КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Мером Львова може стати хтось інший
7.06.2005

Хоча до виборів міського голови Львова ще далеко, але аналітики, оглядачі журналісти і політики вже активно обговорюють можливі канидидатури на мера Львова.   На початку квітня в газеті «Поступ» (яка знаходиться під контролем одного із ймовірних кандидатів на посаду мера – Андрія Садового) було оприлюдено огляд ймовірних претендентів.   Але зважаючи на прив’язаність газети до одного з кандидатів ми обмежимося лише відтворенням тих прізвищ, які були названі, без оціночної характеристики, яка двавалася в газеті кожному з кадидатів.Тричі кандидат у мери, відомий підприємець Богдан Федоришин - перший, хто ствердно заявив про свій намір учетверте боротися за крісло господаря Ратуші. Однак якщо раніше він ішов на вибори самовисуванцем, то зараз, цілком імовірно, його офіційно висуне партія "Батьківщина", до якої він нещодавно вступив. Федоришин є бізнес-партнером Петра Димінського, якого вважають сірим кардиналом львівської політики, тому деякі оглядачі називають Богдана Федоришина ставлеником Петра Петровича.

Ще одним ймовірний кандидат, якого пов’язують із Петром Димінським – екс-мер Василь Куйбіда. За деяким даними у минулому році Куйбіда стояв за ініціативою за відставку Буняка, яка була формально ініційована ОУН. В Україні, але яка в підсумку провалилася.

Ще трьох кандидатів - президента НТКУ Тараса Стецьківа, Андрія Садового та Павло Качура газета „Поступ” назвала ймовірними кандидатами від НСНУ. Цікаво, що трохи пізніше голова новоствореної міськорганізації НСНУ Олег Мандюк на прес-конференції заявив, що в НСНУ є три кандидатури на голову Львова, але не назвав їх прізвищ. Кого в підсумку висуватиме міськорганізація НСНУ, будуть визначати рейтинговим голосуванням в самій партії, сказав Олег Мандюк, щоправда припустивши, що президент може запропонувати і іншу кандидатуру, але  будь-якому випадку, запевнив Мандюк, президента поінформують про преференцію львівських нашоукраїнців.

Серед інших кандидатур у „Поступі” називалися також екс-губернатор Олександр Сендега, президент групи компаній "Комфорт-сервіс" Тарас Сосновський, директор швейного підприємства "Тротола" Ярослав Рущишин (відомий громадськості як один із співзасновників „Львівської газети”, який зазнавав утисків податкової у виборчий рік 2004).

Газета також називає і вже згадуваного голову ЛМО НСНУ Олега Мандюка, зазначаючи, щоправда що останній, заявив, обіймаючи посаду керівника міського осередку НСНУ, не йти на вибори міського голови.

А наприкінці травня було оприлюднено соціологічне опитування  щодо ймовірної підтримки ймовірних кандидатів у мери. Проведене воно Українським фондом дослідження громадської думки «Соціоінформ». За даними опитування найбільше шансів зайняти посаду мера має Андрій Садовий. За його кандидатуру віддали би свої глоси 20,75% опитаних. Коментуючи цю цифру інтернет-газета „Вголос” пише: „З одного боку, доволі грамотно „розкручена” самовіддана турбота про мешканців міста у вигляді „Самопомочі” не могла не позначитися на вразливій психіці наших громадян. З іншого боку, сам Андрій Садовий голосно б’ється в груди і божиться, що не балотуватиметься ні в мери, ні в депутати, і взагалі „зав’язав”. Правда, якщо народ скаже „треба”, доведеться йти служити на його благо. Так от цікаво, чи то хтось дуже хоче спровокувати п. Садового на порушення власних обіцянок, створивши ілюзію „народної волі”? Чи то навпаки, настільки впевнений, що це станеться, що намагається наперед дискредитувати кандидата високими рейтингами, аби потім кричати, що вони замовлені? Чи щось настільки прогнило у Данському королівстві, що львів’яни ломануться голосувати за кандидата, який на попередніх виборах набрав заледве 13,5 % голосів?”. На підтвердження того, що відмова Садового балотуватися у мери, що було озвучене понад місяць тому у ЗМІ, є лише політичним трюком і зважаючи на високий рейтинг він погодиться балотуватися стало його інтерв’ю (з усього видно, що замовне) у газеті „Високий замок” за 2 червня. Так от, у цьому інтерв’ю, піарячи свою організацію „Самопоміч” Андрій Садовий на запитання: „Кажуть, ви є найвірогіднішим переможцем наступних виборів міського голови Львова. У вас зараз, згідно з даними соцопитувань, найбільший рівень довіри львів’ян. То як, підете на вибори?” відповідає: „Це питання зараз неактуальне. Я його для себе ще не вирішував. Я за довіру можу лише подякувати львів’янам. Це для мене честь.”

Друге місце обіймає колишній двічі мер Василь Куйбіда. На його рахунку 18,5% голосів опитаних. „Зважаючи на те, що Василь Степанович останнім часом дуже рідко з’являється у Львові, але має стабільно високий рейтинг, можна говорити про чергове підтвердження тези „кожен наступний правитель гірший за попереднього”. І львів’яни, напившись і намившись у буняковій воді, радо повернули би собі Куйбіду”, - констатує „Вголос”.

Загалом, опитування визначило лише двох претендентів, про гіпотетичну можливість яких виграти вибори міського голови у Львові. Найближчий „знизу” суперник Куйбіди – Ярослав Кендзьор – користується популярністю у 3,67% респондентів.

Наступним йде „вічний кандидат” (балотуватиметься вже вчетверте) –  Богдан Федоришин, який нещодавно урочисто вступив у партію „Батьківщина” і набрав би на наступних виборах 3, 08%.

А от популярність чинного мера Любомира Буняка впала до рекордно низької позначки - 2,67% опитаних голосували би за нього ще раз.

Далі йдуть президент НТКУ Тарас Стецьків з 2,51% підтримки та Олекса Гудима з 2,01%.

1,2 % опитаних підтримує ідею обрання мером Івана Рудницького. Утім, можна говорити, що при грамотній організації кампанії, реально за Івана Івановича може проголосувати більше людей. А вчителі взагалі на руках його носили би, що в умовах Львова – далеко не останній фактор.

Замикають список народний депутат Павло Качур (1,05 %) та директор МКП „Львівтеплоенерго” Ігор Марчак (0,47%).

Щоправда окремі оглядачі скептично оцінюють високий рейтинг Андрія Садового, вважаючи, що його високий рейтинг говорить про сумнівність результатів опитування. Також збіднює опитування і відсутність у списку претендентів колишнього губернатора Олександра Сендеги, кандидатура якого теж активно обговорюється аналітиками та журналістами.

А за результатами інтернет-опитування на сайті „Щоденний Львів” станом на 31 травня на питання „Кого Ви хочете бачити міським головою Львова-2006?” 441 учасник опитування дали такі відповіді.

Садового – 15.6%
Кубіва – 15.6%
Когось іншого – 15.4%
Сенчука – 14.1%
Куйбіду – 10.9%
Кендзьора – 3.9%
Сендегу – 3.2%
Рущишина – 2.7%
Качура – 2.7%
Стецьківа – 2.5%
Шпіцера – 2.5%
Cірика – 2.5%
Буняка – 2.3%
Янківа – 1.8%
Федоришина – 1.4%
Димінського – 1.1%
П’ятака – 0.9%
Давимуку – 0.5%
Мандюка – 0.5%

Як бачимо, ці дані певним чином співвідносяться із даними соціологічного опитування, про яке йшлося вище. Зокрема, щодо першого місця Андрія Садового, а також досить високого місця екс-мера Василя Куйбіди. Разом з тим бачимо тут також інші результати – перше місце (разом із Садовим) голови правління АТ „Кредит Банк Україна” Степана Кубіва, третє місце – когось іншого, а також високе місце екс-губернатора Степана Сенчука.

На основі першого і другого опитування можемо зробити висновки, що реальні шанси обійняти посаду міського голови мають Андрій Садовий, Степан Кубів (кандидатура якого ще публічно навіть не приспускалася як імовірного претендента і сам він про можливість балотуватися ще нір азу не говорив), екс-мер Василь Куйбіда. Дані другого опитування показують, що львів’яни ще очікують на когось іншого, а це означає, що може з’явитися цілком несподіваний кандидат, який матиме шанси стати мером. Адже щось подібне свого часу було із нинішнім мером Буняком, який як претендент засвітився лише восени 2001 року, напередодні виборів 2002 року.

Це тим більше ймовірно, оскільки нинішній лідер Садовий по-перше, наразі сам публічно відхрещується від можливості кандидування, а по-друге, Садовий має не дуже позитивне реноме серед журналістської братії – адже багатьом за час його контролю над газетою „Поступ” були заборговані зарплати. Звільняючись із газети журналісти йшли у інші видання, зберігаючи образу на Андрія Івановича, а відтак вони можуть стати хорошими добровільними союзниками конкурентів Садового під час виборчої кампанії. Періодичні конфлікти журналістів „Поступу” із власниками, яких уособлюють із Садовим черговий раз досягли свого апогею на початку червня.

Очевидно, що цей конфлікт не додасть балів до рейтингу Андрія Садового. Так само наразі не певним є рішення балотуватися з боку колишнього мера Василя Куйбіди. І навіть якщо він таки вирішить балотуватися, наразі не видно потенціалу до розширення його підтримки від нинішніх 13,5%. А їх навряд чи вистачить для перемоги на виборах мера.

Також, на наш погляд, високий рейтинг Степана Сенчука є дещо завищеним, адже він має не досить хороше реноме, сформоване під час обіймання посади губернатора. Натомість непогані шанси міг би мати інший екс-губернатор – Олександр Сердега, який сформував собі імідж господарника ще будучи заступником мера Василя Куйбіди, а згодом, обіймаючи посаду губернатора у складний виборчий період 2003-2004 років не заплямував себе служінням режиму і в критичний момент помаранчевої революції намагався узгоджувати свої позиції з обласною радою та керівником штабу Ющенка Петром Олійником невдовзі добровільно подавши у відставку.

Відтак наразі можемо лише констатувати, що потенційні кандидати лише приміряються до мерських перегонів. Частина із поданих у цьому огляді ще не говорили публічно про своє бажання балотуватися і не всі з них у підсумку таки підуть на вибори. Натомість, майже напевно на фінішній прямій з’являться і нові обличчя. І не виключено, що серед цих „темних конячок” і буде наступний мер Львова.


Фрагмент з аналітичного звіту Центру політичних досліджень, підготовленого в рамках проекту „Розвиток публічної політики на Львівщині” за підтримки Дому Свободи.Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня