Новини

 

НОВИНИ

«Газпром» хоче володіти, а не управляти українською ГТС
2.04.2010

Переговори про створення газотранспортного консорціуму за участю Росії і України зайшли в безвихідь. З цієї причини прем'єр-міністр Микола Азаров вчора запропонував першому заступнику прем'єр-міністра РФ Ігореві Шувалову обмежитися участю в модернізації української ГТС.Українська газотранспортна системаУ «Газпромі» згодні брати участь в проекті газотранспортного консорціуму лише за умови покупки контрольного пакету акцій української ГТС. Про це пише «КоммерсантЪ-Україна».

У НАК «Нафтогаз України» вважають, що спільна модернізація є реальнішим проектом, ніж створення консорціуму з управління ГТС. «Ми не відмовляємося від ідеї створення консорціуму, і модернізація може стати першим кроком в цьому питанні. Але поки що проект щодо інвестицій і модернізації газотранспортної системи реальніший, ніж консорціум», - говорить джерело в компанії.

Високопоставлене джерело в «Газпромі» пояснило, що компанія зацікавлена виключно в контрольному пакеті акцій ВАТ «Укртрансгаз», що експлуатує українські ГТС. «Нам потрібні власність, а не управління і контроль. Україна ж пропонує тільки участь на паритетних началах. Ми готові купити пакет акцій за гроші або в обмін на знижку в ціні на газ», - уточнив співрозмовник видання. Нагадаємо, вчора прем'єр-міністр Микола Азаров після зустрічі із заступником голови уряду РФ Ігорем Шуваловим повідомив, що Україна запропонувала Росії обговорити спільну модернізацію української газотранспортної системи.


За матеріалами proUA.Назад до списку

© 2004. КуПол (Культура і Політика). Всі права застережено.