Новий уряд Польщі вивчає можливості збільшити виробництво боєприпасів та військової техніки, працюючи над новим пакетом допомоги Україні.

Про це повідомляють міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський в Давосі, “Європейська правда” з посиланням на Reuters

“Ми дивимося на всі питання, пов’язані з Україною, свіжим поглядом. Ми вивчаємо, які у нас є можливості виробляти більше боєприпасів та спорядження, а також те, що у нас ще є на складах”.

Голова польського МЗС заявив, що Польща говорить союзникам, що вартість стримування Росії у випадку, якщо вона завоює Україну, буде набагато більшою, ніж вартість постачання Києву зброї для ефективного захисту від її акту агресії.

Сікорський визнав, що Київ і Варшава повинні продовжувати працювати над вирішенням проблем. Він привітав угоду між його урядом та польськими перевізниками про призупинення блокади кордону з Україною.

“Польща не повинна бути країною, яка несе основний тягар витрат на солідарність з Україною від імені всього Євросоюзу… Ці витрати неминучі, ми приймаємо їх, але вони мають бути більш справедливими”.

Глава МЗС Польщі також підтримав план США конфіскувати до 300 мільярдів доларів заморожених російських активів, щоб допомогти відновити Україну, вказавши, що агресор повинен заплатити за завдану шкоду.

Під час візиту до Києва 22 грудня Радослав Сікорський зустрівся з президентом України Володимиром Зеленським, який висловив сподівання на “нову сторінку” у відносинах між країнами.

Раніше у Міністерстві закордонних справ Польщі заявили, що Сікорський готує та представить пакет допомоги Києву.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що Україна інтенсифікує контакти з новим урядом Польщі для вирішення двосторонніх проблемних питань.

Від cupol