КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Іван Денькович: «Усе позаду. Йдемо перемагати!»
14.10.2010

By: Степан МАТВІЙЧУК

Голова Львівської обласної організації ВО «Батьківщина» заявляє про твердий намір його партії здобути перемогу на місцевих виборах 31 жовтня.Народний депутат України Іван Денькович – один з небагатьох львів’ян, що представляють Львівщину в парламенті. Однак нині основні його зусилля, як і решти політиків, сконцентровані на участі осередків партії у місцевих виборах. Очолювана ним організація вступила у виборчу боротьбу на всіх рівнях.

Ми спілкуємося з Іваном Деньковичем про те, як його «затягнуло» в політику, про останні події довкола його партії та потенційні конфігурації місцевих коаліцій після жовтневих виборів.

- Ви один iз найдавнiших членiв партiї "Батькiвщина", ще з тих опозицiйних часiв "епохи" Кучми, чи не так?

- Так, у «Батьківщині» я з 2001 року. Мене захопив вир акцій «Україна без Кучми» і «Повстань, Україно!» у Києві та Львові. З певного моменту Юлія Володимирівна Тимошенко брала в цих подіях якнайактивнішу участь, виникло бажання підтримати цю боротьбу, ба навіть якось взяти участь у захисті людей, яких тоді стали переслідувати. Так я прийшов у політику загалом і конкретно в «Батьківщину».

Відтоді моя діяльність не обмежувалася участю в акціях протесту. Взявся за місцеві проблеми – відстоювати інтереси львівської громади. 2002-го виграв перші свої вибори – до міської ради. Я, на той час директор школи №18 на вулиці Кульчицької, став першим і єдиним у тій каденції депутатом Львівської міськради від «Батьківщини».

А далі – більше. 8 років очолюю обласну організацію партії, одну з найбільших в Україна. На останніх парламентських виборах -- 2007 року -- БЮТ взяв у нашій області третій результат серед усіх учасників кампанії. Порахуйте: на парламентських виборах 2007 року Львiвщина дала за нас понад 752 тисячi голосiв, понад 10 вiдсоткiв з усього результату БЮТ.

І на цьогорічних президентських виборах безумовну першість тут теж вдалося здобути для нашого лідера. Якщо порівнювати відсотки підтримки, то результат львівської обласної партійної організації «Батьківщини» був третій серед усіх областей, а по кількості голосів – перший. 1 мільйон 313 тисяч голосів! Жодна інша область не переступила навіть за мільйон. Взагалі на Львівщині з часу очолення мною місцевої «Батьківщини» наша політсила завжди набирала найбільшу кількість голосів.

- Так, БЮТ набирав тут на виборах щоразу більше голосів, упродовж багатьох років львівська «Батьківщина» зростала й кількісно. У чім секрет цього успіху?

- Я б розділив цей «секрет» на дві складові. По-перше, місцеві організації й осередки партії розбудовані надзвичайно щільно, до рівня мало не кожного села. І, відповідно, успіхи творили своєю працею ті люди в регіонах, в осередках. Це головна складова наших успіхів, яка, сподіваємося, принесе нам перемогу й на цих виборах, розраховуємо на перший результат.

А друге – голова партії. Це жінка, яка вміє звернутися до людей. А в нас у країні прийнято шанувати «жінку-маму», «жінку-берегиню». Вона має потужний лідерський талант. Не кожна жінка є лідером, а у неї справді неабияка харизма. Якщо брати саме лідерські якості, то я б сказав, що вона лідер не тільки українського, а й міжнародного масштабу. Складові цієї харизми – краса, наполегливість, уміння переконувати, впливати на підсвідомість людей. І плюс – вона пройшла тюрми. Український народ добре ставиться до гнаних владою за політичну позицію.

- Вам особисто входження у «велику політику» під куполом Верховної Ради далося легко?

- Нелегко. Будь-якій нормальній людині тяжко звикати жити і діяти у такій геть позбавленій людської щирості атмосфері – масова взаємна ненависть, фальшивість стосунків, нещирість усмішок, слів, поцілунків, а часто – навіть бійок.. Нині у мене за спиною вже роки парламентської діяльності, та й досі не можу адаптуватися до тамтешньої специфіки навіть фізично. Коли відпрацюєш у сесійній залі цілий день, то виходиш звідти такий спустошений, фізично виснажений, з головними болями...

- Як же можливо раз-у-раз відновлюватися для успішної роботи наступного дня?

- Я живу в готелі «Київ», куди селять безквартирних у столиці депутатів. Увечері з кількома колегами зі своєї фракції, з якими склалися товариські стосунки, йдемо вечеряти чи збираємося в чийомусь номері. Й оце спілкування, під час якого намагаємося по можливості мінімізувати політичну тематику, трохи розвантажує.

А кінець тижня – у сім»ї. Це допомагає найбільше. Я одружений, маю двох дорослих доньок. Майже кожної п»ятниці ввечері вже у Львові -- на яку б годину не вдалося добратися, навіть суботи не хочеться чекати. «Вдома» почуваюся тільки у рідному місті. Тут свої люди, справжні стосунки, близький мені ритм життя громади, рідна мова й спосіб мислення, цінності в людей. Столиця так і зосталася лише місцем роботи, переїжджати туди на постійно не хочу.

- На теперішніх місцевих виборах ви, як у згаданій кампанії 2002 року, самі вже, зрозуміло, не балотуєтеся, зате ведете на них команду «Батьківщини» на Львівщині. Але ж у пресі появлялися повідомлення про те, що ваша партія участі в цій кампанії взяти не зможе...

- Хочу зняти будь-яку двозначність: нині очолювана мною на Львівщині організація Всеукраїнського об»єднання «Батьківщина» бере участь у місцевих виборах всіх рівнів. Тервиборчкоми вже зареєстрували наші виборчі списки і кандидатів у мажоритарних округах для участі у виборах до Львівської обласної і міської рад, а також – по області. Так само у встановленому законом порядку відкрито банківські рахунки виборчих фондів і зареєстровано їхніх розпорядників. Тобто ми пройшли всі офіційні процедури для участі у виборах і є повноправними учасниками виборчого процесу.

- А чим, власне, були зумовлені ті повідомлення про неучасть?

- Тим, що ми позбулися з організації впливової групи дотеперішніх депутатів обласної і міської у Львові рад, котрі є бізнесменами і готові витрачати гроші на поширення таких повідомлень. Мало не всю каденцію місцевих рад, обраних 2006 року, ми мали з ними проблеми. Як виявилося, ці люди стали депутатами не для того, щоб займатися вирішенням клопотів конкретних громад, не для того, щоб застосувати свої знання для покращення ділового клімату нашого регіону й приваблення сюди інвестицій.

Головно свої зусилля ця група сконцентрувала на проведення позитивних персонально для них голосувань по всіляких майнових і земельних питаннях. Їхня діяльність викликала природнє обурення громади, були пікетування Львівської міськради з приводу ситуації довкола Парку Знесіння тощо. Я не став прикривати їх, як це прийнято у партіях, а, навпаки, першим через пресу виніс проблему на широке суспільне обговорення. Адже дії цієї групи впродовж останніх років повністю суперечили основоположних принципам політики «Батьківщини» у приватизаційній сфері – насправді вільні землі мали би продаватися тільки через аукціони, щоб громада отримала за них реальну вартість, а майно з цією ж метою – тільки на конкурсах.

- І?

- Урешті, партійці вирішили позбутися цих бізнесменів, а вони тоді зайняли позицію «якщо не ми, то хай горить все голубим полум’ям». І спробували всілякими переворотами зірвати участь «Батьківщини» у виборах та зареєструвати свої списки, складені з людей братів Дубневичів. На щастя, ця афера їм не вдалася. Ми йдемо і знову впевнені у своєму успіху. Йдемо перемагати!

- Якщо ці вибори будуть для «Батьківщини» вдалими, то як досягатимете виконання програмних цілей? Нині деякі партії подають як перевагу похід на вибори однією командою з мером міста чи губернатором, ви ж ідете «самі»...

- Усі ми незалежно від партійної приналежності нині поставлені перед спільним викликом, який Львів має пройти гідно, -- Євро-2012. Тому, звичайно, будемо шукати точок дотику з міським головою, хто б не виграв виборів, і підтримувати його у позитивних рішеннях. Але якщо хтось намагатиметься розпродувати власність громади, скажімо по 100 доларів за квадратний метр там, де місто могло б отримати 1000 доларів за метр, то такому керівникові не пощастить – замість нашої підтримки він матиме активний опір злочинним діям.

В обласній і міській радах ми активно йтимемо на контакт з іншими фракціями. Якщо вдасться домовитися про створення більшості, у входження в керівництво рад, то це буде тільки плюс. Тоді наші місцеві ради зможуть проводити скоординовану ефективну політику. Однак це гуртування має відбуватися на нормальних засадах, а не так, як прийнято у радах цієї каденції – коли рішення по майнових питаннях ухвалюють не зважаючи на інтереси громади, на висновки профільних комісій, а тільки зібранням чотирьох голів фракцій, котрі домовляються про свій інтерес.

- З якими політсилами, вважаєте, вдасться знайти спільну мову в нових радах?

- Потенційними союзниками бачу «Нашу Україну», «Свободу», «Фронт змін», Народний рух... Одним словом, всі сили національно-патріотичного напрямку, які у місцевих радах матимуть своїх депутатів.Назад до списку

09:57 (26.11.2022)
США організували в Польщі ремонтну базу для артилерії з України

09:28 (26.11.2022)
Нардепи Зеленського пішли інспектувати "Центри незламності" у Києві

09:17 (23.11.2022)
Росіяни вдарили ракетами по пологовому відділенні на Запоріжжі, загинуло немовля

17:54 (19.11.2022)
Росіяни обстріляли гуманітарну точку на Херсонщині, 5 поранених

12:30 (18.11.2022)
Аксьонов наказав будувати фортифікації в окупованому Криму

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

Lolitastad Stockholm, Sweden Flyttstädning i Stockholm - Städhjälp från Lolita Städ We are cleaning company located in the Stockholm city, Sweden
Interested in Muslim Marriage? Check out Muslims4Marriage.com
Shop for your new or used Chevy, Ford, Ram, or GMC lifted trucks for sale at OnlyLiftedTrucks.com

no news in this list.

no news in this list.

09:09 (18.11.2022)
ЗСУ спроможні зірвати зусилля росіян зміцнити оборону на Херсонщині

12:55 (17.11.2022)
17 листопада росіяни запустили по Україні 16 ракет і 5 БПЛА

18:35 (15.11.2022)
Україна після масованої атаки чекає реакції від G20

18:21 (15.11.2022)
Ситуація критична, найбільше влучань у центрі й на півночі – ОП

17:03 (15.11.2022)
Щонайменше половина киян без світла через атаки РФ

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня