КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

На скільки ймовірні нові дострокові парламентські вибори? Думки експертів
22.04.2008

20 квітня голова ВР Арсеній Яценюк заявив про існування сценарію проведення нових дострокових парламентських виборів. Цього ж дня прем’єр-міністр Юлія Тимошенко допустила можливість проведення таких виборів. У зв`язку з цим «Центр досліджень політичних цінностей «АКСІА» звернувся до політичних експертів з питанням: «На скільки ймовірні нові дострокові парламентські вибори?»Михайло ПОГРЕБІНСЬКИЙ (директор Центру політичних досліджень і конфліктології):

„Ймовірність дострокових виборів досить висока, але не зараз. Для того, щоб владнати ситуацію, яка склалась треба, як мінімум, внести зміни до Конституції і змінити закон про вибори. І лише після цього можна ставити питання про дострокові вибори. Зміни до Конституції потребують дві сесії і т.д. А значить не раніше ніж на весні наступного року вони можуть бути проведені.

А щодо висловлювань нашого спікера, то варто запитати у спікера хто він такий. Наш спікер не представляє жодної політичної сили. Він не приєднується до позиції НСНУ, а, швидше за все, виступає просто як людина що виконує доручення Секретаріату Президента. Варто почути відповідні думки якщо не від Президента, то хоч від Балоги. Навіщо слухати людину, за якою немає жодної політичної сили? Сьогодні він є, а завтра проголосували 226 чоловік за відставку спікера і його вже немає. І ЗМІ і політики врешті мають дати зрозуміти пану Яценюку, що його точкою зору ніхто не цікавиться. Всі заяви стосовно того, що спікер чогось там не допустить недоречні”.

Микола МИХАЛЬЧЕНКО (президент Української Академії політичних наук):

„Нові дострокові парламентські вибори ймовірні по багатьом факторам. Перший фактор – внутрішні розборки коаліції. Вони будуть підштовхувати наступні вибори. Велике значення буде мати зовнішній фактор. Маю на увазі активізацію Росії задля зміни коаліції, передачі влади теперішній опозиції. Є усі об’єктивні фактори для того, щоб дострокові вибори відбулись. В той же час для України це буде вкрай негативний фактор, оскільки відбудеться подрібнення політичної мапи України і знову боротьба невідомо за що, без чітко означених цілей. Отже, передчасні вибори цілком ймовірні, але для України не корисні”.

Олександр МЄДВЄДЄВ
(директор політичних програм Центру досліджень політичних цінностей «АКСІА»):

„Если исходить из акцентов в заявлении Тимошенко о возможности досрочных парламентских выборов путем конституционных изменений и становления парламентской системы в Украине, возникают проблемы с подготовленностью политикума к таким изменениям. Первое, парламентская система предполагает опору на сильные и стабильные партии. В Украине нет устойчивых партий, идёт только процесс их формирования. Сейчас в Украине идет активная трансформация партий, слияние, блокирование, отпочковывание и так далее. Например, это отчётливо видно на примере ЕЦ, когда Президент пытается сформировать административно-политически президентскую партию, или пример вливания в Партию регионов Трудовой Украины. Вряд ли партийная система в Украине готова к парламентаризму. Как бы БЮТ не желал установления двухпартийной системы, на данном этапе Украина к этому ещё не готова. Второе, мы снова упираемся в кризисный сценарий. Сперва раскачивается политическая система, разогревается проблема баланса полномочий Президент-премьер, коалиция-Секретариат Президента, а затем делается заявление об очередной конституционной ревизии в сторону парламентаризма. У меня есть сомнения насчет того, что именно в кризисные моменты необходимо менять основной закон.

Далее все зависит от того, какие именно изменения в Конституцию будут приняты и будут ли приняты до президентских выборов. Если изменения в основной закон будут согласованы между политическими элитами и приняты в ВР, то досрочные выборы вероятны. Но сегодня, при изменениях Конституции рискуют те, кто в оппозиции - это Партия регионов и коммунисты. Они вынуждены играть в чужую игру. В то же самое время поднятие проходного барьера, а такие измения в основной Закон могут подтолкнуть к выборам, на данный момент выгодны только Тимошенко. Прохождение мелких партий в парламент, даёт возможность и Партии регионов и презедентским силам шанс на формирование нужной им коалиции, в то же самое время вносит фактор нестабильности при формировании коалиции с участием БЮТ. И последнее, проблема, на мой взгляд, кроется не в формате политической системы. Переписывая Конституцию, нельзя изменить неписанные правила политической игры”.

Юрій ЯКИМЕНКО (директор політико-правових програм Українського Центру економічних і політичних досліджень ім. О. Разумкова):

„Якщо говорити про згадані дві заяви, ними передбачаються різні підстави, різні умови і мотиви проведення виборів. В заяві прем’єра говориться, що дострокові вибори можуть бути наслідком внесення змін до Конституції, і тоді нові органи влади мають отримати новий мандат довіри від виборців. На мій погляд сценарій з проведенням дострокових виборів може бути цілком традиційним, в тому сенсі, що вони можуть постати як результат припинення існування нинішньої коаліції і неможливість сформувати нову коаліцію. Реалізованим він може бути вже восени, з початком нової сесії парламенту.

Хто буде ініціатором перевиборів буде залежати від динаміки рейтингів основних політичних гравців протягом літа. Якщо на осінь хтось з них вийде з більш позитивною динамікою, той і стане основним суб’єктом зацікавленості в дострокових виборах. Якщо соціально-економічна ситуація протягом літа погіршуватиметься, зрозуміло рівень підтримки Кабінету Міністрів, Юлії Тимошенко і БЮТ буде зменшуватись. Конституційний же процес, який тепер ведеться паралельно, вийде за межі цього року і навряд чи стане підставою для дострокових виборів”.

Тарас БЕРЕЗОВЕЦЬ (Директор PR-групи «Politteh
»):

„Прем’єр зробила гру на випередження. Її вважають однією з основних претендентів на посаду Президента, у зв’язку з цим існують певні побоювання стосовно того, що жорсткий стиль керівництва Тимошенко, в разі використання чинних повноважень, може бути не вигідний багатьом українським політикам, ключовим гравцям, які зосереджені в парламенті. Адресуючи до них пропозицію стосовно того, що, навпаки, парламент стане ключовим органом ухвалення основних фінансових, політичних рішень, Тимошенко зробила серйозну заявку на те, що політичні гравці, не пов’язані з нею так само можуть перейти на її позиції. В першу чергу це стосується спікера Арсенія Яценюка. Зрозуміло, що при такій зміні Конституції, саме спікер буде визначальною фігурою. Через це Ющенко має бути зараз занепокоєний тим, що потенційно Яценюк може пристати на пропозицію Тимошенко і почати грати на її боці.

Безперечно, що питання дострокових виборів є достатньо реальними. Підставами можуть стати і дії коаліціянтів і дії Президента. Президент може спробувати поламати гру Тимошенко розпуском парламенту. Безперечно, що за таких умов, не маючи серйозної підтримки у Верховній Раді, Президент стає на багато більш залежним від Партії регіонів, Блоку Литвина і блоку Єдиний Центр. Це може вилитись в проведення, ініційованого Ющенком, референдуму стосовно змін до Конституції. Відомо, що пропонований ним варіант фактично передбачає узурпацію влади Президентом, йдеться навіть про скасування індивідуальної відповідальності членів Кабміну. Нинішня електоральна динаміка грає проти Президента і будь-яка гра з Конституцією може обернутись проти нього самого. Всі ключові гравці були би зацікавлені в дострокових виборах за умови внесення змін до чинного законодавства стосовно збільшення електорального порогу з 3% хоча б до 5%, а можливо до 7%”.Джерело: І-РЕПОРТЕР.Назад до списку

14:39 ( 4.07.2019)
Кількість українських заробітчан у Польщі збільшилась уп’ятеро

14:34 ( 4.07.2019)
Коломойський заявив, що війна на Донбасі — "внутрішній конфлікт"

14:31 ( 4.07.2019)
Соціолог розповів, коли почнеться розчарування Зеленським і чи буде падіння рейтингу "Слуги народу"

14:28 ( 4.07.2019)
Папа Римський у четвер зустрінеться з Путіним, говоритимуть про Україну

14:26 ( 4.07.2019)
На переїзд Офісу президента в Український дім потрібно 300 млн і 1 рік

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

09:21 (15.07.2019)
Садовая техника – надежный помощник на загородном участке

01:52 (27.06.2019)
Чому власники помешкань надають перевагу вхідним металопластиковим дверям?

20:57 (25.06.2019)
Аквааеробіка додасть настрою і позбавить від багатьох проблем

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden

05:51 ( 5.07.2019)
Падение Порошенко

no news in this list.

no news in this list.

09:06 (15.07.2019)
Дрібні побутові поломки і як з ними боротися

09:03 ( 5.07.2019)
Пресс волл: особенности конструкции и нюансы использования в качестве рекламного инструмента

14:25 ( 4.07.2019)
МЗС відповіло президентці ПАРЄ на вимогу запросити спостерігачів

14:22 ( 4.07.2019)
Я людина з рок-н-рольного минулого: Вакарчук не підтримав дематюкацію

14:20 ( 4.07.2019)
У Конгресі США представили резолюцію, що засуджує повернення росіян до ПАРЄ

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

 

Цікаві новини у світі: архів

Hyundai і Kia відкликають майже два мільйони автомобілів | Депардьє образив бельгійських пекарів | Модель Хайді Клум кинулася в океан, рятуючи свого сина на Гаваях | Співачка Шер продає міський особняк у Каліфорнії за $1,9 млн. | Рідкісні знімки зірки еротичної фотографії 1950-х виставили на аукціон | А стоит ли включать телевизор, если ребенок в доме? | Півзахисник АЕКа відзначив узяття воріт нацистським жестомLexus зайняв першу сходинку в рейтингу задоволеності покупців | У Бразилії на аукціоні за право першої ночі з новітньою секс-лялькою ставки зросли до $100 тисяч | Дієтологи пояснили, які продукти не можна їсти на сніданок | У Швеції прибиральниця викрала потяг і врізалася у будинок | Playboy вибрав найпривабливіших жінок-політиків НімеччиниКитайський дитячий садок "одружив" дітейУ Портленді жінка застрягла між двома будинками після падіння з дахуЛегендарного австралійського злочинця поховають через 130 років після стратиЕксперти і ЗМІ в Словенії побоюються можливої відставки уряду | У Колумбії викрадений осел «здав» своїх викрадачів поліціїСекс двічі на тиждень рятує від грипу | Американська пивоварня випустила пиво для собак | Минулий рік став найспекотнішим в історії США | У новинну передачу на шведському телеканалі потрапили кадри з порнофільму | Челябінців попросили нагодувати звірів новорічними ялинками | Створена котяча соціальна мережа | У Шотландії на берег викинуло 250 автомобільних шин | Названі найцікавіші ресторани світу | Twitter оцінили в 11 мільярдів доларів | Заради інтернету американські школярки підсипали батькам снодійне | Японський ресторан купив тунця за 1,8 мільйонів доларів | Машина, що в'їхала в спальню, зіштовхнула канадця з ліжка | КДБ Білорусії звинуватив хакерів у спробі девальвації рубля | Творець "Зоряних воєн" Джордж Лукас оголосив про заручини з главою компанії DreamWorks Animation | Ісландська дівчинка без імені подала до суду на державу | Американський учений визначив породу оленів Санта Клауса | У Москві викрали кріп і петрушку на півмільйона рублів | Лідер КНДР вперше за 19 років привітав громадян з Новим роком | Іванішвілі оголосив про припинення репресій в Грузії | У Франції в продажу з'явився комікс про життя пророка Мухамеда | Російські бібліотекарі пред'явили кримінальні звинувачення казковим героямВикрадений з віденського цирку поні повернувся на роботу | Фінансові проблеми Кіпру називають серйознішими, ніж у Греції | У США зубний лікар звільнив асистентку через її зовнішність | Лідер опозиції Македонії закликав до народного повстання | Мавроді назвав казаське «народне IPO» черговою фінансовою пірамідоюЦентр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня