Генеральна прокуратура України, незважаючи на відсутність договору про екстрадицію між Україною і США, направить американським колегам клопотання про видачу екс-ректора Національного університету Державної податкової служби Петра Мельника.
|  |
Як повідомили у прес-службі Генпрокуратури, відомство направило міжнародно-правове доручення про проведення низки слідчих дій з Мельником на території США.
У прес-службі зазначили, що в міжнародно-правовому дорученні Генпрокуратура просить американських колег поінформувати, за якими документами екс-ректор перетнув кордон, на яких підставах на даний час перебуває в США. Також українська сторона просить надати допомогу в проведенні ряду слідчих дій на території США. У відомстві нагадали, що Україна не має права направляти до США екстрадиційний запит на видачу Мельника, оскільки відсутній міжнародний документ, що регламентує екстрадицію.
Разом з тим у прес-службі підкреслили, що Генпрокуратура України проситиме про видачу екс-ректора на інших підставах. "Незважаючи на відсутність договору про екстрадицію, наступним кроком стане клопотання про видачу Мельника Україні на умовах взаємності", - сказали в ГПУ. При цьому у відомстві не уточнили, коли саме буде направлено це прохання і які умови в ньому будуть обумовлені.
Відзначимо також, що раніше сьогодні стало відомо, що оголошений у розшук екс-ректор Національного університету Державної податкової служби Петро Мельник знаходиться у місті Сан-Маркос у штаті Каліфорнія (США). Про це повідомив на своєму сайті народний депутат України Геннадій Москаль, посилаючись на інформацію Генеральної прокуратури України.
Він опублікував фотокопію відповіді прокуратури на його депутатське звернення, в якій ідеться, що Генпрокуратура України направила в США запит про надання правової допомоги у кримінальному провадженні, відкритому стосовно екс-ректора Податкової академії.
"До Генеральної прокуратури України 9 вересня 2013 року з Укрбюро Інтерполу надійшла інформація про встановлення місцезнаходження на території США (м. Сан-Маркос, Каліфорнія) Мельника П.В", - зазначається у листі.
Москаль додає від себе, що Мельник виїхав до США як громадянин не України, а одної з прибалтійських країн, маючи на руках паспорт цієї країни. Тому, вважає нардеп, писати про правову допомогу в екстрадиції сьогодні може тільки та прибалтійська країна, громадянином якої Мельник в’їхав у США.
“Про повернення Мельника в Україну не може бути й мови, тому він втрачений для українського правосуддя назавжди. Історія з Мельником увійде в підручники з криміналістики та оперативно-розшукової діяльності як приклад повного провалу МВС…”, - пише Москаль.
Нагадаємо, що Петра Мельника було затримано 27 липня під час отримання від двох громадян України хабарів у розмірі 40 тис. і 80 тис. грн за вступ їхніх родичів до вишу, яким він керував. 1 серпня Печерський райсуд Києва обрав Мельнику запобіжний свободи захід у вигляді домашнього арешту до 27 вересня включно. 7 серпня на Мельника одягли електронний браслет для відстежування місця його перебування.
9 серпня стало відомо, що Мельник втік з-під домашнього арешту, знявши електронний браслет. 14 серпня його було оголошено в міжнародний розшук.
У цьому контексті варто розповісти, що На сесії Ірпінської міської ради, яка відбулась у п’ятницю, 13 вересня, депутат Богдан Мельничук вніс пропозицію про позбавлення Петра Мельника звання почесного громадянина Ірпеня.
“Свободівці ініціювали ще кілька років тому збір підписів з-поміж ірпінців щодо цього питання. Ірпінці нічим не заслужили такої ганьби. Ми особисто ніколи не сумнівалися, що Мельник хабарник і корупціонер, а тепер ще й утікач від правосуддя. Це ганебно.
Спершу міський голова Володимир Саржинський, коли формували порядок денний, навіть не озвучив моє прохання, аби включити до порядку денного,” – розповідає депутат Богдан Мельничук. “Коли я наполіг на цьому вдруге, то він вже вимушений був ставити питання на голосування, але різко мене розкритикував,” – відзначив він.
“Скаржинський обурився тим, що депутат Мельничук наважився виносити таке питання у порядок денний і сказав панові Мельничуку, що хай він спершу зробить для Ірпеня стільки, як Мельник, а потім вже піднімає таке питання перед депутатами. Майже 90 % присутніх в залі депутатів схвально зааплодували Скаржинському,” – розповідає помічник народного депутата Олексій Туровський.
Міський голова Ірпеня наголосив, що треба чекати вироку суду. “Всі ми ходимо під Богом і ніхто не застрахований ні від чого. Коли буде суд, тоді будемо розглядати це питання,” – зазначає Скаржинський. Скаржинський таки виніс на голосування питання про внесення в порядок денний пропозиції депутата Мельничука. Але навіть за внесення в порядок денний проголосував лише сам ініціатор-свободівець.
Перед виборами “регіоналу” Петрові Мельнику, якого прокуратура звинувачує у хабарництві, присвоїли звання почесного громадянина фактично всі населені пункти його передвиборчого округу. Після його втечі напередодні судового засідання у Вишневому депутати проголосували за скасування почесного звання. У Коцюбинській селищній раді аналогічне питання повинні підняти на найближчій сесії ради за ініціативи безпартійної депутатки Ірини Федорів.
За матеріалами УНІАН.
|