КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Святослав Вакарчук: “На Майдані я боровся за правду, і вона є насправді”
19.05.2005

By: Газета "МИГ", Запоріжжя

В прошлый четверг наш город (уже во второй раз за последние три недели) посетил лидер группы «Океан Эльзы» Святослав Вакарчук. Зачем он приезжал и почему на его «Прямую линию», проведенную совместно авторадио «Великий Луг», радио 102,2 FM и газетой «МИГ», пришел губернатор Запорожской области Юрий Артеменко, вы можете узнать прямо сейчас.   – Святослав, це, мабуть, перший ваш приїзд, який не афішується: не стоять черги в каси, нема афіш...   – Мабуть, погана реклама (смеется). Насправді я приїхав сюди з візитом не музичним чи культурним, а з суспільно-громадським. Деколи потрібно змінювати формат. В мене багато друзів тут, і з одним з них – новим губернатором Юрієм Артеменко – під час минулого концерту ми вирішили, що було б добре поспілкуватися зі студентами Запоріжжя, як я практикую це і в інших містах.– А для тих, хто не потрапив на ваші лекції – про що ви там говорите?

– Це не є лекції (смеется). Це просто зустрічі у форматі «питання – відповідь». Запитання задають різноманітні: від того, коли вийде новий альбом, до того, коли уряд підвищить стипендії. Я намагаюсь відповісти на всі запитання.

– Скажіть, а як вам наші студенти? Чи відрізняються від, скажімо, львівських?

– Перше, що впало в очі, – це те, що дівчата в Запоріжжі, мабуть, найгарніші. До речі, це факт, добре відомий в музичному світі.

– Ви продовжуєте бути радником Президента України?

– Що означає «продовжую»? Я практично тільки почав – в березні цього року. До цього я був лише неофіційним радником Віктора Ющенка – а це дві великі різниці, як кажуть у Одесі. Але я не став чиновником, моя посада позаштатна: це була одна з моїх основних умов, бо я творча, незалежна людина і хочу залишатися нею. А бачучи, як тяжко і ненормовано працюють зараз мої друзі, я розумію, що об’єднати обидва напрямки неможливо. До речі, і зі студентами я зустрічаюсь частково як радник – щоб сформувати свою думку і потім щось пропонувати. У нас з моїм теперішнім колегою Віталіком Кличко є багато ідей з цього приводу.

– Скажіть, а що це за історія з вашим гітаристом Павлом Гудимовим? Чому ви виступали без нього на «Таврійських іграх»?

– На жаль, група просто втратила певний творчий зв’язок, тому далі буде існувати в оновленому складі. Але ми маємо намір підтримувати з Павлом добрі стосунки, а тому всілякі чутки, зайві коментарі тут не потрібні. Я вважаю, так буде краще для обох одиниць: і для «Океана Ельзи», і для Павла.

– Недавно виповнилося сто днів правління Віктора Ющенка. Чи ви задоволені результатами? Чи за це ви боролися?

– На Майдані я боровся, в першу чергу, за правду. І я радий – вона домінує. Навіть ті непорозуміння, проблеми, критика, які зараз випливають – це свідчення того, що правда є насправді. Оцінювати економічні, політичні здобутки нової влади лише через сто днів я вважаю не коректним. Треба більше часу. А ті шокуючі кроки, які зараз робляться... Ну а що ви хотіли? Уявіть, що ви жили в квартирі, в якій порядок наводився тільки тоді, коли приходили гості. Хтось же ж має прийти і зробити генеральну уборку – а це дуже тяжка, марудна справа.

– Святослав, почему вы не участвуете в «Евровидении»?

– Наприклад, тому, що там беруть участь «Гринджоли». А взагалі, ми вже свої конкурси відіграли давно, навіть міжнародного рівня. Зараз нам цікавіше виступати в сольних програмах, грати на фестивалях, де не розподіляють місця, деколи – в клубах. Далі: це конкурс не рок-формату. А ми не маємо балету, не вміємо танцювати, грати під фоно- граму. Думаю, ми б просто зайняли останнє місце. З іншого боку, я вважаю: те, що «Євробачення» проходить у нас – це чудовий шанс в черговий раз привернути увагу до нашої країни.

– Мені неприємно, що дехто задає вам запитання російською мовою...

– Для мене не важливо, якою мовою зі мною спілкуються, якщо я можу, я відповідаю на тій же мові. Я добре знаю українську, російську, англійську, майже добре польську і трохи німецьку мови.

– Что бы вы посоветовали местным провинциальным музыкантам, которые хотят развиваться? Ехать в Киев или развивать некие шоу-структуры на месте?

– Во-первых, я бы не хотел, чтобы вы называли их провинциальными: я не люблю это слово. А вообще, нам надо отходить от азиатского синдрома, когда в столице – все супер, а в провинции – все плохо. Возьмем Англию – да, есть Лондон, но есть и Манчестер, Глазго, Ливерпуль, и неизвестно еще, где больше развита культура или спорт. Нам надо стремиться к тому, чтобы и Львов, и Запорожье, и Чернигов – чтобы каждый город что-то значил. Кстати, Донецк в каком-то смысле, это сделал: он стал вполне самодостаточным регионом. И если Запорожье будут ассоциировать с центром рок-музыки – это будет замечательно.


Юлия ТИМОФЕЕВА

Сказано:

Губернатор Запорізької області Юрій Артеменко: “Я запросив саме Святослава, бо поважаю його і за творчість, і за позицію. Нас об’єднав Майдан, теперь ми друзі”.Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня