КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Бунт у «Поступі»
3.06.2005

By: Мар'яна П'ЄЦУХ, Україна молода

Справжній скандал розгорнувся у медійному просторі Львова. Після бунту працівників львівської комунальної газети «Ратуша», які протестували проти примусу міського голови Любомира Буняка надрукувати величезний матеріал провокаційного та наклепницького змісту, естафету протесту перебрало популярне щодення видання «Поступ». Більша частина журналістів не згодна із наміром власника та керівництва газети змінити формат «Поступу». Творчий колектив вважає, що після цих змін газета стане «жовтим», бульварним, виданням, оскільки, як розповідають працівники, за новими вимогами «Поступ» має бути дуже скандальним, а основний акцент має робити на фотозображеннях, а не текстах.Відповідно, як зауважують «поступівці», газета втратить своє обличчя інтелектуального та серйозного видання. Натомість керівництво газети запевняє, що просто хоче зробити більш сучасне та професійне європейське видання, а обурливу реакцію частини колективу пояснює їхньою неготовністю до якісних змін.

Іншою причиною обурення журналістів стало те, що у зв'язку із вищезгаданими змінами частину працівників планувалося скоротити, зокрема ліквідувати відділ економіки, спорту, а також звільнити кількох людей з відділу культури. «Поступівців» обурило, що про ці скорочення не було попереджено завчасно, як цього вимагає законодавство. «Людей просто викликали і повідомляли, що від завтра цій газеті вони більше не потрібні», — розповідають ображені журналісти.

Критичною краплею олiї у вогні непорозуміння стало те, що один з останніх номерів газети був без відома журналістів перероблений. Так, за розповідями, після того як номер був зданий до друку, вночі люди, близькі до власника «Поступу» Андрія Садового, переробили майже всю газету. За словами голови спостережної ради ЗАТ «Видавнича група «Поступ» Романа Андрейка, цей випуск, який мав іти до друку, був вершиною непрофесіоналізму та зроблений iз цинічним ставленням до читачів.

Зокрема, на першій сторінці була розміщена велика фотографія ДТП із трупом, а один із текстів був написаний у провокаційному стилі. Натомість журналісти кажуть, мовляв, що хотіли, те маєте, а саме: провокаційну, сенсаційну та скандальну газету, починаючи з першої сторінки.

Після того як уночі «Поступу» кардинально змінили обличчя, більшість журналістського колективу зібрала представників інших ЗМІ на так звані поминки газети. Вони спалили останній номер видання, тим самим прощаючись із колишнім «Поступом». Однак на цьому протистояння лише загострилося. Керівництво газети звинувачує бунтівних журналістів, серед яких, здебільшого, молоді люди, в тому, що вони просто не хочуть працювати, а замість того постійно в редакції розпивають пиво та викурюють по кілька пачок цигарок. Щобільше керівництво підозрює журналістів у тому, що вони вночі після «пиятики в редакції» розбили машину генерального директора газети саме в той час, коли перероблявся номер газети.

Отож конфлікт досягнув тієї межі, коли керівники подають заяву в міліцію, щоб знайти хуліганів, у яких вбачають когось із «Поступу», а журналісти декларують намір подавати на керівництво до суду за наклеп. Водночас учора велика частина журналістів уже написала заяви на звільнення через незгоду з подіями, що відбуваються усередині та довкола редакції.Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня