КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Які політичні наслідки заяви Лаврова, що Росія не допустить вступу України і Грузії в НАТО? Думки експертів
11.04.2008

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що його країна зробить все аби не допустити вступу України і Грузії в НАТО.   У зв'язку з цим «Центр досліджень політичних цінностей «АКСІА»» звернувся до політичних експертів з питанням:   «Які політичні наслідки заяви Лаврова?»Володимир ФЕСЕНКО (голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента»):

„Заява Лаврова – чергове свідчення того, що Росія використовує проти України і Грузії всі доступні методи і навіть ті методи, які не вкладаються у визначення цивілізованої дипломатії, а іноді йдеться про втручання у суверенні справи інших держав.

Якщо говорити про внутрішньополітичні наслідки, то це можна розглядати як певне підбурення до політичних конфліктів навколо теми НАТО в Україні. Хоча для значної частини суспільства таке жорстке втручання у внутрішні справи сусідньої держави може призвести до зворотного ефекту - частина людей, які критично ставляться до НАТО можуть переглянути свою позицію і поступово перейти на позиції підтримки ідеї вступу України в НАТО. Наслідки можуть бути прямо протилежними від тих, які хоче досягти Росія.

Занадто жорстка позиція Росії певною мірою непокоїть і європейські держави. Якщо під час Бухарестського саміту вони намагались знайти певний баланс інтересів безпеки на європейському континенті, врахувати інтереси Росії і тому не поспішати з ПДЧ для Грузії і України, то зараз, коли маємо посилену жорсткість Росії, вони можуть переглянути нинішні погляди і з більшим розумінням поставитись до євроатлантичних намірів України, і Грузії. Тобто ефект і тут може бути прямопротилежним”.

Валерій ЧАЛИЙ (директор міжнародних програм Українського Центру економічних і політичних досліджень ім. О. Разумкова):

„Звичайно заяви такого роду, як правило не звучать від дипломатів, а особливо такого високого рівня як Лавров. Я думаю, що в рамках двосторонніх відносин звичайно треба з`ясувати про які заходи йдеться, по дипломатичним каналам вияснити позицію наших сусідів і реагувати відповідним чином.

Що стосується громадської оцінки такої позиції, то, на жаль, вірус несприйняття легітимності України, який панує серед націоналістичних кіл Росії, іноді перетікає і до офіційних інститутів Російської Федерації. Офіційні державні інститути нашого сусіда повинні знайти від цього вірусу протиотруту”.

Олександр МЄДВЄДЄВ
(директор політичних програм Центру досліджень політичних цінностей «АКСІА»):

„Заявления по недопущению Украины и Грузии в НАТО, которые сейчас звучат из уст многих российских политиков, в том числе и официальных лиц, это инерционный эффект, эхо Бухарестского саммита. Саммит дал отсрочку этим двум претендентам на членство в североатлантическом альянсе, но перспективу членства четко обозначил. Теперь игра будет выстраиваться вокруг временного фактора, игра на ускорение-замедление. Россия рассматривает НАТО под углом проблемы безопасности.

Российские власти осознают что теряют вес в мировой политике, и для повышения влияния пытаются поддерживать конфликт двух версий безопасности. Это версии «сделано в США» и «сделано в России», для разрешения которого, как им кажется, затребуются функции нескольких европейских арбитров. Тут будут важны голоса и Германии, и Франции, и Польши, и стран Балтии. В геополитическом поле Россия выстраивает свою позицию как имперское государство, хотя доводы и инструменты воздействия носят сугубо сырьевой характер.Максимум на что Россия может расчитывать в противостоянии с НАТО, так это на более длительную отсрочку по присоединению к ПДЧ Украины”.

Володимир ГОРБАЧ (
політичний аналітик Інституту Євроатлантичного співробітництва):

„Перший наслідок вже є – прохання НАТО пояснити, що саме мав на увазі Лавров, коли розтлумачував слова Путіна, про те, що Україна – не держава. Це зовнішньополітичний наслідок, який відрізняється від того, на який чекали росіяни.

В українському вимірі артикуляцією такої позиції буде внутрішня мобілізація українського суспільства. Для остаточного формування української політичної нації бракує лише зовнішньої загрози. Як загроза може сприйматись Російська Федерація, у разі, якщо вона буде продовжувати подібну зовнішньополітичну риторику і буде висловлювати претензії на частину території України. Щодо Росії, то вона може зовсім переглянути концепцію своєї зовнішньої політики”.

Володимир КОРНІЛОВ (директор Українського філіалу Інституту країн СНД
):

„Не понимаю, почему из-за этого заявления поднят особый шум. Будто бы Россия до этого не заявляла тоже самое устами Лаврова, Путина и других высших деятелей Российской Федерации. Не секрет, что Россия считала, считает и будет считать, что вступление Украины и Грузии в НАТО очень больно ударит по системе национальной безопасности самой России, что приведет к колоссальным затратам для Российской Федерации. Нужно будет переустроить всю систему под эти новые угрозы для себя. Россия не скрывает того, что активным образом будет выступать против этого, убеждая как Грузию, так и европейских партнеров по НАТО. Мы видим по Бухарестскому саммиту, что позиция Франции и Германии диктуется именно тем, что эти страны и ряд других стран НАТО не хотят из-за этого портить отношенияя с Россией. Главной мотивацией Ангелы Меркель, было даже не негативное общественное мнение украинского народа по отношению к НАТО, а неприятие России возможных последствий от вступления Украины в НАТО.

Лавров – дипломат, и в первую очередь он имел ввиду дипломатические меры, которые будет предпринимать Россия и дальше с тем, чтобы позиция, высказанная многими странами НАТО на саммите в Бухаресте не изменилась, а если и менялась, то в сторону отказа вообще от когда бы то ни было возможного принятия Украины в НАТО”.


Джерело: І-РЕПОРТЕР.Назад до списку

20:17 (20.01.2020)
За показами звільнених на Донбасі полонених відкрили 14 справ

12:57 (20.01.2020)
У Херсоні з БТРами тривають обшуки у справі Гандзюк

14:13 (17.01.2020)
Зеленський вимагає за 2 тижні знайти, хто прослуховував Гончарука

10:24 (17.01.2020)
Гончарук таки подав заяву про відставку. Але чомусь не Раді, а президенту (доповнюється)

22:02 (16.01.2020)
В Ірані упізнали тіла всіх загиблих українців

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

21:14 (19.01.2020)
Росії нагадали, що у Мінських угодах немає пункту про автономію Донбасу

09:54 (16.01.2020)
Тимошенко: Моє прем'єрство не сумісне з президентством Зеленського

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden

no news in this list.

21:34 ( 3.01.2020)
До Ради подали законопроєкт по ринку землі в остаточній редакції: що він передбачає

12:50 (20.01.2020)
Зеленський упевнений, що Путін його розуміє

11:26 (19.01.2020)
Літак із тілами загиблих в Ірані вже в Україні

09:40 (18.01.2020)
У новій стратегії нацбезпеки значиться зменшення ймовірності ескалації конфлікту з РФ та напруги у двосторонніх відносинах

21:57 (16.01.2020)
Міністерка громад і територій Альона Бабак іде у відставку

12:56 (16.01.2020)
Законопроєкт про децентралізацію знімуть з розгляду Ради

Блок статей, Каталог статтей

12:03 (28.12.2019)
Податкова реформа-2020: ПДФО, ЄСВ та військовий збір можуть об'єднати

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня