14 січня у Давосі відбулась четверта зустріч радників з нацбезпеки щодо української Формули миру – серед учасників була 81 країна та міжнародна організація.

Про це повідомив очільник ОП Андрій Єрмак.

Єрмак нагадав, що, для порівняння, на попередній зустрічі, що відбувалась на Мальті, було 66 країн та організацій.

Цього разу своїх представників у Давос делегували 39 країн Європи, 18 країн Азії, 12 країн Африки, 6 – Південної Америки, 3 – Північної Америки, 2 – Океанії.

“Хорошим знаком є також постійне зростання числа країн, що долучаються до роботи над спільним планом дій, який ґрунтується на українській Формулі миру. Країни регіонів Глобального Півдня дедалі більше включаються в нашу роботу. Це свідчить про розуміння: цей конфлікт у Європі є викликом для всього людства…

Під час відкриття зустрічі радників я розповів про наслідки нещодавніх масованих ракетних обстрілів Росією українських міст, про жертви атак серед мирних громадян та руйнування цивільної інфраструктури”.

Єрмак наголосив, що за два роки українські сили оборони повернули понад 50% окупованих РФ території та, маючи скромні власні морські сили, знищили п’яту частину потенціалу Чорноморського флоту РФ й убезпечили Чорне море.

Ця четверта зустріч радників у Давосі, додав глава ОП, є логічним продовженням третьої зустрічі на Мальті, де були розглянуті перші п’ять пунктів української Формули миру, а саме ядерна безпека, продовольча та енергетична безпека, звільнення ув’язнених і депортованих, зокрема дітей, відновлення територіальної цілісності та суверенітету України.

Ще п’ять опрацюють у Давосі. Серед них: виведення російських військ, відновлення справедливості, екологічна безпека, недопущення ескалації та повторення війни, підтвердження закінчення війни. Як і на Мальті, кожен із цих пунктів буде презентований країнами, які є співлідерами відповідних треків Формули.

Від cupol