Військовослужбовці США провели спецоперацію, в результаті якої був ліквідований лідер терористичного угрупування «Ісламська держава» самопроголошений «халіф» Абу Бакр аль-Багдаді. Про це повідомляє Newsweek з посиланням на представника армії, знайомого з результатами операції.

Видання стверджує, що Міністерство оборони США «з високою впевненістю» передало в Білий дім інформацію про те, що в результаті операції вдалося ліквідувати «цінну мету», якою і був аль-Багдаді. Відомство продовжує перевірку цієї інформації.

За словами джерел видання, спецоперація була проведена в суботу, 26 жовтня. Місце бойових дій деякий час перебувало під наглядом військових. Повідомляється, що президент США Дональд Трамп схвалив операцію за тиждень до її проведення.

Reuters повідомляє, що Трамп має намір зробити важливу заяву у неділю, 27 жовтня, о 9 годині ранку (15:00 за Києвом). Прес-секретар Білого дому Хоган Гідлі не уточнив, про що буде сказано в зверненні президента, однак деякі ЗМІ припускають, що заява Трампа стосуватиметься лідера ІД аль-Багдаді.

Раніше 26 жовтня Трамп опублікував у Twitter загадковий запис. Він написав, що сталося щось грандіозне, але не уточнив, що саме.

16 вересня був опублікований аудіозапис, де аль-Багдаді розповідає про подальші плани своєї організації. Це перше публічний повідомлення лідера терористів з весни цього року. До цього він не виступав більше п’яти років.

В останні роки неодноразово з’являлася інформація про ліквідацію аль-Багдаді, його смертельні поранення або захоплення у полон. Всі ці повідомлення не підтверджувалися.

Від cupol