КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Мороз у Львові: розширений звіт із прес-конференції
12.08.2005

Як повідомляв Купол, 5 серпня у Львові відбулася прес-конференція голови СПУ Олександра Мороза. Значну увагу головний соціаліст приділив критиці дій уряду. На його думку, найбільшими помилками теперішнього уряду є бензинова криза, цінова політика, ревальвація гривні, питання приватизації та підвищення цін на цукор. Торкнувся Олександр Олександрович також справи про розслідування вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Мороз вважає, що затягування розгляду справи є нівелюванням ролі Гонгадзе. Одночасно він підтримує ідею про перейменування вулиці Банкової у вулицю Гонгадзе.   Нижче подаємо фрагменти прямої мови Олександра Олександровича, щодо питань, які піднімалися на прес-онференції.Про справу Гонгадзе:

Ми проти бажання розглянути справу Гонгадзе етапами: спочатку ми до суду притягнемо тих, хто на той світ відправив Георгія, а потім будемо з’ясовувати хто був замовником, і хто був виконавцем, чи організатором виконання цього злочину . Але цей злочин він один, система попередніх конкретних виконавців, певних конкретних функціонерів цієї справи до цього причетна, тому до тих пір поки прокуратура не дасть відповіді на ці запитання , передасть до суду в комплексі всю справу, до тих пір ми не можемо вважати, що справа Гонгадзе вирішена, розглянута, знята як проблема і я думаю  що уникнення від такого розгляду - це є ще певною мірою намагання знівелювати  роль самого Георгія Гонгадзе , і  всього того, що відбулося після його вбивства, бо я вважаю, що  першопричиною, або першоджерелом помаранчевої революції це був все таки подвиг Гонгадзе і та справа, яка розбудила людей в Україні.

Знаєте,  я звертався до голови міста Києва, до президента України, наші активісти у Львові запропонували цілий комплекс заходів щодо вшанування    пам’яті Гонгадзе.  В даному випадку не йдеться тільки про увічнення йдеться, а йдеться про необхідність вкарбувати в свідомості і громадянина України  і перш за все представника влади недопустимість порушення прав людиною в Україні. Тому моя пропозиція зводиться до того, щоб вулиця Банкова в Києві була перейменована в вулицю Гонгадзе, там де більше бувають урядовці і представники влади, вони повинні пам’ятати, чим вони зобов’язані своїй появі там, це по-перше. А по-друге ми не згодні з тим, щоб іменем Гонгадзе називали якусь другорядну вулицю в місті Києві, про що вже інформація пішла. Я найближчим часом, вже через тиждень повернусь до Києва і матиму розмову з Олександром Олександровичем, - він добре розуміє значення цієї справи, ы я думаю, що ми вирішимо питання так, як слід.

Про прогнози щодо здобутків на виборах:

Хочу сказати, що ми будемо мати достатню кількість представників і у місцевих органах влади, і у парламенті. А чому не були представлені соціалісти в структурах влади раніше, то соціологія свідчить про те, що є велика розбіжність між симпатіями  людей до соціалістичних ідей, які ми  відстоюємо і результатами голосування . Я вважаю, що однією з причин є недосконалість попередньої системи виборів. Тепер ми будемо мати набагато кращий результат.

Про скандал довкола Андрія Ющенка щодо його авторських прав на помаранчеву символіку:

Я вчора випадково натрапив на передачу про це на 5 каналі. Десь годину було витрачено на цю абсолютно порожню тему. Мене просто обурює, як можна сьогодні тратити ефірний час на такі речі, яка кому різниця від того кому належить символіка: це вже історія і все. А потім, хтось посягає на цю атрибутику, чи як? От у нас, дивіться,  колір прапора рубіновий, який вибраний як колір нашої виборчої компанії, так що давайте ми зараз його зареєструємо,  якщо ще хтось використає, то ми до суду будемо притягувати, чи якісь рахунки пред’являти, чи як інакше? Може якщо тема настільки надумана, аби прикрити іншу проблему, не потрібно тим займатися, і повірте - в мене немає часу навіть  на те, щоб коментувати, кому має що належати.

Про соціалістів в уряді і про дії окремих міністрів і про критику уряду

Мені дуже приємно, що соціалісти в уряді на ключових посадах. Це справді так. Адже міністерства, які вони очолюють (сільського господарства, внутрішніх справ, освіти і науки – Купол), - займаються тими темами, які хвилюють завжди людей: людина повинна поїсти, вона повинна бути  захищена від зла і вона повинна бути вихована, освічена. Рейтинги, які проводили самі спеціалісти в Кабінеті міністрів  щодо владних структур, свідчить про те, що  наші міністри займають провідні місця  посадовців у складі уряду. Щодо дій окремих міністрів, очевидно  мені коментувати їх не варто. Зараз хочу сказати, що вони справляються з тими обов’язками, які покладені на членів уряду і, зазвичай,  це якраз  хороші за рівнем професіоналізму. Хоч та критика, яка лунає щодо уряду, звичайно не може нас не хвилювати, бо це є наш уряд. Ми вважаємо так, але ми теж критикуємо уряд. А критикуємо тому, що він наш, тому що він повинен краще працювати. Ми бачимо ці недоліки, ми їх не приховуємо і намагаємося лакувати діяльність Кабінету міністрів. Так буде завжди. За приклад беру  відношення наших колег із соцінтерну. Соціал-демократи в Європі десятки  років знаходячись при владі найжорстокіше критикують свій Кабінет міністрів. Я вважаю, що так і треба діяти. Але мова не йде про те, що ми хочемо вирізнити одних поміж іншим, бо власне кажучи наших міністрів всі знають, а інших, не дуже.

Про Луценка і подолання корупції

Подолання корупції це не справа Луценка, це справа всієї влади. Справа Луценка подолати корупцію спочатку в структурі міліції.  А зробити це - дуже складна справа. Ви з досвіду львівської міліції це прекрасно знаєте.

Про рішення Кравчука піти з керівництва фракції СДПУ (о)

Я думаю, що складання Леонідом Макаровичем повноважень керівника фракції - це справа, яку давно треба було зробити. Для Макаровича як першого президента, краще не бути головою фракції. Він перший президент, і його присутність при тому у будь-якій фракції мали б додавати авторитету цій фракції. А так він себе розмінював на посаду, яка не відповідає його статусу. Я думаю що так робити не варто було, а відносно його об’єднання, яке він намагається створити: побажаймо йому успіхів, бо я знаю що нічого з цього не вийде.

Про підніжки президенту

Ви маєте на увазі якому президенту? Я такого не чув і якщо політологи висловлюються з цього приводу так, то я офіційно заявляю ще раз: не збираюсь  робити підніжок президенту Ющенку, а буду сприяти стабілізації влади і консолідації влади. Власне, я тим і займаюся постійно.

Про низький фаховий рівень чиновників і можливі кадрові перестановки

Дехто із керівників районних адміністрацій, обласних адміністрацій явно не тягне, не маючи підготовки відповідної, і попавши на цю посаду винятково тільки через або політичну приналежність або демонстрацію своє відданості чи принципам чи цінностям революції, в якій він фактично  участі не брав, але вдалося себе показати саме таким, то він попав на посаду, а потім виявляється, що він не знає що робити на цій посаді. Якщо президент зробить відповідний аналіз і звільниться від таких людей, запропонувавши їм іншу роботу, то я думаю, що це буде правильно. Але чи буде це восени чи  буде трохи раніше, або раніше, я говорити не можу, тому що це не моя компетенція.

Про боротьбу з корупцією

Справа в тому, що коли ми говоримо про якісь елементні речі, от наприклад справа Колєснікова, Різака і інших, то в мене виникає питання, адже є загальна схема коруційних дій в Україні і є загальні покровителі натхненники цих схем, чому щодо них не  вживаються  необхідні заходи? Чому на них немає виходів з боку прокуратури і інших правоохоронних органів? Я думаю, що це оцінка ефективності боротьби з корупцією  в Україні Мені здається, що Віктор Андрійович змушений буде взяти під особистий контроль цю справу для того, щоб утвердити  порядок законності дій до наступних виборів, коли у нього будуть інші дещо функції .

Про Ахметова і втечі за кордон

Наскільки я пам’ятаю, то попередні роки місце перебування Ахметова ніде не висвітлювалось, а сьогодні чомусь ця тема набула такої гостроти. Я знаю, що деякі високі посадовці зустрічаються з ним за кордоном, ведуть переговори.  З точки зору інтересів держави і статусу цих посадовців то нібито не зовсім гармонує, але в даному випадку мене цікавить трошки інша тема: як може бути, що цілими пачками, вибачте за такий вульгаризм, високі посадовці, які підозрюються в скоєні різних діянь, які мають характеристику в процесуальному кримінальному кодексі, виїжджають з України, і їм це вдається зробити буквально після того, як хтось показав пальцем на конкретну особу. Лазаренко виїхав, -  три роки стояв шум по всій Україні. Сьогодні до десятка людей виїхало і нікого це не турбує. Всі зосереджені на тому, чи випустили Колєснікова чи не випустили, який стан здоров’я в Різака, а все інше нібито і  нікого не хвилює. Ми ведемо мову про системні речі, про те, що корупцію організовано в Україні як інструмент здійснення влади. І треба цей інструмент зламати, і щоб він ніколи не був задіяний знову.

Про виведення військ з Іраку

Я вважаю,  от якби я вирішував цю проблему, то всі наші військові були вдома ще в лютому місяці, і на користь України не працює те, що наші військові там перебувають досі. Треба починати процес виведення, аби  в Україні не відбулись події подібні Лондонським, чи якимсь іншим. У нас в угоді, підписаній 6 листопада минулого року передбачаються дії президента по виведенні  військ з Іраку . Я можу сказати, що ці дії на мій погляд варіативні а в нас стосовно строків не було домовленості, тому я не можу йому  якісь претензій пред’являти, бо він керувався аргументами  ще й іншими про які я не знаю.

Просвій відпочинок у Трускавці

Відпочивається добре, журналістів малувато, а так все гаразд. Нормально відпочивається, в мене режим стабільний, процедур не багато, масаж, є бар, басейн і більше нічого. 

Про підтримку Ющенка на президентських виборах, співпрацю із націонал-демократами, з НСНУ

А хто сказав, що ми підтримували націонал демократів? Ми підтримували Ющенка.  Коли Ющенко обирався президентом, ще партій ніяких не було, тому ми підтримали персонально Віктора Ющенка під конкретні умови. Два завдання, які ми ставили перед тим: змістити попередній режим і  змінити систему влади. 8 грудня ми проголосували зміни до Конституції з участю фракції Віктора Андрійовича Ющенка. Одержали переконливі результати для  розвитку політичної системи, системи влади. І взагалі, я вважаю ми виконали це стратегічне завдання. Тепер треба його реалізувати по  етапах.

Про журналістів

Мені подобається можливість спілкуватися з журналістами, які не бояться мені задавати питання і які, я  знаю, напишуть так, як я відповів. У попередній Україні було трошки інакше: коли слухали відповіді, а писали те, що вважалося редакційною політикою. а тепер я вірю, що будуть писати так, як я кажу, не  перекручуючи зміст того? що я сказав.

Про бізнес і владу

Уряд досі не відділений від бізнесу, а від того всі йдуть негаразди і в справах приватизації, і корупційних діяннях,  і в кадровій політиці,  і в багатьох інших речах. Бізнес повинен бути відділений від влади, тоді будуть можливості демократичним шляхом проводити в державі і люди будуть відчувати, що вони причетні до формування політики.

Підготувала Олена Батіг, КуПолНазад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня