КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Тимошенко: "Я не відокремлюю себе від президента"
10.08.2005

By: "КоммерсантЪ"

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко розповіла про своє бачення майбутнього політичного устрою країни і перспектив україно-російських відносин, а також вона повідомила, що може очолити провладний блок на виборах 2006 року замість президента Віктора Ющенка.   – Після ухвали Верховною Радою ряду законопроектів в Україні наберуть сили зміни до Конституції, затверджені наприкінці минулого року. Це означає, що значно розширюються повноваження прем'єр-міністра. Ви готові до цього?   – Я взагалі дуже багато у своїх інтерв'ю говорила про те, як я ставлюся до цієї конституційної реформи. Можливо, я підлещу собі трохи, але моя позиція не змінюється в залежності від посади. На якій би посаді я не перебувала, я досить послідовно і чітко оцінюю цю реформу. І навіть якщо вона дає прем'єр-міністру більше повноважень, я хочу сказати, що від цього вона не стає для мене привабливішою.– Чому?

– Ця реформа остаточно розбалансує владу в країні, поділ влади не зникне. Кілька людей, що будуть керувати фракціями більшості у Верховній раді, будуть призначати всіх і вся в країні, починаючи від прем'єр-міністра і закінчуючи будь-яким мало-мальськи значимим чиновником. Тобто тепер не прем'єр-міністр буде призначати і знімати міністрів, а більшість у Верховній раді. Усе це зведеться до прийняття рішень трьома-чотирма керівниками або власниками фракцій. Крім того, цими ж людьми в парламенті буде призначатися і зніматися вся судова вертикаль, усі силові структури, усі контролюючі органи. Власне кажучи, це монопольна влада в руках трьох-чотирьох чоловік у країні. Так бути не повинно. Крім цього, розривається виконавча вертикаль. Відповідно до змін до Конституції, губернатори будуть призначатися президентом. Тобто дерево з кроною – уряд – буде підпорядковуватися Верховній раді, а корені в особі губернаторів – президентові. Я хочу подивитися, хто в такій системі керування країною зможе взяти які-небудь зобов'язання, чим-небудь керувати і довести який-небудь проект до логічного завершення.

– Ви багато разів заявляли, що маєте намір іти на вибори у Верховну раду навесні 2006 року в блоці із Віктором Ющенком і Володимиром Литвином. Однак деякі політологи сумніваються в тому, що такий союз сьогодні можливий.

– Я можу сказати твердо, що блок партій, який я очолювала на минулих виборах і який зараз успішно працює в парламенті (фракція БЮТ), ми збережемо. Він пройшов важкі випробування, люди вистояли і продемонстрували можливість працювати однією командою. І, звичайно, блок, що я очолювала, абсолютно точно буде об’єднувати зусилля з президентом країни. Я ще раз хочу підтвердити, що я не відокремлюю себе від президента і буду поруч з ним у будь-яких політичних проектах.

– Хто очолить цей передвиборний блок?

– Я вважаю, що президент не стане очолювати виборчий список. Це буде політик, який має найвищий рейтинг у суспільстві після президента. Ризикну припустити, що це буде прем'єр-міністр.

– Ваш візит до Росії планувався вже багато разів, але увесь час відкладався. Коли він усе-таки відбудеться?

– Звичайно ж, усі візити будуть здійснені: думаю, і мій – до Росії, і російського прем'єр-міністра – до України. Зараз МЗС узгоджує терміни і протоколи цих візитів. Як тільки ці візити будуть підготовлені, вони відбудуться.

– Володимир Путін заявив, що Росія буде постачати в Україну газ тільки в тому випадку, якщо "Україна його не буде тирити". Ви згодні з такою оцінкою дій України?

– Я з повагою ставлюся до Володимира Володимировича Путіна, Росії і дуже хочу, щоб це було взаємно. Оскільки всі дружні стосунки можуть будуватися тільки на взаємності. Любов однобічна, як правило, закінчується не дуже гарними речами: розчаруванням, душевним болем. Я б не хотіла, щоб наші народи мали такий душевний біль. Насправді я упевнена, що Україна поводиться більш ніж коректно у всіх питаннях, пов'язаних з газом. Україна акуратно розраховується за свої борги і акуратно платить за газ, що надходить.

Не наша провина, що попередня влада багаторазово продавала інтереси своєї країни, у тому числі й у збереженні балансу природного газу. Я упевнена, що ці "колишні" обов'язково за це будуть відповідати перед законом. Ще я вірю, що нові чиновники будуть гідно представляти інтереси народу і гідно відстоювати свої національні інтереси.

– Минулого тижня ви підписали постанову уряду про формування робочої групи для переговорів щодо газових поставок з Росії в Україну. Наскільки реально швидко врегулювати газові проблеми між країнами?

– Шляхів виходу зі сформованої ситуації більш ніж достатньо. Важливо, щоб наші країни на цих переговорах були представлені високопрофесійними людьми, які розуміють, про що говорять. Я вважаю, що зараз урядом України сформована компетентна група, яка найближчим часом, як тільки буде отримана згода російської сторони, поїде в Росію і почне предметні переговори. Дуже багато чого залежить від Росії. От, наприклад, чим не вихід з положення? У 2001 році в нас уже була ратифікована угода про те, що за борги минулих років Україна розраховується не газом, а грішми. Пізніше всупереч цій угоді "Нафтогаз" і "Газпром" уклали договір, відповідно до якого ми повертаємо як оплату боргу 5 млрд куб. м газу щорічно. Я вважаю, що потрібно повернутися до угоди 2001 року і платити грішми. Ми готові до цього. Гроші в України на це є.

– Сьогодні ряд російських банків проявляє інтерес до українського ринку, але при цьому вони скаржаться на адміністративні перешкоди. Чи планується лібералізація цього ринку?

– Насамперед, російські банки і зараз можуть працювати в Україні, але з обмеженими ліцензіями. Законами України забороняється відкриття повноцінних філій банків. Але якщо ви хочете знати мою думку, то Україні варто якомога швидше знімати усілякі обмеження в цій сфері і виходити на світовий ринок капіталів і світові фінансові ринки. Інакше ми ніколи не знизимо відсоток по кредитах для промисловості. І ніколи не отримаємо надійної конкуренції на фінансовому ринку. Це те, що я хочу зробити, – створити нормальну конкуренцію на банківському ринку. Тому я буду усі свої політичні можливості спрямовувати на те, щоб і банки, і страхові компанії усього світу були гідно представлені в Україні.

– Як ви ставитеся до участі російських інвесторів у приватизації ВАТ "Укртелеком"?

– Для мене національність інвестора не має значення. Важливо, скільки він готовий заплатити за пакет акцій і скільки він готовий вкласти в цю власність, зробити її ефективною. Можу сказати, що сьогодні йде передприватизаційна підготовка "Укртелекому". Ми сподіваємося підвищити капіталізацію підприємства, повернути йому всі можливі ліцензії, у тому числі ліцензію оператора мобільного зв'язку, очистити його від боргів. Одним словом, ми готуємося.

– Якою може бути модель приватизації?

– Думаю, вона може бути дуже простою. За дуже жорстких умов з боку держави з приводу координації роботи "Укртелекому" з усіма державними структурами ми все-таки, напевно, будемо продавати 51% акцій. Держава залишиться власником 49%, за рахунок чого буде отримувати гарантовані дивіденди. І саме виплата дивідендів у повному обсязі буде однією з умов конкурсу. Крім того, нас будуть цікавити питання, що стосуються держбезпеки в системі зв'язку і комунікацій.

– Під час травневої кризи на ринку нафтопродуктів ви критикували роботу російських нафтових компаній. Ваше ставлення до роботи ТНК-ВР і ЛУКОЙЛу змінилося?

– У момент кризи ми домоглися в парламенті зняття заборонного ввізного мита на нафтопродукти, і тепер ціни на паливо в Україні не вище світових, як було тоді.

Ці підприємства сьогодні глибоко реконструюють свої заводи, сподіваюся, що вони будуть і далі без перебоїв забезпечувати свої АЗС нафтопродуктами і реально конкурувати на нашому ринку. Це головні вимоги до цих компаній. Ну і, звичайно, головна вимога до усіх – чесно сплачувати податки.

– Як ви ставитеся до того, що НАК "Нафтогаз України" намагається відсудити 18% акцій "Укртатнафти"?

– Я не хочу коментувати сам позов, допоки суд не ухвалив рішення. Татарська сторона забезпечує Кременчуцький НПЗ нафтою, і в мене як у прем'єр-міністра ніяких претензій до власників немає. Завод працює без перебоїв, нафтою забезпечений – виходить, зобов'язання виконуються.

– Чому дотепер не вдалося повернути в держвласність Нікопольський завод феросплавів?

– Ми підписали меморандум між президентом, прем'єр-міністром і головою Верховної ради, що приватна власність недоторканна. Але при цьому для нас і рішення судів є абсолютним керівництвом до дії. І якщо суд вважає, що необхідно той чи інший пакет повернути державі, це означає, що держава буде приймати цей пакет і виставляти його на зовсім новий приватизаційний конкурс. Що стосується Нікопольського феросплавного заводу – грубіші порушення в процесі приватизації! Ну, грубіші, просто безпрецедентні! І тому Апеляційний суд ухвалив єдино правильне рішення – він повернув 51% у державну власність. Я думаю, що всі інші інстанції також займуть правову позицію. Я розумію, деяким здавалося, що "золотий дощ" влади – це назавжди. Що усе буде тривати нескінченно і безкарно, але все вийшло не так.

– Кабінет міністрів останнім часом неодноразово обговорював можливість уведення спрощеної системи оподатковування. Коли Україна зможе перейти на подібну систему стягування податків?

– Я думаю, у вересні-жовтні такий закон буде ухвалено. Тому що спрощена система оподатковування дає можливість дрібному і середньому бізнесові зняти із шиї зашморг моторошних податкових репресій. Податкова система дуже складна і ретельно контролюється. Хотілося б, щоб хоча б малому і середньому бізнесові по можливості працювалося легше. Поки в нас немає єдиного законопроекту, який би влаштовував і владу, і бізнес. Але він буде. Потрібно зменшувати податки на фонд заробітної плати і вводити єдиний соціальний податок. І в такий спосіб детінізувати заробітну плату.


Українська правдаНазад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня