КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Демарш Катеринчука і проблема кадрів
5.08.2005

By: Володимир Павлів, ProUa

Перший заступник голови Державної податкової адміністрації Микола Катеринчук, що раніше подав у відставку, написав заяву на відпустку і до 15 серпня відпочиватиме.   Про це «proUA» повідомив прес-секретар Катеринчука Сергій Бібік. «Хід», скажімо, оригінальний, не тільки тому, що пан Катеринчук на новій посаді пропрацював всього кілька місяців, але й тому, що серед українських чиновників заведено спочатку - у відпустку, а потім – у відставку. Приводом для такої нетрадиційної схеми може бути непрояснена впродовж майже тижня ситуація із заявою про відставку, точніше з відсутністю реакції президента.Однак, заяву про відставку, подану днями першим заступником голови Державної податкової адміністрації України Миколою Катеринчуком, варто розглянути не лише як «мистецтво блефу», метою якого є тиск на президента, але й в контексті проблеми кадрів. Хоч би й тому, що сам Микола Катеринчук пояснював своє радикальне рішення, зокрема, відсутністю можливості впливати на кадрову політику в ДПАУ.
Такої можливості – обіцяної начебто самим президентом – Катеринчука, за його ж словами, позбавив голова відомства Олександр Кірєєв. На перший погляд, справа здавалось би досить «прозора». Президент повинен би привести до порядку Кірєєва і дати можливість Катеринчукові привести у службу нових людей, за його ж висловом – «тих, хто стояв на Майдані». З іншого ж боку, не віриться, щоб призначений президентом Ющенком Кірєєв виявився аж таким «контрреволюціонером», а президент з цим змирився, оскільки впродовж майже тижня утримується від реакції на цей міні-конфлікт.

Можливо, проблема Катеринчука не в тому, що він не має можливості привести нових людей в ДПАУ, а в тому, що таких кадрів просто немає. Чесно кажучи, важко собі уявити, що поряд з тисячами фахових, хоч і значною мірою корумпованих податківців, вулицями українських міст і сіл ходить стільки ж добрих фахівців – чесних і непідкупних – відштовхнутих кумівським режимом.

Разом з тим, ніхто ж не сумнівається, що у Катеринчука є немало «своїх» людей, котрих він хотів би протягти на теплі місця у податковій. Питання тільки в тому, чи будуть вони добрими фахівцями, чи всього лиш «комісарами з Майдану». Проблема «комісарів», по-перше, в тому, що їх довго треба вчити професії. По-друге, «неофіти» завжди більш палкі та не прогнозовані у вчинках, ніж старі досвідчені кадри. А нестримна настирливість новоспеченого комісара-податківця може викликати справжню громадянську війну у країні, де більше половини населення отримує зарплату «у конвертах».

Натомість кадровий чиновник має відповідні знання і досвід, які нескоро і нелегко вдасться здобути новим кадрам. Старі податківці про деяких своїх клієнтів знають більше, – як кажуть - ніж їх рідна мама. А інших - бачать наскрізь. Попри весь негативний імідж «рекетирів у законі», на який заслужили собі податківці за останнє десятиліття, не можна забувати й про те, що вони таки вміють боротися з нечесними бізнесменами, котрі охоче уникають сплати податків. Отже, їх не потрібно вчити професії, але потрібно їм чітко запропонувати нові правили гри, тобто правила «нової лояльності». Адже, так звані «медведчуківські кадри» у податковій (про них згадував Катеринчук) не були такими, поки на українському владному Олімпі не було Медведчуків. Це те, можливо, на що ставить Кірєєв.

Хто зна, чи конфлікт Катеринчук-Кірєєв (від якого a propos відхрещуються обидва його фігуранти) не є конфліктом підходів до вирішення проблеми кадрів – умовно кажучи революційного (комісарського) та еволюційного (лояльного чиновника). Адже дилема вибору поміж безграмотних комісарів і добрих фахівців старого режиму існує не від нині.

Отже, незалежно від того, чи «демарш Катеринчука» виявиться «блефом», чи ні – проблема кадрів ще довго переслідуватиме нову владу, і можна прогнозувати, що призведе до подібних «несубординацій» ще не раз. Чим швидше влада впорається з цією проблемою, тим менше отримуватиме компрометуючих її несподіванок, як то з «реприватизацією» Нікопольського заводу феросплавів чи утриманням у СІЗО Бориса Колесникова.

Разом з тим, проблема кадрів – це не тільки проблема нової влади. Це проблема країни і народу. Бо проблема України не в бракові фахівців, а в бракові чесних фахівців. Хто винен в тому, що поголовна більшість наших чиновників – починаючи від Міністерств і закінчуючи ЖЕКами – є людьми з низьким моральним бар’єром? Відповідь на це запитання варто пошукати у контексті іншої проблеми – чому Україна впродовж багатьох століть не була державою? А податки, до речі, з українського населення збирали представники завойовницьких імперій.Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня