціювалась від розгляду цього питання. Саме на цьому саміті зусилля України примусили Німеччину і Францію визнати, що Україна є європейською незалежною державою.

Мені здається Україна отримала більше ніж сподівалась. ПДЧ – суто технічне питання підготовчого періоду, яке не має ніяких рамок. А от фраза в заключному документі, що члени НАТО вважають, що Україна і
Грузія стануть членами цієї організації більш значущий результат.

А безпосередні причини відмови у приєднанні до ПДЧ криються в позиції Франції та Німеччини. Перенесення вирішення питання на грудень, я вважаю пов’язане з тим, що до кінця року вже будуть проведені президентські вибори в США. Відомо також, що Франція розпочала активну фазу своєї зовнішньої політики, яка стосується встановлення своїх лідируючих позицій на європейському континенті і в тому числі в секторі безпеки. Рішення про ненадання Україні ПДЧ мені здається більш позитивним ніж негативне”.
Назад до списку

20:17 (20.01.2020)
За показами звільнених на Донбасі полонених відкрили 14 справ

12:57 (20.01.2020)
У Херсоні з БТРами тривають обшуки у справі Гандзюк

14:13 (17.01.2020)
Зеленський вимагає за 2 тижні знайти, хто прослуховував Гончарука

10:24 (17.01.2020)
Гончарук таки подав заяву про відставку. Але чомусь не Раді, а президенту (доповнюється)

22:02 (16.01.2020)
В Ірані упізнали тіла всіх загиблих українців

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

21:14 (19.01.2020)
Росії нагадали, що у Мінських угодах немає пункту про автономію Донбасу

09:54 (16.01.2020)
Тимошенко: Моє прем'єрство не сумісне з президентством Зеленського

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden

no news in this list.

21:34 ( 3.01.2020)
До Ради подали законопроєкт по ринку землі в остаточній редакції: що він передбачає

12:50 (20.01.2020)
Зеленський упевнений, що Путін його розуміє

11:26 (19.01.2020)
Літак із тілами загиблих в Ірані вже в Україні

09:40 (18.01.2020)
У новій стратегії нацбезпеки значиться зменшення ймовірності ескалації конфлікту з РФ та напруги у двосторонніх відносинах

21:57 (16.01.2020)
Міністерка громад і територій Альона Бабак іде у відставку

12:56 (16.01.2020)
Законопроєкт про децентралізацію знімуть з розгляду Ради

Блок статей, Каталог статтей

12:03 (28.12.2019)
Податкова реформа-2020: ПДФО, ЄСВ та військовий збір можуть об'єднати

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня