Конопниця погодила приєднання до Львівської ОТГ. Таке рішення ухвалив виконком Конопницької сільради. Про це у четвер, 30 січня, на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник міського голови Львова з питань містобудування Любомир Зубач.

«Відповідні офіційні листи вже отримали, маємо у Львівській міськраді. Обов’язково про таку позицію села буде повідомлено і Львівську облдержадміністрацію. Щиро радий такому рішенню», – написав Любомир Зубач.

Також він навів аргументи з листа виконкому сільради щодо того, чому ж Конопниця бачать свій подальший розвиток саме зі Львовом:

  • Більшість дітей шкільного віку навчається у місті Львові;
  • Більшість мешканців села ведуть підприємницьку діяльність у Львові, де й сплачують податки;
  • Конопниця розташована за 5 км від окружної дороги Львова і є, можна сказати, продовженням вул. Городоцької міста Львова.

Наразі це декларування згоди на ймовірне об’єднання. Далі це питання має погодити ЛОДА і затвердити Кабмін.

Зазначимо, село Конопниця розташоване за 5 км від окружної дороги Львова у напрямку Городка. Тут офіційно зареєстровано близько тисячі мешканців.

Раніше Зашківська сільська рада Жовківського району вирішила увійти до складу майбутньої Львівської ОТГ. Відповідне рішення прийняли місцеві депутати одноголосно на сесії у липні 2019 року. Зазначимо, у підпорядкуванні Зашківської сільської ради є три села – Зашків, Завадів та Зарудці.

До слова, зараз в адміністративному підпорядкуванні Львівської міської ради перебувають такі громади: м. Винники, смт Брюховичі та смт Рудне.

12 грудня сесія ЛМР проголосувала за звернення до прем’єр-міністра, міністра розвитку громад та територій і голови облдержадміністрації щодо реалізації реформи децентралізації. Йдеться, зокрема, про важливість врахування інтересів міста Львова при формуванні нового адміністративно-територіального устрою держави. Нагадаємо, Львівська мерія пропонує створити агломерацію з 20 сусідніми містами і селами.

Таким чином Львів пропонують об’єднати з такими населеними пунктами:

Громади, які перебувають в адміністративному підпорядкуванні Львівської міської ради: м. Винники, смт Брюховичі та смт Рудне;

Громади, які не брали участь в процесі об’єднання територіальних громад:

  • у напрямку Жовківського району: Дублянська міська рада (місто Дубляни, села Малі Підліски, Ситихів), село Малехів, Грибовицька сільська рада (села Великі Грибовичі, Збиранка, Малі Грибовичі), Грядівська сільська рада (села Гряда, Воля-Гомулецька), Зашківська сільська рада (села Зашків, Завадів, Зарудці);
  • у напрямку Яворівського району: Бірківська сільська рада (села Бірки, Рокитне), Рясне-Руська сільська рада (села Рясне-Руська, Підрясне), село Паланки Вороцівської сільради;
  • у напрямку Городоцького району: села Конопниця, Суховоля, Оброшинська сільська рада (села Оброшине, Пришляки);
  • у напрямку Пустомитівського району: село Сокільники, Годовицька сільська рада (села Годовиця, Басівка), Лисиничівська сільська рада (села Лисиничі, Підбірці).

Громади, які уже є в складі ОТГ:

  • частина Солонківської об’єднаної територіальної громади: територія села Зубра від об’їзної дороги до житлового масиву Сихів;
  • Зимноводівська об’єднана територіальна громада: села Зимна Вода, Лапаївка, Холодновідка, Скнилів;
  • Мурованська об’єднана територіальна громада: села Муроване, Сороки-Львівські, Гамаліївка, Кам’янопіль, Ямпіль.

У листі також зазначається, що найбільш дискусійним може стати останній блок громад, оскільки відповідні ОТГ фактично створені та працюють. Однак у міськраді Львова вважають, що існує достатньо вагомих підстав для приєднання до Львова Зимноводівської ОТГ, Мурованської ОТГ та частини Солонківської ОТГ.

«Зимноводівська ОТГ відрізала доступ Львівської міської ради до частини своєї території – смт Рудне. Тому приєднання вказаної ОТГ поверне цілісність території Львівської міськради, поверне доступ до смт Рудне і кільцевої дороги. У межах Мурованської сільської ОТГ опинилась територія ТЕЦ-2, водосховище ЛКП «Львівводоканал», що забезпечує надійність водопостачання міста, а також ділянка, на якій планується будівництво транспортної розв’язки…На території Солонківської ОТГ розташувалась частина житлового масиву Львова – Сихів… Більше того, на території ОТГ опинилась і проектована вулиця Вернадського, що повинна була з’єднати Сихів і вул. Стрийську та вул. Кн.Ольги, розвантаживши потік машин на перехресті вулиць Стрийська – Наукова. Зараз частина вулиці Вернадського є біля Львівського іподрому і частина на Сихові, а посередині – територія Солонківської ОТГ», – пояснюється у документі.

Нагадаємо, 12 грудня сесія Львівської міської ради проголосувала за звернення до прем’єр-міністра, міністра розвитку громад та територій і голови облдержадміністрації щодо реалізації реформи децентралізації. Йдеться, зокрема, про важливість врахування інтересів міста Львова при формуванні нового адміністративно-територіального устрою держави.

Планується, що у 2020 році вся територія України буде покрита об’єднаними територіальними громадами й будуть сформовані нові райони. При цьому розглядаються два варіанти утворення Львівської ОТГ – у малому та великому форматі, інформує ZAXID.NET.

Від cupol