КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Ватикан і Москва поговорили про Київ
25.06.2005

By: Газета.ru, 25 червня

У четвер завершився візит до Москви голови ватиканської ради з просування єдності християн кардинала Вальтера Каспера. Офіційною метою цієї поїздки було "продовження діалогу з православною патріархією" - з урахуванням зміни глави Римсько-католицької церкви. В Росії кардинал Каспер спочатку зустрівся з головою російських католиків архієпископом Тадеушем Кондрусевичем. Ходять чутки, що неофіційною метою візиту могла бути відставка Кондрусевича через черговий скандал між ним і Московським патріархатом. Однак інформація ця не підтвердилися: після переговорів за закритими дверима жодних заяв з боку Ватикану зроблено не було.Разом з тим, незважаючи на обіцянки, російську католицьку громаду до офіційного діалогу Московського патріархату і святого престолу залучено так і не було - кардинал Каспер поїхав на зустріч із головою відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату митрополитом Кирилом без Кондрусевича. За даними "Газети.Ru", у зустрічі, що відбулася в межах роботи православно-католицької комісії зі владнання спірних питань, також брали участь заступник голови ВЗЦЗ протоієрей Всеволод Чаплін, секретар ВЗЦЗ з міжхристиянських відносин священик Ігор Вижанов, представник Ватикану в Росії архієпископ Антоніо Менніні та співробітник папської ради зі сприяння християнській єдності священик Йосип Май.

Спершу католицька сторона припускала, що на переговорах основним питанням стане "що святий престол і РПЦ можуть разом зробити в Європі і для Європи, для захисту християнських цінностей на континенті".

Однак ледве чи не головною на зустрічі стала тема "греко-католицької експансії в Україні".

Зокрема, представники Московського патріархату заявили про "неприйнятність ідеї згадувати Київ у титулі голови Української греко-католицької церкви (УГКЦ) і перенесення її кафедри в це місто". Річ у тім, що голова УГКЦ кардинал Гузар не раз заявляв про бажання перенести адміністративний центр греко-католиків зі Львова до Києва. Недавно він повідомив, що це відбудеться вже в серпні - листопаді 2005 року. Новина викликала роздратування в українських православних, тому що, як кажуть у церковних колах, УГКЦ таким чином хоче набути "загальноукраїнського статусу" (наприклад, архієпископ Львівський кардинал Гузар відразу ж по переїзді перетвориться на архієпископа Київського). Хоча Київ "традиційно є центром Української православної церкви".

Крім того, православних тривожить можливе створення на Україні греко-католицького патріархату - а це, за припущеннями, може стати наступним кроком УГКЦ. За папи римського Іоанна Павла II здійснити цю ідею греко-католикам не вдалося, але тепер вони сподіваються на підтримку папи Бенедикта XVI. Втім, поки що Ватикан на це не йде, щоб не псувати відносин з Російською православною церквою. Під час попереднього візиту до Росії кардинала Каспера представник Римсько-католицької церкви особисто запевнив патріарха Алексія II, що Ватикан "рішуче проти створення паралельних ієрархічних греко-католицьких структур".

"Українську" тему на зустрічі було піднято, незважаючи на те що незадовго до зустрічі кардинал Каспер прямо заявив газеті "Світло Євангелія", що "український пункт не буде включено до порядку переговорів". За словами представника Ватикану, він "не зобов’язаний говорити про іншу церкву" (маючи на увазі УГКЦ) і вважає, що вона має сама вести діалог. Він уточнив, що в цьому питанні Бенедикт XVI дотримується тої самої позиції, що і його попередник.

Хоча, як зауважив у розмові з кореспондентом "Газети.Ru" заступник голови ВЗЦЗ МП Всеволод Чаплін, "обговорення статусу голови УГКЦ, його титулу і місця його перебування" було ініціативою саме католицької сторони.

Втім, і про співробітництво двох церков на зустрічі все-таки трохи поговорили. Як повідомлено в прес-релізі Московської патріархії, православні і католики вирішили, що співпраця між ними особливо важлива "у період, коли народи Європи і світу переживають моральну кризу".

Російські католики лишилися незадоволеними результатами зустрічі: вони сподівалися, що на переговорах все-таки йтиметься і про їхні проблеми.

"Нам незрозуміло, чому питання про Україну обговорюють у Москві, чому російські католики і далі залишаються заручниками цих настроїв?" - заявив "Газеті.Ru" керівник інформаційного центру Конференції католицьких єпископів Росії Віктор Хруль.

Правда, експерти ще до цієї зустрічі припускали, що чекати якихось змін у православно-католицьких відносинах ще зарано. "Для реальних змін у цьому напрямі Ватикан повинен відмовитися від фундаментальних стратегічних завдань щодо Росії, - заявив "Газеті.Ru" керівник Центру стратегічних досліджень релігії і політики сучасного світу Максим Шевченко. - Поки що цього не відбувається. Тому, як видно, ні до яких екстраординарних документів і заяв візит Каспера не приведе".

Сам кардинал Каспер має намір повідомити про результати візиту лише після зустрічі з папою. Проте вже зараз ясно, що перший візит представника Ватикану до Росії після того, як змінився папа, став своєрідною розвідкою боєм і з’ясуванням розташування сил двох головних християнських церков.

Джерело: Кореспондент.netНазад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня