Міністерство закордонних справ України повідомило про світовий рекорд за кількістю встановлених пам’ятників Тарасу Шевченку.

“У день народження великого Кобзаря у нас особливий подарунок – Міністерство закордонних справ України отримало світовий рекорд за кількістю встановлених йому пам’ятників”, йдеться в повідомленні МЗС у Facebook.

У МЗС нарахували 99 пам’ятників Шевченку у 44 країнах світу. Крім того, ще 1068 пам’ятників встановлені на території України.

Зазначається, що інформацію про кількість пам’ятників дипломати ретельно збирали упродовж року. А перевіряли її українські посольства та державні обласні адміністрації.

За словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, МЗС хотіло зробити Шевченка світовим рекордсменом і підкреслити, що Україна – “там, де ми живемо, розмовляємо нашою мовою, пам’ятаємо нашу історію і сповідуємо наші цінності”.

Він також додав, що “Україна там, де Шевченко – у наших серцях, у пам’ятниках, як символ боротьби за волю, права та свободи”.

Що було раніше: Напередодні Дня Незалежності у 2020 році Міністерство закордонних справ вперше офіційно зареєструвало національний рекорд за кількістю пам’ятників видатному українцю Тарасу Шевченку за кордоном.

Від cupol