КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Навіщо Януковичу друга мова? Коментарі
6.09.2009

By: Опитувала Анна Ященко, УНІАН

Йде змагання між Тимошенко і Януковичем, хто отримає підтримку Кремля... Всі політики, у тому числі і Ющенко, доклали багато зусиль, щоб Україна була поділена за мовною ознакою...   Лідер Партії регіонів Віктор Янукович днями заявив в Одесі, що у разі обрання його Президентом він зробить все для того, щоб російська мова стала другою державною в Україні.До питання про статус російської мови біло-блакитні звертаються зі стабільною періодичністю, особливо активізуючись напередодні виборів. Чи потрібна російськомовному населенню України російська державна? З цим питанням ми звернулися до відомих українців, які використовують російську мову в повсякденному житті.

Андрій Курков, письменник (народився в Санкт-Петербурзі, Росія):

ЦЕ ПРИВЕДЕ ДО ЩЕ БІЛЬШОГО РОЗКОЛУ УКРАЇНИ

КурковЯнукович перед виборами кожного разу обіцяє одне і те саме - це вже нікого не дивує і нікому не вселяє жодних непотрібних надій. У цьому випадку мова виведена з культурного контексту політично. Йде змагання між Тимошенко і Януковичем, хто отримає підтримку Кремля в майбутньому. Насправді, статус-кво російської, за винятком системи освіти, існує. Я не проти, щоб російська отримала статус регіональної в Криму, на Донбасі, але у мене є великі сумніви з приводу того, щоб робити її другою державною. Це приведе до ще більшого розколу України.

Всі наші політики, у тому числі й Президент Ющенко, доклали дуже багато зусиль, щоб Україна була поділена за мовною ознакою.

Я вільно розмовляю українською. Я вивчив мову ще за радянських часів у старших класах школи. Ще тоді я зрозумів, що в Україні потрібно знати українську.

Владислав Троїцький, режисер (народився в Улан-Уде, Росія):

НА ПРОПОЗИЦІЮ ЯНУКОВИЧА Я ВІДПОВІМ - НІ

Владислав ТроїцькийЗаява Януковича - це просто вульгарні політичні ігри, популізм. Безумовно, на його пропозицію ввести російську мову другою державною, я відповім - ні.

У Південній і Східній Україні дуже серйозно розвинена пропаганда, ніби то “утискають” російську мову. Коли починають говорити конкретно, з`ясовувати, то стає зрозуміло, що ніхто нікого не утискає. Просто російськомовна пропаганда в цих регіонах віддана на відкуп Москві. Природно, що Україна програє цю пропагандистську війну.

Це дуже низька гра і вона може погано закінчитися.

Андрій Куліков, ведучий програми “Свобода слова”:

Я ЧАСТІШЕ СТИКАВСЯ З УТИСКАМИ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Андрій КуліковМені не хотілося б коментувати заяву Януковича. Я можу тільки висловити свою позицію про ідею введення  російської мови другою державною. Я був російськомовним, але тепер україномовний. У 9-му класі я з російської школи перейшов в українську. А свідомо мій вибір на користь української відбувся в 1979 році після закінчення університету, де я був змушений вчитися російською, оскільки на нашому факультеті українською не викладали. Потім я вирішив, що треба якимсь чином виправляти становище.

Може бути навіть користь від того, що російська стане другою державною. Хоча я не бачу в цьому потреби. Хіба що для заспокоєння почуттів частини співгромадян. Для нормального функціонування державного апарату і всього іншого немає необхідності вводити російську. На мій погляд, введення другої державної підсилить позиції тих, хто відстоює права української мови як державної, з`явиться більше підстав вимагати поваги до української.

Утиски російської мови - це більше психологічна проблема, ніж реальна. Сам я частіше стикався з утисками української мови і прав україномовних громадян у деяких, переважно російськомовних регіонах.

Вадим Карасьов, директор Інституту глобальних стратегій:

НАВІЩО ЯНУКОВИЧУ-ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ ДРУГА ДЕРЖАВНА МОВА?

Вадим КарасьовЄдиною державною мовою в Україні є українська, але найбільш поширеною в державі Україна є російська. Ця формула - українська мова як державна, а російська мова як найбільш поширена в державі - є абсолютно оптимальною формою мовного компромісу в Україні. Принаймні, на даному етапі. Якщо у нас буде російська мова не тільки найбільш поширеною в державі, а ще й державною мовою, тоді українській мові, українцям і всій Україні нічого робити, і, можливо, цієї України вже не буде.

Яка необхідність вводити російську другою державною, якщо вона є найбільш поширеною в Україні? Хтось дискримінує російську сьогодні в Україні? Невже формула «українська мова як державна» є формулою дискримінації російської мови в Україні? Подивіться лишень на столичну пресу: російськомовних газет набагато більше, ніж україномовних, і вони, до речі, більш читабельні.

Якщо Віктор Янукович вийде на президентські вибори, якщо новий Президент змінить, реорганізує, відредагує парламент у напрямку створення пропрезидентської більшості, тоді можливість зробити російську мову другою державною з`являється, але це тільки теоретична, гіпотетична можливість. Щоб російська стала другою державною, потрібно мати конституційну більшість. З цим можуть бути проблеми.

Але навіть якщо створити конституційну більшість на користь умовного Януковича-Президента, виникає питання: а навіщо Януковичу-Президентові України друга державна мова? Адже тоді фактично Україна стане проросійською державою. Чи входить це в плани Януковича? Тим більше що мовне перевтілення нинішньої України на модель російської України перекреслює певним чином весь шлях української незалежності останніх 18 років. На це не підуть основні політичні сили, з цим не погодиться україномовна Україна.

Реалізувати проект російської мови як другої державної навряд чи буде можливо. Тим більше що і Янукович, і основні політичні сили чудово розуміють, що вимоги російської мови як другої державної є політичним гаслом, виключно політичним.Назад до списку

11:43 (21.07.2022)
У США тих, які ухиляються від санкцій проти Росії, захотіли прирівняти до мафії

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden
Interested in Muslim Marriage? Check out Muslims4Marriage.com
Shop for your new or used Chevy, Ford, Ram, or GMC lifted trucks for sale at OnlyLiftedTrucks.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня