КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Хто замінить Пинзеника? Коментарі
15.02.2009

By: Ксеня ЛЕСІВ, УНІАН

12 лютого міністр фінансів Віктор Пинзеник подав у відставку.   Що означає його відставка для країни в умовах кризи, чим вона викликана і хто може зайняти його крісло?   Про це ми запитали в народних депутатів та експертів.Олександр Волков, колишній народний депутат:

ЦЕ ТАКИ ВІН НАПИСАВ ДОПОВІДНУ ЗАПИСКУ...

Олександр ВолковВважаю, що Віктор Пинзеник учинив абсолютно правильно, подавши у відставку після раніше опублікованої доповідної, яку він написав на ім’я Кабінету Міністрів про справжню фінансово-економічну ситуацію в нашій країні.

Пам’ятаєте, дуже довго велися дискусії: чи правда, що він її писав, чи – ні? Так от, я абсолютно підтверджую, бо знаю, що це правда. Це таки його доповідна записка. І в зв’язку з тим, що економічна ситуація в країні не змінюється, і те, що не враховуються його професійні навички як міністра фінансів, – у нього не було іншого виходу, як подати у відставку.

Ви ж розумієте, що Віктор Пинзеник в уряді є представником політичної сили, яка, вважаю, знімає з себе відповідальність за майбутню економічну ситуацію в країні.

Хто може стати наступним міністром фінансів? Гадаю, буде запропонована політична фігура. Є багато таких людей. Найголовніше те, що в них немає сьогодні людини, яка б могла змінити економічну ситуацію в країні.

Віктор Небоженко, політолог:

ВІН ПРОСТО ТІКАЄ ВІД ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ

Віктор НебоженкоНе знаю, хто б сьогодні міг замінити Віктора Пинзеника. Бо нині треба шукати людину, яка б могла працювати в умовах кризи й брати на себе відповідальність.

Пинзеник, звісно, не розбирається в кризі. Тут нічого страшного немає. Він був спеціалістом з лібералізації економіки і прийняв рішення у важкий для країни час відійти вбік, почекати, поки інші наб’ють собі ґулі.

Його важко звинувачувати за це, тому що зараз багато хто так чинитиме.

Добрі кадри для Тимошенко – це велика проблема.

Пинзеник завжди вчив жити нас за графіками, що таке економіка і як все буде добре. Він активно брав участь у тому, що саме зараз така складна ситуація в економіці. Зараз він вважає за потрібне відійти, поки шукатимуть винних. По-своєму, це правильно. Гадаю, Пинзеник просто втікає від відповідальності.

Сьогодні потрібно, аби прийшла людина, яка б не повторювала помилки Пинзеника, і найголовніше – аби через пару місяців не гримнув дверима, наробивши чергових помилок і зайнявшись політичною діяльністю. Потрібен просто кризовий технар, спеціаліст, який би не думав про політику, а про реальні, конкретні цифри динаміки економіки України. Головне, аби не прийшов хтось і потім не втік, сказавши: «Мене не зрозуміли!»

Зараз багато тих, хто добре поводився в мирний, жирний час, розгубиться і тікатиме.

Андрій Шкіль, народний депутат (БЮТ):

ВІДСТАВКА ПИНЗЕНИКА – ЙОГО ОСОБИСТА СПРАВА

Андрій ШкільНасправді написано тільки заяву. Ще вердикту немає. Верховна Рада має задовольнити заяву, а прем’єр-міністр може звернутися до ВР, аби вона її не задовольняла.

Його заява – це тільки перший крок з п’яти, як мінімум, комбінацій звільнення.

Зараз виконуватиме обов’язки Віктора Пинзеника його заступник, якщо, звісно, буде прийнята відставка. І тільки тоді, коли буде прийнята відставка, обговорюватимуться ймовірні кандидатури на цю посаду.

Вважаю, що Пинзеник міг би ще працювати й багато зробити для фінансової політики України, але відставка – це його особиста позиція, яку він висловив у заяві.

Ксенія Ляпіна, народний депутат (НУ–НС):

ПРЕМ’ЄР-МІНІСТР БУДУЄ НЕ КАБМІН, А ДВІР ІМПЕРАТРИЦІ ВСІЯ УКРАЇНИ

Ксенія ЛяпінаВідставка Віктора Пинзеника продемонструвала реальну проблему, яка сьогодні є в Кабміні і яку прем’єр весь час намагалася приховати.

Я почитала заяву відставки і хочу сказати, що Пинзеник учинив достатньо мужньо – він не став прикидатися, що його відставка пов’язана зі здоров’ям чи щось таке. Хоча здоров’я цілком могло постраждати у зв’язку з неможливістю фахово виконувати свої завдання в Кабміні.

Відставка свідчить про те, що країна зіткнулася з величезними викликами. Якщо міністр фінансів, який відповідає за фінансову систему України, визнає, що не може в політичних умовах, які склалися в Кабміні, виконувати свої зобов’язання професійно, – це багато про що каже.

Сьогодні потрібен міністр фінансів, який має право на самостійну думку. Віктор Пинзеник саме таким і є. Але якщо прем’єр-міністр будує не Кабмін, а двір імператриці всія України, то я не знаю такої людини, яка б пішла відповідати за фінансову систему в умовах, коли їй такої можливості не дають.

Сергій Пашинський, народний депутат (БЮТ):

РОЗГЛЯДАЮТЬ П’ЯТЬ КАНДИДАТУР

Сергій ПашинськийВіктор Михайлович – досить специфічна, хоча й досвідчена людина. У цій ситуації його позиція суперечила позиції команди – підкреслюю, команди, а не прем’єр-міністра. У нього було інше бачення ситуації.

Гадаю, він вирішив, що просто не може далі працювати. Проте Віктор Михайлович – порядна людина, тому найближчим часом він повернеться у нашу команду.

Думаю, поява його доповідної має відношення до відставки.

Альтернативу Віктору Михайловичу я назвати не беруся, але скажу, що в державі є фахові люди з колосальним досвідом, які вже у вівторок ми подаватимемо на посаду.

Я можу назвати п’ять кандидатур, серед них називають Петра Олексійовича Порошенка і Сергія Леонідовича Тигіпка.Назад до списку

11:43 (21.07.2022)
У США тих, які ухиляються від санкцій проти Росії, захотіли прирівняти до мафії

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden
Interested in Muslim Marriage? Check out Muslims4Marriage.com
Shop for your new or used Chevy, Ford, Ram, or GMC lifted trucks for sale at OnlyLiftedTrucks.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня