Новини

 

НОВИНИ

Львівська нерухомість дешевшає, за винятком елітної
12.01.2009

Такі дані дослідження відділу аналізу інвестиційних ризиків компанії „Росан-Інвест”, який проаналізував стан цін на вторинному ринку житлової нерухомості Львова за 2008 рік.Згідно з цими даними, за минулий рік ціни на житло у Львові понизились на 14% у доларовому еквіваленті. Однак доступнішим для більшості громадян житло так і не стало.

Розпочався 2008 рік для ринку житлової нерухомості Львова підвищенням цін на квартири, яке тривало до кінця липня.  Якщо на початку минулого року за метр квадратний житла у Львові вимагали в середньому $1880, то уже наприкінці липня ця сума склала $2134. Таким чином за півроку квартири у Львові подорожчали на 14%.

Однак львівський ринок нерухомості не  залишився осторонь світової фінансової кризи. Уже з серпня ціни на львівське житло почали падіння. Воно тривало до кінця року. За цей період квартири у Львові подешевшали на 24% (з $2134 до $1626).

Загалом же за  2008р. ціна за 1кв.м. на вторинному ринку житла Львова впала приблизно на 14% (в доларовому еквіваленті) з $1880 до $1626.

Найбільше унаслідок кризи постраждав сегмент соціального, дешевого, житла. За рік воно упало майже на 23%. Якщо на початку року середня вартість 1 кв. м дешевого житла складала $1430, то наприкінці року ця сума становила $1104.
 Водночас елітне житло на кінець року значно дешевшим не стало. За рік падіння вартості елітного житла склало лише 6% (з  $2 465 до $2 323).

За прогнозами аналітиків компанії „Росан-Інвест”, у 2009 році ціни на вторинному ринку житла у Львові продовжуватимуть своє падіння.

Однак, за словами Дениса Шмигаля, генерального директора компанії „Росан-Інвест”, незважаючи на таке падіння, лише 3,5% попиту насьогодні є платоспроможним. Навіть після зниження цін, придбати житло у Львові значно дорожче, ніж наприклад купити квартиру в Ірпені. А якщо врахувати ріст курсу долара відносно гривні, то набагато доступнішим житло на кінець року не стало. За словами гендиректора „Росан-Інвесту”, найближчим часом попитом користуватиметься лише якісне елітне житло. Адже людям, котрі мають гроші, не потрібні кредити, аби придбати квартиру.

За прогнозами Дениса Шмигаля, вартість житла почне зростати не раніше, аніж через півроку, коли повноцінно відновляться іпотечні програми. А коли відбудеться повноцінне відновлення іпотечної програми, то за словами пана Шмигаля, можна очікувати, що темпи зростання цін на житло будуть ще вищими, аніж це було до весни 2008 року.

Про це КуПол повідомила
Уляна Смага, спеціаліст зі зв’язків з громадськістю компанії Росан-Інвест.Назад до списку

© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.