КУПОЛ. Культура і Політика. КУПОЛ. Культура і Політика.
 НОВИНИ   ВИБОРИ   СТАТТІ ТА ОГЛЯДИ   ІНТЕРВ'Ю   ДАЙДЖЕСТ   ГОЛОСУВАННЯ   ПРО НАС  
КуПол по-старому вперед! версія для друку вперед! в закладки! вперед!
 

НОВИНИ

Партійні лідери діляться враженнями про круглий стіл в ЛОДА
23.08.2005

При Львівській ОДА слід створити раду партій, які підтримуватимуть Президента України, – про це заявив у коментарі „Гал-info” перший секретар ЛОК СПУ Євген Таліпов.   Він висловив задоволення проведеним вчора круглим столом політичних партій та Львівської ОДА. „Це був толерантний, демократичний круглий стіл, ми узгоджували питання участі партій у вирішенні соціально-політичних питань”, - зазначив Євген Таліпов.   При цьому він наголосив, що з такою ідеєю соціалісти виступали ще чотири місяці тому.Головним прорахунком останнього періоду, на думку Євгена Таліпова стало 10 років „кучмізму”, в значній мірі вина за це лежить на галичанах, які свого часу на виборах активно підтримали Леоніда Кучму, в той час, як соціалісти були активними противниками переобрання Леоніда Кучми.
 Євген Таліпов вважає, що навряд чи вдасться досягти примирення між ветеранами Другої світової війни, водночас цю проблему не слід передавати молоді. Так само слід вирішувати соціальні питання, проблеми села, доріг в області.
  Перший секретар ЛОК СПУ зазначив, що соціалісти не вимагатимуть посад у виконавчих органах влади, однак якщо голова ЛОДА Петро Олійник вважатиме за потрібне запросити їх на роботу у органи влади, то вони готові до цього.

   "Хоча зі значним запізненням, але влада все-таки усвідомила необхідність пошуку шляхів до діалогу і суспільної злагоди", - так прокоментував відродження на Львівщині „круглих столів” за участю провідних політичних партій голова Львівського осередку Партії регіонів Олексій Радзієвський.
   На думку Олексія Радзієвського, якими б не були часом полярно протилежними політичні погляди учасників „круглого столу”, усіх в змозі об’єднати одна спільна мета — благополуччя, добробут регіону. Шукати компроміси, пробачати образи, знаходити порозуміння особливо важливо, на думку Олексія Радзієвського, саме тепер, коли Львівщина „переживає в економічному сенсі не кращі часи, коли насувається системна криза у всіх без винятку галузях господарювання. В таких критичних умовах всім разом треба працювати задля інтересів регіону, а не злорадствувати з приводу негативів нинішнього життя”.
   Також у коментарі Олексій Радзієвський зазначив, що „деякі представники політичних сил правого спектру під час проведення „круглого столу” в котрий раз продемонстрували своє небажання домовлятись, печерну конфронтацію”.

   „Це було перше засідання круглого столу, тому висновки робити зарано, але тішить, що обласне влада після тривалого часу спромоглася організувати його засідання” - заявив голова ЛОО УНА Остап Козак. Водночас перше засідання „у чомусь перетворилось у сумбурні суперечки між окремими партіями – між КПУ та СПУ, між рухівцями та СДПУ (о), тому в багатьох моментах важко було досягти компромісу”. Водночас Остап Козак вважає, що круглий стіл „не зайвий, як форма спілкування, але чи буде він дієвим – це мало ймовірно”. Наступний Круглий стіл носитиме символічний характер, оскільки досягти компромісу є складно.
   Остап Козак зазначив, що його політичну силу найбільше цікавлять питання національного характеру: коли у Львові буде створено музей визвольних змагань (попередня влада цього не зробила, теперішня тільки обіцяє), чому українців було принижено під час відкриття польських військових поховань, за це велику відповідальність повинна нести Львівська ОДА, оскільки вона здійснювала прямий тиск на Львівську міську раду. „Наскільки нам відомо, угоди з польської сторони не є виконані щонайменше по п’яти пунктах”, ― зазначив Остап Козак.

   Перший секретар ЛОК КПУ Олександр Калинюк відмовився підписувати документи за результатами засідання Круглого столу політичних партій та Львівської ОДА, оскільки не може цього зробити без погодження із своєю партією: „Ми не можемо такі угоди підписувати без рішення партії – у нас так не прийнято». Водночас представники тих політичних сил, які не погоджуються із запропонованими документами повинні мати право заявити свою окрему точку зору на обговорювані питання.
   Разом з тим Олександр Калинюк позитивно відгукнувся про сам факт проведення круглого столу, оскільки завдяки йому влада має можливість отримувати інформацію з перших рук, це є дієвий зв’язок із політичними партіями.

   «Наслідки вчорашнього засідання я міг без особливих зусиль передбачити – зрозуміло, що це було оргзасідання, де можна було вперше побачити багатьох керівників обласних партійних організацій, яких до того неможливо було побачити» - заявив народний депутат України, голова ЛКО НРУ Ярослав Кендзьор. При цьому народний депутат не сподівався на якісь конкретні рішення.
   Позитивним є сам факт, що зібралися такі люди, було намагання сформувати коаліцію політичних партій на розв’язання проблем, які слід вирішувати в області, але з другого боку цей намір ніяк не гармоніює з запрошенням та присутністю представників так званої опозиції – КПУ, СДПУ(о) та Партії Регіонів – наголосив у коментарі Ярослав Кендзьор. «Якщо йдеться про СДПУ(о), то якщо аналізувати її діяльність, коли ми чесні, то повинні сказати, що це є класичний кримінально-політичний клан. Я сказав, що як південноафриканські болота кишать крокодилами, так і вони кишать кримінальними авторитетами. Так само і з Партією Регіонів, як з ними можна досягати консенсусу, коли вони організовували Северодонецький шабаш, як можна говорити, зі Шурмою, який буде говорити про політичні репресії». На переконання народного депутата присутність цих політиків була абсолютно недоречна.

   А голова ЛОК СДПУ (о) Ігор Шурма у коментарі
"Прес-тайму" заявив що після круглого столу за участю керівництва Львівської ОДА та політичних партій Львівщини, стало зрозуміло, що репресії стосовно представників опозиції мають місце.
   „Сьогоднішній круглий стіл дав відповідь на питання, чи існує дійсно агресія, політичний екстремізм, репресії. Сьогодні після висловлювань представників провладних партій можна сказати „так”, це має місце. Люди хочуть помсти, люди хочуть притягнення до відповідальності, люди не шукають компромісу”, ― сказав Ігор Шурма.
   „Я думаю, що Олійник пошкодував, що лише на 6-й місяць перебування у владі він спромігся реалізувати цей круглий стіл. По тій причині, що проведення круглого столу – це свого роду політичний чайник. Він дає випустити пар протистояння між політичними опонентами, яке об‘єктивно має місце”, ― додав він.

   Нагадаємо, 22 серпня в приміщенні ЛОДА та за участю керівництва обладміністрації відбувся круглий стіл обласних осередків політичних партій. Участь у круглому столі взяли представники 23 обласних осередків партій: НП, ВО „Батьківщина”, УРП „Собор”, НСНУ, НРУ, УНП, СПУ, КУН, ХДС, СДПУ(о), УНА, ВО „Свобода”, „Єдність”, ПППУ, НДП, КПУ, „Ліберальна Україна”, „Партія Регіонів”, РПУ, ”Третя сила”, „Пора”, „Партія захисників Вітчизни”, „Трудова Україна”.Назад до списку

15:22 (23.01.2023)
У ГУР розповіли, чого чекають у лютому-березні і як змінюється тактика РФ

()
Під колесами дизель-поїзда сполученням «Львів - Ківерці» загинув 28-річний хлопець

()
У Львові за кермом спімали п'яного прокурора

()
Поліцейські знайшли водія, що на смерть збив 19-річну дівчину на трасі Львів-Шегині

no news in this list.

no news in this list.

Продається домен
правда.укр

Ідеально підходить для новинного сайта, чи інтернет-газети.
Вартість домена - 2500 USD

Контактна інформація
cu_pol@yahoo.com

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

no news in this list.

Блок статей, Каталог статтей

no news in this list.

Центр політичних досліджень. Суспільно-гуманітарний консорціум «Ґенеза».
© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.
© 2004. Розробка WebКузня