КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Весна нових американсько-українських взаємин. Віктор і Катерина Ющенко у Чикаго
6.04.2005

By: Марія Климчак, радіо "Українська Хвиля" (Чикаго), спеціально для "КуПола"

До приїзду Президента України Віктора Ющенка у Чикаго готувалося по-особливому. За тиждень наперед головні газети Chicago Tribune та Chicago Sun-Times привертали увагу читача словом «Україна». Майже щодня кореспонденти провідних телеканалів та газет зверталися до Українського Національного Музею з різними запитаннями і висвітлювали відповіді на них у телефізійних програмах та на газетних шпальтах. “Українське Село” (квартал компактного проживання українців у Чикаго – КуПол) знову стало центром уваги американської громадскості.Світлина: Reuters

Помаранчеві стрічки на деревах, синьо-жовті прапори на будинках, фотографії президентської родини Ющенків у вітринах магазинів, теплі посмішки мешканців – це незмінні атрибути української околиці, що розміщена поруч із центром міста Чикаго. Такою побачив її Президент України, який на кілька хвилин зупинився тут по дорозі на летовище, залишаючи це привітне місто 5-го квітня 2005-го року...

Довгоочікуваний вечір зустрічі Президента України Віктора Ющенка відбувся 4-го квітня цього року.

”Ми вітаємо у Чикаго справжнього героя сьогодення, Президента Віктора Ющенка та його дружину, дочку Чикаго, Катерину Чумаченко-Ющенко. Ласкаво просимо до рідного дому!”, – сказав у своєму вітальному слові мер міста Річард Дейлі. Ці слова були настільки зворушливими, що сльози щастя світилися на очах півторатисячної авдиторії, яка з нетерпінням чекала свого Президента. Голова міст-побратимів Чикаго-Київ Марта Фаріон переконана, що цей день став історичною подією в житті нашої громади і надовго запам’ятається нашим дітям і онукам.

Чикагський департамент міжнародних відносин при співпраці з Генеральним Консульством України у Чикаго організували взірцеву зустріч на найвищому державному рівні. Під гучні оплески ввійшли до залу представники урядової делегації, серед яких наші міністри, політичні діячі нового уряду – Б.Тарасюк, Є.Червоненко, О. Зінченко, а також Посол США в Україні Д.Гербст, Посол України в США М.Рєзнік з дружиною та боксер світової слави В.Кличко.

Зустріч вдбулася в престижному залі готелю The Palmar House Hilton. Появу на сцені Президента та його дружини у супроводі господаря міста, мера  Річарда Дейлі, громада зустріла стоячи, аплодуючи і скандуючи – “Ющенко!”,” Нас багато-нас не подолати!”

Чикаго через серця українців продемонструвало Америці  шану і любов до Президента нової України, лідера, який за його ж словами “бажає бачити Україну демократичною, європейською, відкритою державою”. У свою чергу Президент подякував українській громаді Чікаго за допомогу і підтримку під час “помаранчевої революції”, за 96,6% голосів на виборах, за любов до України. “Це і ваша перемога. Я бачив Ваші очі на Майдані”...

І ще зворушив Президента надпис, який він побачив у наметовому містечку одного грудневого дня 2004-го: “Так! Ющенко!”, а далі підпис - “Чикаго”. Збереження рідної мови, традицій, створення українських музеїв, книгодрукування, багатолітній досвід громадського життя – це безцінні надбання діаспори. Наголосивши на цьому, президент пообіцяв, що нова влада обов’язково підтримуватиме повноцінні зв’язки з діаспорою.

Ансамбль українського народного танцю “Громовиця” та дитячий хор української католицької школи св. Отця Миколая вітали гостей з України.  

Президент закликав американських бізнесменів почати бізнесові інвестиції в Україні, з тим, що українська сторона готова забезпечити прозорість цих інвестицій. Перед Америкою покладено чистий аркуш для накреслень цілком реальних бізнес-взаємин. На цю сторону питання звернув увагу Посол України в США М.Рєзнік, спілкуючись з представниками американських ділових кіл під час бенкету на честь Президента. Наступного ранку, 5-го квітня, під час сніданку з американськими бізнесменами, В. Ющенко підтвердив наміри України до солідної співпраці. Під час особистого  спілкування з Президентом України, я зрозуміла, що в його словах до молодої еміграції повертатися додому є велика сила, що спонукає кожного, хто живе з Україною в серці, задуматися: під яким і чиїм дахом будувати своє майбутнє?

Питання культурних та гуманітарних проектів співпраці по-діловому представила перша леді України Катерина Ющенко. В Чиказькому культурному центрі у вівторок зранку, перед виступом пані Ющенко в Чиказькому університеті, де вона здобувала  освіту, також відбувся сніданок. На ньому були присутні К.Ющенко, дружина Президента України, М.Дейлі, дружина мера міста Чикаго, М.Фаріон, голова комітету міст-побратимів Чикаго-Київ, Я.Ганкевич, президент Українського Національного Музею, О.Коверко, президент Українського Інституту Модерного Мистецтва, українські мистці діаспори, представники мистецьких кіл Чикаго, також І.Рєзнік, дружина Посла України в США та Ю.Базилевська, дружина Генерального консула України в Чикаго.

“Це місто, яке виховало мене. Я вдячна українцям Чикаго за молитви і допомогу. Я закликаю вас усіх допомагати Україні і кожен з вас має  для цього свій спосіб”, сказала пані Ющенко.

На думку Я.Ганкевича, президента Українського Національного Музею в Чикаго, цей сніданок є першим кроком до реалізації українсько-американських культурно-гуманітарних проектів. “У розмові з Панею Ющенко ми пізнали жіку з сильним характером, глибокими знаннями справи, справжню першу леді. Її манера спілкування, увага до кожного співбесідника викликають повагу. Повернувшись у своє рідне місто через 19 років, К.Ющенко подивляє ті зміни, що відбулися тут і сподівається на позитивні зміни в Україні. В царині культурних надбань діаспори виділила і наш Музей в якому обов’язково побуває”,- додав Я.Ганкевич.

Благородну місію відкривати перед світом нову Україну із тисячолітньою культурою, створювати благодійні фонди, опікуватися хворими дітьми і сиротами, допомагати українцям світу пізнати самих себе – взяла на себе українська Ярославна, Катерина Ющенко. На моє прохання поділитися враженням від відвідання Чикаго, пані Ющенко відповіла: “Нас зустрічають з такою великою теплотою, з великим інтересом до України. Представники усіх сфер суспільства зацікавлені у співпраці з нами”.

Ми радіємо першим крокам президентського подружжя України назустріч українсько-американській співпраці. Вони принесли весну в українсько-американські взаємини.

Більше про Ющенка у Чикаго в американській пресі

Yushchenko thanks Ukrainians here / Chikago Sun

Yushchenko, Chicago-Native Wife Visit Windy City / NBC 5 Chicago

Ukraine President Yushchenko, Chicago-born wife visiting U.S. / San Diego Union-Tribune
 Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня