КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

«Приват» виходить в люди
23.08.2005

By: Андрій Січкар, ProUa

В країнах пострадянського простору олігархи діляться на дві категорії: придворних і опальних. Схоже, полку великих бізнесменів першої категорії прибуло. Принаймні на такі роздуми наводить інтерв’ю Ігоря Коломойського в свіжому випуску «Дзеркала тижня». Сама по собі поява такого матеріалу - справжня сенсація. Ігор Коломойський ніколи не був публічною людиною, рахуючи за краще не створювати собі ніякого іміджу. Але... часи змінилися.   Відбулася зміна не тільки владних еліт, але і фаворитів у ФПГ. Можливо, саме тому Ігор Коломойський вирішив створити собі «людське обличчя». Адже участь в останніх скандалах і майбутній приватизаційній гонці разом з певним інформаційним вакуумом навколо його структури породжує інформацію часто негативного плану.Ігор Коломойський

Крім цього, імовірно «Приват» в нових умовах нових конфліктів вирішив завдати інформаційного удару по конкурентах для виведення корпоративної війни, що ведеться з Пінчуком, Григоришиним і Порошенком, в публічне русло. Таким чином Ігор Коломойський намагається нав’язати супернику свої правила гри. Відповіді, імовірно, не доведеться довго чекати.
  
Проте навряд щоб це були єдині причини. Швидше за все велике інтерв’ю в провідному тижневику - це лише початок великого шляху у велику політику. Зрозуміло, що сам Ігор Коломойський говорить більше про бізнес. Навіть купівлю «1+1» представляє в цьому світлі. Але з іншого боку, навіщо завчасно розкривати карти? Поки що він намагається представити себе як олігарха, який має певні протиріччя з окремими представниками влади. Це безпечніше, ніж привселюдно заявити політикам-конкурентам «Іду на Ви». Звичайно, навряд чи подібне входження буде швидким і кінцевою метою визначає 2006 рік. Вірогідніше, що Ігор Коломойський працює на більш віддалену перспективу.
  
Саме інтерв’ю містить багато цікавих месиджів і заяв. По-перше, впадають в око різкі численні наїзди на Петра Порошенка і холодне ставлення до Олександра Третьякова. Подібні висловлювання стосовно найбільш впливових осіб в державі, поза сумнівом, можуть вивести «холодну війну на тимошенківському фронті» на якісно новий етап. Адже одна справа, коли відносини перших осіб і великих олігархів є предметом чуток і аналітичних матеріалів, інша – коли звучить відкрита заява від першої особи. До того ж Ігор Коломойський обережно коментував відносини «Привата» з Юлією Тимошенко. В принципі, в цьому питанні могло скластися враження, що олігарх мовчазно підтверджує фавору і відкрито натякає своїм суперникам, що в корпоративному полі влади і великого бізнесу він не єдиний воїн.
  
Зрозуміло, що наразі подібні месиджі вигідні «Привату». Адже подібне інтерв’ю, імовірно, означає початок повномасштабної війни, в якій такий імідж станеться в пригоді. Водночас важко сказати, як до подібних одкровень поставиться сама Юлія Володимирівна. Ясно, що прямо нібито нічого і не сказано, але реакцію Петра Олексійовича не важко уявити. Хоча на сьогоднішньому етапі прем’єру, можливо, і вигідне загострення відносин. Занадто багато заяв негативного характеру щодо сфер впливу Юлії Тимошенко звучить від голови РНБОУ.
  
Ще одним цікавим моментом, що прозвучав в інтерв’ю, є заява про участь в конкурсі з приватизації багатостраждальної «Криворіжсталі». Імовірно, багато конкурентів по бізнесу Ігоря Коломойського навряд чи прийшли в захват від подібних намірів. Тепер приватизаційний процес, який давно переріс в політичний PR-важіль, значно загострився. Судячи з усього, як і минулого разу, шанси іноземних компаній купити гігант металургії практично будуть дорівнювати нулю. А ось боротьба вітчизняних ФПГ в кулуарах влади за підприємство буде ще гострішою.
  
Складно сказати, чого більше – проблем чи бонусів – принесе «Привату» дещо скандальний вихід в люди. Адже, як відомо, у вітчизняних прем’єрів є одна особливість – вони часто міняються, а ось кумів людина вибирає на все життя. Проте, як би то не було, цій ФПГ уже тісно в коротких штанцях економіки, а її лідер відчуває необхідність і можливість виходу на ширші терени.Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня