КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Коментарі щодо суперскандального рішення Верховної Ради про Цвинтар Орлят
23.06.2005

Народні депутати України прийняли 239 голосами прийняли Постанову, в якій рекомендували відмінити рішення міської ради Львова завершення впорядкування польських військових поховань 1918-1919 рр. на території Історико- культурного заповідника "Личаківський цвинтар". Відповідно до ціє постанови поставлено під загрозу відкриття Цвинтаря Орлят, заплановане на 24 червня за участю президентів України і Польщі. Подаємо коментарі людей, що дотичні до цієї ситуації.Олег Тягнибок, народний депутат України

За словами автора постанови, народного депутата Олега Тягнибока, даний документ є дуже делікатним і кардинально не порушує інтереси жодної сторони. „Постанова охоплює 2 аспекти – політичний і юридичний. Політичний аспект зрозумілий – це несприйняття формулювання написів на похованнях польських вояків. Щодо юридичного аспекту, то багато юристів вважають, що міська рада Львова перевищила свої повноваження, оскільки ще у 2001 році Личаківський цвнтар був занесений у державний реєстр нерухомих пам’яток” – сказав Олег Тягнибок.

За словами народного депутата, якщо рішення Львівської міської ради не буде відкориговано, це може стати причиною для актів вандалізму на Личаківському цвинтарі. „Не хочеться червоніти перед Європою за можливі акти вандалізму, а цілодобову охорону ніхто не забезпечить” – додав Тягнибок.

Постанова Верховної Ради України „Про рішення Львівської міської ради щодо зваершення впорядкування польських війсьоквих поховань 1918-1920 рр. на території Історико-культурного заповідника „Личаківський цвинтар”, прийнята сьогодні, рекомендує Львівській міській раді скасувати своє рішення від 13 червня цього року щодо завершення впорядкування польських військових поховань.

Любомир Буняк, міський голова Львова

Міський голова Львова Любомир Буняк охарактеризував постанову Верховної Ради України із рекомендацією Львівській міській раді скасувати скасувати рішення від 13 червня щодо завершення впорядкування польських військових поховань 1918-1919 на території МКП „Історико-культурний заповідник „Личаківський цвинтар” як такого, що прийняте без додержання вимог чинного законодавства, як несподіванку.

„Для мене це стало несподіванкою. Я про це нічого не знав і не чекав такого рішення Верховної Ради. Хоча ухвала Львівської міської не завізована деякими депутатами і не підписана мною, але вона ступила в дію. Вона діє”, ― зазначив у коментарі „Гал-info” Любомир Буняк.
При цьому Любомир Буняк додав, що зробить все можливе, що польські військові поховання таки відкрили. „Польські військові поховання траба відкривати. Сьогодні відбудеться колегія Львівської міської ради, де я порушу це питання, але все залежатиме від рішення депутатів завтра на сесії. Я взагалі не знаю чи захочуть вони його порушувати. Але я спробую зробити все, щоб недопустити скасування відкриття поховань. Я зроблю все, щоб депутати не міняли свого рішення. Цю тему треба закрити!”, ― наголосив він.

Зеновій Сірик, cекретар Львівської міськради

Ухвала про польські військові поховання вже вступила в дію, оскільки міський голова мав п’ять днів, протягом яких він міг накласти вето, цей термін завершився 18 червня – повідомив „Гал-info” секретар Львівської міської ради Зеновій Сірик. Зараз йдеться про „візування” цього документу різними службами Львівського міськвиконкому, „швидше йдеться про формальну-юридичну дію” – зазначив Зеновій Сірик.

Секретар Львівської міської ради заявив, що йому нічого не відомо про постанову Верховної ради з рекомендацією скасувати ухвалу Львівської міської ради про відкриття польських військових поховань. Однак, за словами Зеновія Сірика, в будь-якому випадку Верховна Рада не має жодного права скасовувати ухвалу Львівської міської ради, може прийняти тільки рекомендаційне рішення.

Стосовно встановлення на території польських військових поховань символів, які не обумовлені ухвалою, секретар Львівської міськради повідомив, що цей процес повинен контролювати директор МКП „Музей-заповідник „Личаківський цвинтар”” Ігор Гавришкевич, і якщо він цього не робить, то може бути покараний доганою або навіть звільненням.
Сьогодні голова ЛМО УНА-УНСО Остап Козак заявив, що польські військові поховання на Личаківському цвинтарі готуються до відкриття з порушеннями відповідної ухвали Львівської міськради.

13 червня цього року Львівська міська рада ухвалила рішення про впорядкування польських поховань 1918-1919 років на території „Музею Личаківський Цвинтар” у Львові.

Згідно з ухвалою, відкриття Меморіалу воїнам Української Галицької Армії та Польських військових поховань 1918-1920 років на території музею відбудеться 24 червня 2005 року за участю Президента України Віктора Ющенка та Президента Республіки Польща Александра Кваснєвського.
Відповідно до ухвали неприпустимим є встановлення скульптур, архітектурних елементів та мілітарних символів, які не обумовлені ухвалами Львівської міської ради.

Польські військові поховання – частина Личаківського цвинтаря, де поховані польські вояки, як загинули здебільшого у 1918 році під час боїв за Львів. У період перебування Львова у складі Польщі у 1918-1939 році, тут було споруджено меморіал, який став символом польської могутності. За часів радянської влади меморіал було занедбано, однак з проголошенням незалежності України на кошти польської сторони розпочалась його реставрація.

Юрій Кужелюк, депутат міської ради, фракція УНП

Голова Львівської міської ради Любомир Буняк відмовився підписувати ухвалу про завершення впорядкування польських військових поховань 1918-1919 рр. на території Історико-культурного заповідника „Личаківський цвинтар”. Про це  повідомив Гал-info депутат львівської міської ради, голова фракції УНП Юрій Кужелюк.

За його словами, ухвала була прийнята при умові, що її мають завізувати всі лідери депутатських груп, хоче це не передбачено законом. „На мою думку, це просто ігри голови міської ради Любомира Буняка, які можуть бути причиною того, що приїзду президентів Польщі та України до Львова не відбудеться” – прокоментував ситуацію Юрій Кужелюк.

Андрій Стецьків, депутат міської ради, фракція «Наша Україна»

„Складається враження, що проводиться політична інтрига. Такі рішення приводять до повторного витоку дискусій. Зараз вже можна було б ставити питання про впорядкування українських поховань в Польщі. Взагалі не знаємо? чи будемо ми розглядати рекомендацію Верховної Ради, наші депутати не змінювали своїх рішень, тому зараз ми налаштовані лишитись на своєму рішенні” – заявив у коментарі „Гал-info”  депутат міської ради, співголова фракції „Наша Україна” у Львівській міській раді Андрій Стецьків.


Ярослав Кендзьор, народний депутат, голова ЛОО НРУ

Народний депутат України Ярослав Кендзьор переконаний, що відтерміновувати відкриття військових поховань на Личаківському цвинтарі недоцільно.

„Це загрожує Україні міжнародним скандалом. Я переконаний, що 24 червня за участі президентів України та Польщі ця подія повинна відбутись. Конфлікт на цій стадії себе вичерпав і не розвиватиметься далі. Кожен розумний екскурсовод, незважаючи на написи, правильно розставить акценти і розкаже, хто і за яку державу воював” – сказав Ярослав Кендзьор у коментарі „Гал-info”.

Андрій Болкун, заступник голови ЛОО ХДС

"Депутати міської ради-члени ХДС підтримали Ухвалу міської ради, бо переконані у життєвій необхідності українсько-польського поєднання. Текст цієї Ухвали є вистражданий та максимально компромісний. Ми чітко обстоюємо національні інтереси, але нікому не можна робити політики на кладовищах! Це не по християнськи!

Натомість, у п.6 Ухвали чітко зазначено, що відповідальним за приведення території польських військових поховань у відповідність до прийнятих  рішень є виконавчий комітет Львівської міської ради та дирекція музею "Личаківський цвинтар". Ось з них і треба питати. Директор музею пан Ігор Гавришкевич є членом фракції УНП у міській раді. Знаємо, як сьогодні щодо "цвинтаря Орлят" голосували його однопартійці у Верховній Раді. Нехай тепер тут, у Львові, і продемонструють cвою послідовність. При чому у тій ситуації депутати ХДС, НРУ та НСНУ? Польська сторона повинна усвідомити, що вона мусить дотримуватись українського законодавства і не вдаватись до самовільних дій.

Крім того, до цього часу  не має інформації про дотримання польською стороною п.7 Ухвали щодо увічнення місця поховання українців в с. Павлокома (РП), а без цього Ухвала Львівської міської ради не може вступити в дію.
 В цілому ХДС з прикрістю констатує, що сьогоднішня ситуація, яка виникла навколо польських військових поховань на Личаківському цвинтарі, не сприятиме українсько-польському поєднанню і може ускладнити міждержавні відносини з нашими сусідами-поляками та зашкодити позитивному іміджу Президента України Віктора Ющенка у Польщі", - заявив заступник голови Львівської обласної організації партії Християнсько-Демократичний Союз Андрій Болкун.

Степан Хмара, народний депутат України, член фракції УНП

Степан Хмара не погоджується з тими написами, які погоджені ухвалою сесії Львівської міської ради і мають бути написані на загальній плиті польських військових поховань: „Напис – польським воякам, які загинули за Батьківщину – це надпис ганебний для українців, він нас принижує і я проти такого. Я підтримую ті пропозиції згідно котрих надпис мав би звучати – Полякам, які загинули в українсько-польській війні”.

Степан Хмара сьогодні проголосував за постанову Верховної Ради України про рішення Львівської міської ради щодо завершення впорядкування польських військових поховань 1918-1919 рр. на території Історико- культурного заповідника „Личаківський цвинтар”.

Ігор Шурма, народний депутат, фракція СДПУ (о)

„Є дві причини, що спонукали мене проголосувати „за” постанову про припинення  дії ухвали Львівської міської ради про відкриття польських поховань на Личаківському цвинтарі,- заявив „Гал-info” народний депутат Ігор Шурма — перша: юридично-правова, а друга — морально-етична”.

Народний депутат зазначив, що він „за” досягнення копромісу „за” дружбу з сусідами, але не за рахунок національних інтересів. Ігор Шурма визначив рішення Львівської міської ради як нелегітимне, а тому проголосував „за”.Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня