КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Лідери політичних партій Львівщини про себе, владу та вибори 2006
27.07.2005

Як повідомляв КуПол, 6 липня відбувся круглий стіл політичних партій Львівщини на тему „Львівщина між президентськими та парламентськими виборами”. Круглий стіл був організований Центром політичних досліджень в рамках проекту „Розвиток публічної політики У Львівській області”, що реалізовується за підтримки МГО „Дім Свободи – Україна”. У дискусії взяли участь голови та члени керівних органів обласних та міських осередків політичних партій Віталій Ілик (УРП «Собор), Богдан Горбовий (НСНУ), Олексій Радзієвський (Партія Регіонів), Віталій Молдован (КПУ), Ігор Маковецький (НДП), Богдан Бедрило (НРУ), Андрій Карпінський (СДПУ (о)), Василь Павлюк (ВО „Свобода), Андрій Болкун (ХДС), Володимир Макара (ПППУ) та ін. Основними питаннями для обговорення стали актуальні соціально-економічні та суспільно-політичні проблеми регіону, питання політичної відповідальності, оцінка діяльності обласної та міської влади, співпраці ЛОДА і ЛОРА, а також плани партій на майбутні вибори. Сьогодні подаємо стенограму дискусії на круглому столі.СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ ТА ПОЛІТИЧНІ ПРОБЛЕМИ ЛЬВІВЩИНИ

Віталій Ілик, заступник голови УРП „Собор”:

Відносно соціально-економічних проблем то вони в області постали у дуже гострій формі. Напруга соціально-економічна дуже значна. Взяти до уваги хоча б кількість жителів нашої області, які перебувають за межами держави на заробітках.

Також  наша партія мала справу з кількома об’єднаннями акціонерів („Райдуга”, ”Сяйво”), які зіткнулися з проблемами некоректної приватизації, через що підприємства посаджені на мілину. Про це можна говорити багато. Формально іде інвестор, використовуючи  вже розвинену інфраструктуру міста, хоча так не має бути, але реально так є. І буквально за 500 метрів від садиби господаря будується, наприклад, завод латенксних виробів. Тут можна згадати і вислів імператриці Марії Терези, яка говорила, що „всі злодії, яким нема місця у Відні втікають на Галичину”. А це дає підстави для аналізу їхньої компетенції.

І ще одна проблема – безробіття. Нова команда обіцяла на перспективу покращити умови праці, створити багато нових робочих місць. Наразі зрушень у цьому плані нема.

Відносно суспільно-політичних проблем. Всі проблеми замикаються на НСНУ. Не думаю, що це є великим позитивом, оскільки практика свідчить, що повинна бути конструктивна опозиція і мусить впливати на її роботу. На мій погляд, після Помаранчевої революції повинно було відбутися злиття усіх політичних сил єдиного табору для реалізації основної мети і вирішення основних проблем області. Але вийшло так як завжди.

Богдан Горбовий, член президії ЛОО НСНУ:

Наша партія, на відміну від інших партій, є молодою, тому ми зараз працюємо над програмою нашої політичної сили. Основні пункти нашої стратегії це повернення заробітчан, проблеми інвестицій, виховання молоді, навчання школярів, проблеми екології, зокрема вирубка лісу та вивіз деревини. Ще одна проблема для вирішення – це розвиток сільського господарства, яке зараз дуже занепало. І для нас розвиток малого фермерства є зараз дуже актуальним.

Наступне – це розвиток туризму, зокрема сільського та у Карпатах.

Щодо проблем регіону. Ми зараз працюємо над розробками взаємодії із „братніми” партіями, над конкуренцією із партіями із протилежного табору. Тобто тактика та стратегія розробляється.

Ігор Маковецький, голова ЛОО НДП:

Спочатку, проблеми суспільно-політичного характеру. Для Львівщини притаманним є те, що будь-який голова, який приходить, через деякий час чує під стінами „Геть!”. Це характерно для Львівської області.

На жаль наболілі проблеми є. По Яворівському району. Це серйозна депресивна зона, скільки люди працювали на „Сірці”, яка просто не мала перспективи. Так само і Стебник: нема виробництва, є алкоголізм, наркоманія.

Проблема шахтарів. Ми виплачуємо їм зарплатню у борг, оскільки третину шахт на сьогодні потрібно закрити. Існує і проблема Добротвірської ТЕС, яка також є безперспективною, хіба що із залученням великих інвестицій можна буде про щось говорити. Але нова влада не може підняти шлюзи для інвестицій і вирішення цих проблем. 

Віталій Молдаван, перший секретар міському КПУ:

Ми є офіційно задекларованою опозицією. Ми маємо чітку позицію і найближчим часом оприлюднимо нашу програму. На вибори ми ідемо фронтом лівих сил.

Щодо проблем регіону, ми проводимо роботу пороти реабілітації воїнів ОУН.-УПА. З нашого регіону уже зібрані 16 тисяч підписів, які уже направлені у відповідні органи.

Нас також турбують ціни на продукти у області.


Богдан Бедрило, голова ЛМО НРУ:

Проблеми регіону є для нас сталими, тяглими і відомими не залежно від влади. У нашій владі ніколи не було чужих людей, але проблеми все одно не вирішувалися. Тому нова влада повинна прикласти всі зусилля для ефективної роботи.

У Львові, ми розуміємо, на майбутніх виборах у органах місцевого самоврядування будуть представлені різні політичні сили і дикої ворожнечі між ними не буде. Прогрес буде, адже інколи легше віднайти ситуативного союзника у лавах опонента, аніж домовленість між спільниками, тим паче, що і досвід такий вже є.

Ще одним важливим моментом, який впливає на конструктивну співпрацю між всіма політичними силами регіону, це ведмежа послуга певних „постатей”, які б могли і відійти у даній співпраці на дещо задній план.

Василь Павлюк,  Голова ЛМО „Свобода”:

Щодо представників влади та  їхню відповідальність. Простий приклад: Василь Лозинський, чию кандидатуру лобіювали з УНП на відповідну посаду, коли він посварився з Гудимою, то він швиденько перескочив у „Батьківщину”. Хто відповідає за членів тої чи іншої партії. Ось поки не буде відповідальності у партіях за своїх представників, змін на краще не буде. А це все чистої води популізм.

Щодо створення НСНУ, то це мені нагадує советські часи.   Наступний момент – це зміна судової системи, системи оплати праці, система пенсійного забезпечення і дотримання закону, а не телефонного права. 

Андрій Карпінський,  заступник голови ЛОО  СДПУ(о):

Перша проблема регіону – це створення нових робочих місць, а це відбудеться лише при залученні інвестицій. Також існує проблема вільних економічних зон. Можливо не потрібно усе так відразу ламати, говорячи, що воно не є ефективним. На мою думку, краще реформувати ці зони і нехай вони працюють дальше.

Львівщина має можливості і розвитку туризму. Львів не має ні програми дій, не висловлюються також ніякі думки. Щодо сільського господарства. Прибуток може давати тваринництво, але і тут є проблеми, взяти хоча б контрабанду м’яса.

Олексій Радзієвський, голова ЛОО Партії регіонів:

Ситуація у нашому регіоні є важкою з чіткою тенденцією до погіршення. Це тривожить кожного: жителя, партію, громадську організацію.

Львівщина сьогодні демонструє збільшення безробіття. Це ганебне явище, яке б’є в першу чергу по молоді. Область сьогодні демонструє також динаміку зростання заборгованості по виплаті зарплати: понад 41 млн. грн.. Понад 61 тисяча офіційно зареєстрованих безробітних, і це не відображає повної картини.

Також скоротилися інвестиції зі всіх джерел. Зовнішні та внутрішні інвестиції обходять Львівщину. Цей процес набуває драматичного характеру. Ми сьогодні маємо усі підстави сказати, що ейфорія після приходу нової команди переросла у розпач, а сьогодні переростає у роздратованість за те, що обіцянки, за які вони голосували не виконуються.

Влада повинна аналізувати свої дії насамперед через призму програми дій Президента „10 кроків на зустріч людям”. Сьогодні робиться демарш в сторону від людей.  Великою помилкою сьогоднішньої влади, якій ми бажаємо всіляких успіхів, є зорієнтованість на вирішення кадрових питань лише в межах певних політичних сил. Кадрів у них нема, які б мали достатній досвід по керуванню державними справами. Тому на кожному кроці є великі провали, і опиратися потрібно на всі політичні сили, радитися з ними, прислухатися до них.

Великою помилкою є й те, що обласна влада офіційно не зафіксували свої стартові умови, інакше оцінка може даватися складно. Сьогодні один аргумент: винна стара влада. Але не було зафіксовано моменту. Також не має офіційно затвердженої програми дій кожного регіону по Львівщині. Кожен голова райадміністрації зобов’язаний публічно задекларувати свою програму дій. Тому нема з чого аналізувати, бо нема програми дій, не було громадського слухання. 

Треба робити серйозні кроки в критичному аналізі дій нової влади по всіх напрямках. 

Андрій Болкун, заступник голови ЛОО ХДС:

Пан Олексій сказав дуже вдало. І в мене також зафіксовані ті ж пункти по проблемах Львівської області: проблеми корупції, кадрів, екології, безробіття. Але потрібно зазначити, що дійсно нема стратегії діяльності, програми дій керівництва ЛОДА. Не має, і що дуже прикро, діалогу з народом і з партіями. Ми з березня просимо губернатора про зустріч. Відповіді нема. Чи це боязнь, чи що? Наступне: довіра до влади. Якщо керівник порушує Конституцію, то про яку довіру може йти мова.

Проблема туризму. Про що можна говорити, якщо в нас ліквідоване управління туризму. Хто буде фахово займатися цими проблемами. Також інвестиції, нема управління, яке б займалося і цими проблемами.

Наступне. Великим недоліком є і те, що нема у владі нових свіжих ідей, нових облич. Скажімо, до прикладу, губернатор Донецької області заборонив своїм заступникам бути членом політичної партії, оскільки вони об’єктивно будуть працювати і на партію.

Також проблемою нашої області  є не дискусія, а конфлікт між НСНУ і „Батьківщиною”. Це вже перейшло усі межі, адже така ситуація впливає і на міжнародний процес: взяти лише питання Цвинтаря Орлят, по якому представники  НСНУ та „Батьківщини”  не віднайшли домовленостей. Хоча позиція „Батьківщини” з точки зору національних інтересів була правильною. Саме відкриття показало, що поляки зробили не так, як планувала собі це українська сторона. А це говорить про те, що нема у владі єдиного бачення перспектив, майбутнього розвитку регіону. А проблема і тема №1 зараз у владі – це вибори 2006 року.

Володимир Макара, голова ЛОО ПППУ:

Шановні колеги! Я хочу, щоб ми подивилися на розвиток нашого регіону через призму боротьби національно-патріотичних сил. Для нас ця проблема стала на сьогоднішній день визначальною у діяльності політичних партій. Хто найбільший патріот? Для впливу на електорат використовуються усі методи, щоб отримати дивіденди на вибори. Можливо це пов’язано у історичному плані. Але пора в нашому середовищі виникнути консолідуючій структурі. Ми всі чекали, що такою консолідуючою політичною силою стане НСНУ. Виникнення НС збурило усі політичні процеси у протилежну сторону, і для мене це вкрай дивно. Адже війна між братніми партіями перейшла всі розумні межі, а в кінцевому результаті це створює вкрай придуркуватий образ Львівщини на загальноукраїнському рівні.

Також у діяльності політичних партій ігноруються усі проблеми економічного характеру. Зверніть увагу на те чи виносяться вони на дискусію, чи пропонується у тій чи іншій формі їх розгляд. Практично ці речі не лише замовчуються, але ними і не володіють лідери політичних партій. Чергові вибори, звичайно, принесуть зміну партійних лідерів, але ми в першу чергу повинні взяти на себе політичну відповідальність: мер, губернатор, депутат. І провести дискусію на рівні громади: яким кожен бачить для себе мера, депутата, губернатора. Це дуже важливо, щоб ми створили нормальні рамки до тих питань, які турбують суспільство. І я б хотів, щоб на цьому етапі ми сформували для керівника області правила гри, принципи взаємовідносин між партіями, командою губернатора, тобто сформувати усю систему політичних взаємовідносин у області.

Я б хотів сказати, що соціальна-політична напруженість у області, яку ми всі відчуваємо, це вкрай негативний фактор, який погано впливає на вирішення економічних проблем. Проблема безробіття – це найгостріша на сьогодні проблема. 500 тисяч реальних безробітних, які заробляють хліб за межами області.  А у Донецькій області зараз 10 тисяч вільних місць, і губернатор запрошує львів’ян як добрих працівників до себе на роботу і гарантує оплату від 500 до 1000 євро.

В нас пріоритетом зараз повинно бути створення для кожного району комфортних умов для проживання, створення розвинутої  економіки, розвиток малого і середнього бізнесу. Ці проблеми, як базові, не лише відійшли, а навіть замовчуються на рівні керівництва. І це дає мені усі підстави зробити висновок, що сьогоднішній апарат області просто не здатні професійно аналізувати і вирішувати усі ці проблеми. Я наведу просту, усім відому цифру. Минулого року Кабмін дав таку оцінку Львівській області: промисловість по темпах розвитку – 20 місце, розвиток сільського господарства – 24, інвестиції – 26. Виходячи з цього потрібно було б діяти за такою логікою - проблеми у промисловості, значить ставимо фахівця на промисловість; сільське господарство - необхідно залучати інвестиції, вкладати їх у село. Це надзвичайно складний напрямок роботи. І заступник, який займається цими питаннями є - Валерій П’ятак, хороший чоловік, але він жодного дня не працював на виробництві.

Я все розумію, але ми говоримо про професійність і повну безвідповідальність. А ми спостерігаємо, як людина, не пропрацювавши 3 місяців, вже займається корупційною діяльністю, використовуючи бюджетні кошти. Ми сьогодні готуємо такі подання до губернатора і відповідних органів. Де таке бачено - ми прийшли на гаслах революції до влади, ще печатка не висохла, а певні особи дозволяють собі такі речі. На жаль влада відмовляється від професійного діалогу, і це йде від прем’єра. Ми говоримо про роботодавців, про в’їздні мита, про економічні зони, про 5 млн робочих місць. Так давайте не просто говорити, а професійно підходити до цих питань. І це переноситься на район. А це говорить про те, що проблема влади рівня району – це проблема №1. І, якщо таким чином буде сформовано майбутній адмінресурс і штаби Нашої України, я боюся, що у людей виникне зворотна реакція, наші люди не дурні і здатні відрізняти речі.

Ми чекаємо виборів, а живемо кожен день і нічого не робимо. Я повністю підтримую думку, що економічна ситуація на Львівщині погіршується і при чому активно. Хочу сказати, що влада хоче поставити під свій контроль малий та середній бізнес. Львівщина і Кіровоградщина – це дві області, де не створений Фонд підтримки підприємництва. А це говорить про підхід влади до розвитку інфраструктури області. І хоче Петро Михайлович чи ні, а зустрітися йому із представниками політичних партій прийдеться. Час для нас сьогодні дуже дорогий. А то я знаю вже у відпустки збираються, перепрацювалися. Нема коли відпочивати, потрібно працювати.

 

ПОЛІТИЧНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ: ОЦІНКА ДІЙ ОБЛАСНОЇ І МІСЬКОЇ ВЛАДИ

Віталій Ілик, заступник голови УРП „Собор”:

Після того як губернатор став головою НСНУ і 3 з 4 заступників опинилися у цій структурі, влада сама вибрала свій хрест і свою відповідальність. Зважаючи на надану легітимність, влада сама вибрала свій шлях.

Щодо діяльності  ЛОДА , то за 100 днів давати оцінку рано. Проте дії її в напрямку політичному є необачними. І перехід райголів в лави партії і формування з відчутним тиском місцевих організацій нагадує мені адмінресурс часів кучмізму. Щодо роботи ЛОРА, то на жаль, олігархія у нас ще не виродився. Мапа її сильно змінилася. Утворилося багато груп та фракцій. А у фракції „Батьківщина” по її створенні взагалі не було членів партії „Батьківщина”.

Взаємовідносини між ЛОДА та ЛОРА  бажають бути кращими. За Гладія і Сенчука ЛОРА перетворилася у „річ в собі”, тому судячи з досліджень, які тоді проводилися, для жителя села селищний голова був приорітетнішим, а ніж депутат обласної ради. Зацікавленість була низькою, і, відповідно, найбільші махінації проводилися там. Львів представляють 3 людей, а Дрогобицький район - 12.

Щодо мера. Буняка висувала наша партія. На жаль Любомир Костянтинович не пішов на співпрацю з нами, не пристав на наші пропозиції, тому на певному етапі ми від нього дистанціювалися. Гостро постало питання продажу земельних ділянок, ціна яких зросла на порядок. Його необачні кроки стосовно до преси, нігілізм до політичного процесу спричинився до того, що його рейтинг є дуже низьким.

Богдан Горбовий, член президії ЛОО НСНУ:

Скажу, що потрібна стратегія. А стратегія – це мистецтво ведення політичних баталій і заключається у боротьбі партій за владу. Наша партія також бореться за владу. На сьогоднішній день ми не є партією влади, це нонсенс. Ми є у боротьбі за владу. Це покажуть вибори у парламент. Так є таке бажання, але не більше. Зараз ми у конкурентній боротьбі за голоси електорату. Зараз кожен тягне ковдру на свою сторону. На Львівщині склалася ситуація, що ряд депутатів, маючи свої фірми, йдуть у владу по декілька раз, роблять мало для регіону. І нашим завданням  є боротьба проти такого корпусу депутатів.

Що стосується ЛОДА і ЛОРА – це складні відносини. І адміністрація, і рада зробила ряд суттєвих промахів. І повинні бути віднайдені шляхи виходу із проблемної ситуації.

Щодо мера, то він себе показав фігурою аполітичною. Ні політик, ні адміністратор, ні господарник. Чого варті лише ті кучугури снігу на вулицях міста після опадів, які пролежали тиждень, а на них ніхто не реагував. Такого ще у Львові не було, щоб сніг не прибирався.

Нічого не робиться. Це жахливо, що він якимось чином належить до „Батьківщини”. А хто буде мером – це питання львів’ян. Чи це Садовий, який стрімко рветься від Самопомочі до мера, але побачимо, як будуть викристалізовуватися усі процеси. Наразі свого кандидата ми не маємо.

Ігор Маковецький, голова ЛОО НДП:

Якщо говорити про відповідальність, то влада на сьогодні зробила багато помилок. Наведу декілька прикладів. Перше: політреформа. Був досягнутий консенсус і вона була проголосована. Друга проблема – ЄЕП. Відслідкуймо ставлення влади до цієї організації, коли вона була ще в опозиції і тепер. Таке враження, що за часів Кучми ЄЕП був непотрібний, а коли при владі Ющенко та Тимошенко, він став необхідним. І коли говорити про Львівську обласну раду, то декілька не найгірших депутатів були позбавлені посад за невірне голосування, за те, що ми йдемо під Москву. Також питання сумісництва. Не може бути, що Клюєв сумісник, то це погано, а Порошенко сумісник, то це добре. Що хтось Конституцію змінив?

Наступне. Адміністративно-територіальна реформа. Для мене  різні речі адміністративна та територіальна реформи. І ми можемо поставити собі запитання: де фінансова основа цього всього. Давайте змоделюємо бюджет кожного району, подивимося, що ми маємо реально.

Щодо діяльності ЛОДА та ЛОРА, можливо мені про це некоректно говорити і давати  за 120 днів оцінки, але за цей період повинна бути напрацьована програма: з чим ми ідемо. Вона повинна бути роздана політичним партіям, громадянам для розгляду, публічної дискусії.

Щодо відносин між ЛОДА та ЛОРА, мені вкрай неприємно констатувати доконаний факт протистояння. Одна справа опонувати і дискутувати, а інша жовчю в’їдатися. Це різні гілки однієї влади, які повинні доповнювати та співпрацювати.

Мер повинен враховувати перш за все думку того, хто за нього голосував, не говорячи вже про ЗМІ та все решту.

І про майбутні вибори. Я хочу сказати, що не можна сидіти і чекати виборів, які все повинні змінити, а якщо ми помилимося, помучимося до наступних і т.д. Вибори – це природній процес, і потрібно жити. І вони не повинні бути причиною зупинки реформ чи інвестицій.

Віталій Молдаван, перший секретар міському КПУ:

Наша партія постійно  і чітко стоїть на позиції: всюди повинна бути рада і виконком, щоб було  з кого запитати. Поки ми будемо скубатися і один одного підводити під монастир, то так і буде. Тому та партія, яка набере більшість повинна нести  відповідальність, тоді буде порядок. Людина завойовує своєю працею. В нас сьогодні нема і не буде кандидатури, хоча окремі товариші висувають. А кого будемо підтримувати, ми ще не вирішили. І наша партія несе відповідальність за кожного свого члена. Якщо так буде у всіх політичних партіях, в регіоні буде порядок.

Богдан Бедрило, голова ЛМО НРУ:

За багато років багато втрачено і мало зроблено. Але я хочу задати одне питання: чи є зараз реальна політична сила, яка б могла керувати? Нема. Ми пережили і генсеків, і багато чого іншого. Інша справа, що дана влада не допрацьовує, але треба допомагати.

Щодо відповідальності, то люди через півроку будуть її оцінювати, і  думаю, що львівська влада це розуміє. Інше питання відповідальності політичних партій. Мені приємно було почути уперше сьогодні про відповідальність за міського голову, який зруйнував цінності громади. Я б не хотів звинувачувати Буняка: він є такий, який є. Я б хотів спитати за відповідальність партій, чому вони не говорили про це рік чи два тому. Можна було його змінити після всіх його справ, але цього не було зроблено.

Василь Павлюк,  голова ЛМО ВО „Свобода”:

Я погоджуюся із паном Богданом. Ще перед виборами ми долучилися до такого мера. Щодо того чи господарник він чи ні, то прошу вас, панове забудьте совєтську систему „господарювання”. А в нас інша система. І на майбутнє, коли будемо вибирати мера, то необхідно звернути в першу чергу увагу не те, який він політик і менеджер. Так, безперечно і досвід відіграє важливу роль, не візьмемо ж ми студента. Чи це буде працівник компартії чи іншої партії, головне, щоб він був професіонал і хороший адміністратор. А тоді у власну команду він буде підбирати вже фахівців.

Щодо влади в Україні, то мені прикро, що Президент і команда буде розгрібати це все. Але на сьогоднішній день ми не бачимо жодного натяку на концепцію національного розвитку нашої держави. Як ми можемо консолідувати, коли в кожному регіоні люди думають по-різному, ми є різношерсті. Але, якщо б була єдина концепція розвитку, в якій би чітко зазначалися тактика і стратегія. В Конституції ми маємо декілька пунктів, але це недостатньо. Тому в нас би не виникало тих питань, які постали сьогодні.

Про проблеми ЛОДА та ЛОРА. Маємо призначеного Президентом губернатора. Маємо нових голів райадміністрацій, і все. В апараті обласної адміністрації ж залишилися старі кадри. Я не кажу, що вони не є толковими. Але погляньмо реально. Ті самі люди будуть займатися вирішеннями тих самих проблем. Візьмемо проблему інвестицій. В якому обсязі вони приходили, якщо приходили. То чи ситуація не повториться?  Я вже до П’ятака казав: „створи команду, яка б їздила по області, розмовляла з людьми, дізнавалася про першочергові проблеми”. А тоді треба шукати гроші, інвестиції для їх вирішення. Але вони ж працюють зовсім по-іншому. Так як працювали 5 років назад, і це прикро. Потрібно міняти систему. Поки ми не поміняємо совєтську систему управління, доти не буде реально позитивного результату. Поїдьмо закордон, візьмімо за основу певну їхню модель, щось відкиньмо, щось додамо. Ну поміняємо ми Олійника, ну щось зміниться? Нічого.

Андрій Карпінський,  заступник голови ЛОО  СДПУ(о):

Щодо політичної відповідальності розуміння усіх десь сходиться. Я б хотів додати, що діючий голова ЛОДА є представником НСНУ, то і вся відповідальність лягає на цю партію. Скажімо СДПУ(о) ніколи не боялися відповідальності. Медведчук давно заявляв, якщо ми прийдемо до влади, беремо на себе усю відповідальність. Але як відповідальність співвідноситься із нинішніми маніпуляціями щодо політичної реформи. Було погоджено з усіма політичними силами те, що політична реформа повинна бути здійснення, а зараз ми бачимо відхід від процесу. Ті ж самі заяви Зінченка та інших, яким не подобається обмеження повноважень Президента.

Проблема роботи ЛОДА та ЛОРА. Ну ми проводимо собі таку алегорію, що дитина виношується 9 місяців, тому пройде нормальний термін, тоді й будемо аналізувати обладміністрацію. Роботу обласної ради оцінюємо негативно, адже колись вона боролася проти Медведчука, тепер проти Олійника. Ось і вся їхня діяльність.

Про мера говорити не хочу. Про це вже сказано. Він не  належить до жодної політичної сили. Хто стане мером не знаємо. Ми будемо робити ставку на виграшного кандидата. 

Олексій Радзієвський, голова ЛОО Партії регіонів:

В Конституції записано, що головним носієм влади є народ, і він делегує окремих представників. Напевне, наша вина в тому, що ми не дотягуємо до того, щоб людям роз’яснити, які вимоги повинні пред’являтися представнику влади, тому, якого висувають. Це велика проблема. Термін „відповідальність” дуже широкий. По-перше, влада повинна навчитися вести публічну роботу і публічну звітність. Без цього розраховувати на політичну відповідальність не доводиться. Треба дуже добре думати, яким повинен бути представник влади, щоб забезпечити відповідальність. Безумовно, це повинна бути людина, яка є генератором ідей і відповідає за свої вчинки. Здатна переконати своїх послідовників у правильності ідей і рішень, тобто здатна повести за собою.

Якщо зараз торкнутися діяльності міського голови, я навіть не буду спиратися на різні матеріали. Я із власного досвіду скажу, що це випадкова людина. Такі люди не повинні бути мерами. Він не готовий ні психологічно, ні організаційно. Він навіть не знає і не контролює те, що в нього робиться в організаційному апараті. Він не контролює виконання рішень. Що ж тут можна говорити.

Щодо відповідальності. Владі необхідно навчитися нести відповідальність за свої обіцянки  і задекларовані промови. Але на сьогоднішній день навіть намагання щось робити і виконувати обіцяне ми не спостерігаємо.

Наступне. Не можна розраховувати на відповідальність в умовах жорсткої дії вертикалі влади хто  б сьогодні не прийшов. Зараз у нас у 2005 році функціонує комуністична модель управління процесами у державі. Вся влада зосереджена у центрі, а не в регіоні, де сидять сліпі виконавці, які змушені виконувати накази. Від цього потрібно сміливо відмовлятися. І саме основним пунктом нашої програми є теза „Більше повноважень регіонам”. Поки що про ніяку відповідальність говорити не доводиться. Коли виконавець на місці поставлений в умови з викривленими руками, ногами та головою повернутою догори, то хоч би він і хотів щось зробити, не вийде. Ми повинні дати можливість формувати регіону фінансові потоки, прийняття рішень настільки, щоб влада могла нести за це відповідальність. І щоб ці проблеми вирішувалися в регіоні де живе конкретна людина з її проблеми та потребами.

Якщо говорити про реформу Безсмертного, то зазначу, що кожна реформа повинна мати мету покращити життя людям. Ось через таку призму потрібно дивитися на кожну реформу. Але ця реформа - це якась нісенітниця, що ніколи не покращить життя людини. Ми будемо виступати категорично проти неї. Ми впевнені, що про неї швидко забудуть і викинуть.

Про кандидатуру мера на наступних виборах наразі говорити не буду. А дії партії на виборах будуть класичними. Влітку буде затишшя. А з вересня ми почнемо реалізовувати свою програму дій: буде все, намети, пікети, протести, а влада нам лише допоможе в цьому.

Андрій Болкун, заступник голови ЛОО ХДС:

Ви знаєте, було багато сказано, але на жаль політика і мораль речі несумісні. В Західному розумінні політик повинен бути чесним, моральним, відкритим, люди повинні бачити, що це за людина. А в нас політика – це закрита кулуарна система, куди впускають вибраних. Бракує довіри до влади. Поки що влада виїжджає на довірі народу до Ющенка, нещадно експлуатує її. Знову ж таки чи буде Президент очолювати партійний список і соціологія показує, що основна маса виборців проти такого факту, все таки він повинен бути народним, а не очолювати партію. Звичай, що ідеальний політик не повинен брехати, а в нас все навпаки: наші достойники на всіх рівнях цим характеризується.

Оцінка ЛОДА та ЛОРА. Я мав змогу спостерігати все із середини. Дій серйозних нема. На кадровому фронті робляться не найкращі кроки. Хороші спеціалісти змушені іти з посад. Наведу приклад Брегіна. Це людина, яка має у вчительському середовищі прекрасний імідж і, який багато зробив. А зробили заміну, галузь лежить. Взяти програму  „Шкільний автобус” – нуль, все решта – також. Оцінка дій складна і суперечлива. Рада запрацювала, приймає рішення, у складі її більшість представників провладних партій. Процеси, які там ідуть складні. Амбіції певних людей незадоволені, того ж таки пана Канівця. Про це всі знають і мовчать.

Про мера також нема що багато говорити. Оцінка його діяльності – критична. Щодо кандидатур на наступних виборах мера. Черкасов заявив, що хоче бути мером. Садовий також. Можливо Куйбіда. Важко поки що говорити хто буде мером. Можливо в нашому середовищі знайдеться людина, яку ми висунемо на мера. Але, якщо знайдеться достойна людина, то ми підтримаємо її. Головне, щоб все було не на словах. Як то кажуть „По ділах судять”.

Володимир Макара, голова ЛОО ПППУ:

Перш за все політична відповідальність як форма правової  відповідальності я не пам’ятаю, щоб була десь у законах прописана. А це вигідно перш за все чинній владі. Бо коли є формалізована відповідальність, то рано чи пізно вона наступає. Оцей перехідний період є визначальним і в питаннях відповідальності також. Я б хотів щоб депутатським корпусом була запропонована  форма відповідальності, щоб на рівні висуванців, керівників  усіх рівнів була відповідальність. І це в принципі є елемент нашої політичної реформи. Ось тоді буде наведений елементарний порядок в правовому статусі політичної відповідальності.

Щодо взаємин адміністрації та ради. На прикладі останньої сесії можна говорити про квінсенстенцію усіх цих відносин. Я небагато в громадських організаціях працюю, але щоб еліта області на чолі з губернатором півтора години вирішувало будемо приймати звіт чи інформацію, ну це просто не нонсенс. Це виключно непрофесійне поводження керівників ЛОДА та ЛОРА. Це приклад, в якому проявляється непрофесійність, чиїсь ліві-праві інтереси, і ми це все спостерігаємо у прямому ефірі. Не треба робити  з влади циркового представлення, тим більше публічно. Я думаю, що і ЛОДА і ЛОРА потрібно почати разом працювати, робити кроки назустріч. Вони функціонально виконують ті самі речі: відповідають і за економічне життя, і за політичне, і за соціальне. Тут напевне спрацьовує механізм підготовки до політичної реформи: хто головніший. Але приводити до місцевих війн не можна.

Оцінка мерства Буняка політичними партіями та громадськими організаціями практично була одностайною. Перед виборами ми слухали і Карвацького, ми слухали і Садового, і Буняка. Але так як вів себе тоді на цій зустрічі тоді ще кандидат у мери Буняк... Ми відразу сказали, що ця людина мером бути не може, а нам закидають „Не заполітизовуйте!”. Мало того, коли йому почали задавати конкретні питання, все перейшло у русло сварки. Ось тоді і стало ясно, що це деструктивна, непрофесійна людина. Наш голос прозвучав, ті хто хотів почути, почув. В таких випадках я б хотів би застерегти про публічну підтримку регіональних кандидатів загальнонаціональними лідерами: Ющенка, Тимошенко тощо. Давайте у своєму середовищі розберемося самі. А опісля найбільш рейтингового кандидата запросимо на круглий стіл. Місто Львів є ініціатором багатьох позитивних змін у Львівській області. Буняк завалив все. Знаємо його принципову тезу „За два роки буде вода!”. Я був присутній на розмові Кірпи, Піха і нашого мера. Покійний Кірпа сказав таку річ: „Вирішуй питання з грошима, а я допоможу з будівництвом проводу. Я сконцентрую всі свої будівельні можливості і хоч за 5 місяців буде повід. Знайди гроші”.  Ні. Благополуччя міста не в його інтересах. Я б хотів, щоб ми висновки робили через призму виборів. Львівщина нам всім дорога. Зараз кандидатами висуваються і представники банківського бізнесу. І ви знаєте всі публікації і по Кубіву, і по  інших. Але прекрасний банкір буде 3 роки вивчати  що таке труба. Давайте подивимося в середовище керівників наприклад райадміністрацій. З тих хто має досвід на підприємтсвах. Наприклад Печер Володимир Михайлович, людина професійна, авторитетна, прекрасний аналітик з бездоганною діловою репутацією. Інші підприємці. Це має бути наша людина, командна.

Василь Павлюк,  голова ЛМО ВО „Свобода”: 

Ось ви кажете, що потрібно людину-підприємця. Ми повинні бачити людину, яка б показала, який вона менеджер, організатор, а вже тоді господарник.


Володимир Макара, голова ЛОО ПППУ:

Ну хто хоч трохи знає людей про які я говорив, той знає, про що йде мова. І вони не лише прекрасні господарники, а й громадські діячі. А політизувати процес не потрібно.  Яка існує об’єктивна оцінка. У керівника функціонування його підприємства. У політика –? Знайдіть об’єктивну оцінку діяльності політика.

ПАРТІЯ ПІД ЧАС ВИБОРІВ 2006 РОКУ

Віталій Ілик, заступник голови УРП „Собор”:

Ми були тими, хто створив блок Юлії Тимошенко. Зобов’язання перед блоком зберігаються і на період виборчої кампанії. Більшість наших членів схиляються до думки, щоб іти саме в такому форматі. Проблеми, які зараз виникли в нашому середовищі, це проблеми трансформації та перебудови. Як ми підемо на вибори, не можу наразі сказати. Але система сформувалася двополюсною. Ми будемо докладати і надалі всіх зусиль для підтримки прем’єра.

Богдан Горбовий, член президії ЛОО „НСНУ”:

Стратегія – це мистецтво оволодіння електоральною нішою. По-друге: якщо входити у блок, необхідно дотримуватися рамок та принципів співпраці.
Наступне. Ми будемо боротися проти опозиційних партій. В нас є питання до комуністів, чи формується українська комуністична партія, чи це залишки старого формату.

Стоїть питання і ставлення до влади. Повинні бути теледебати, дискусії між політичними партіями для електорату.

Не останнім є питання відношення до роботи обласної ради. Відношення до військових поховань на Україні та за кордоном. Наприклад процедура відкриття Цвинтаря Орлят була ганебною, але сам факт відкриття ми підтримали.

Віталій Молдаван, перший мекретар міському КПУ: 

Ми є і надалі будемо називатися Комуністична партія України. Ми працюємо парламентським способом, є фракція. В нас є реальні опоненти, які реально має можливість забрати частку наших голосів. Це і партія Регіонів, і партія Вітренко. В області хочемо  і візьмемо 5-7% голосів. Очолюватимуть списки перші секретарі.  Ми прагнемо до соціалізму. Нас підтримує Фронт лівих сил.

Василь Павлюк,  голова ЛМО ВО „Свобода”:

Влітку минулого року ВО „Свобода” підписали угоду спільно із КУН,  ОУН(р), ОУН. Про спільні дії. Зараз ведуться переговори з братніми партіями, що буде далі, конкретно зможемо говорити про це у вересні.

Андрій Карпінський,  заступник голови ЛОО  СДПУ(о): 

Ведуться переговори з певними політичними силами, конкретики нема наразі. Буде блокування, будемо шукати дотичних точок для того, щоб отримати місця в органах місцевого самоврядування. 

Андрій Болкун, заступник голови ЛОО ХДС:

Щодо ХДС, то минулих виборів нам вдалося у міську раду провести 7 „чистих” своїх представників. Зараз вони входять у партійну фракцію „Наша Україна”. Є тенденції до збільшення. Проведено соціологічне опитування щодо сповідування  християнсько-демократичних ідеалів серед мешканців міста і 12% апріорі довіряють нам. Ми вважаємо, що подолаємо бар’єр на Львівщині самостійно. Ми приймаємо діалог, але самостійно творимо критичну думку. До деяких речей у владі ставимося не найкраще.

Наша мета – ми працюємо на ідею. Серйозно нам допоможе те, що у Німеччині ХДС переможе на виборах.Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня